Bilety lotnicze z Berlina do Krakowa

Bilety lotnicze z Berlina do Krakowa

Wyszukaj najtańsze bilety lotnicze z
Berlin, Niemcy zmień
Wyszukaj najtańsze bilety lotnicze do
Kraków, Polska zmień

Zniżki na hotele

Promocyjne bilety lotnicze z Berlina do Krakowa

Trasa:Wylot w dniu:Linia lotnicza:Cena za osobę: 
Berlin - Kraków 29.02.2016 Norwegian od 475 PLN Wybierz
Berlin - Kraków 19.02.2016 Air Berlin od 752 PLN Wybierz

Berlin

Jeśli poszukujesz biletów lotniczych z Berlina do Krakowa, zachęcamy do skorzystania z naszej wyszukiwarki. Dzięki niej uzyskasz dostęp do najbogatszej w kraju oferty ponad 600 tanich oraz regularnych linii lotniczych oferujących wyloty z Berlina do Krakowa. Nasza baza połączeń jest stale aktualizowana o publikowane przez przewoźników promocje. Mamy dostęp do dedykowanych tylko dla naszej firmy, niepublikowanych nigdzie indziej taryf specjalnych. Umożliwimy Ci rezerwację dzień przed planowaną podróżą. Oprócz tego zapewnimy kompleksową obsługę Twojej rezerwacji na każdym jej etapie.

Lotniska w Berlinie

Berlin Branderburg Willy Brandt

Lotnisko Berlin Brandenburg to nowo wybudowany port lotniczy położony na południe od Berlina. Jest to najnowocześniejsze lotnisko w Europie. Jego powstaniu przeświecała idea „wszystko pod jednym dachem” , dlatego też lotnisko oferuje infrastrukturę do obsługi lotów krajowych, europejskich oraz międzykontynentalnych. Docelowo ma zastąpić trzy lotniska berlińskie - Tempelhof, Tegel oraz Schönefeld. W pierwszej fazie rozwoju lotnisko będzie w stanie obsłużyć 27 mln pasażerów rocznie, docelowo ma obsługiwać 50 mln pasażerów.

Pierwsze plany budowy lotniska pojawiły się w 1990 roku, po zjednoczeniu Niemiec. Po latach przygotowań, w 2006 roku prace nad budową lotniska ruszyły. W pierwszej fazie projektu została wybudowana infrastruktura - tunel kolejowy, linia metra, drogi dojazdowe. W 2009 roku, a więc w drugiej fazie projektu, została ukończona struktura budynku nowego lotniska oraz wieża kontrolna. W 2010 roku ukończono budowę terminalu oraz rozpoczęto wykańczanie wnętrza obiektu. W 2011 zakończyła się budowa pasa startowego. Początek 2012 roku to okres testów na lotnisku. Uroczysta data otwarcia to maj 2012, a początek operacji lotniczych - czerwiec 2012.

Berlin Schonefeld

Berlin Schoenefeld to jedno z trzech największych lotnisk Berlina i główny port lotniczy dawnego Berlina Wschodniego. Ten port lotniczy istnieje od 1934 r. W 2012 roku obsłużył ponad milionów pasażerów. Jest położony 18 km na południowy wschód od centrum Berlina oraz około 80 km od polskiej granicy (Słubice). Do obsługi pasażerów służą 3 terminale (A, B i C) o łącznej powierzchni 17 tyś. metrów kwadratowych. Lotnisko posiada 47 stanowisk odprawy biletowo-bagażowej. Na dachu terminalu A znajduje się taras widokowy. Obecnie jest to port, na którym ląduje większość samolotów tanich linii lotniczych. W pobliżu lotniska jest kilka hoteli.

Berlin Tegel

Berlin Tegel im. Otto Lilienthala to jeden z trzech międzynarodowych portów lotniczych Berlina. Powstał po II wojnie światowej w okresie tzw. zimnej wojny. Lotnisko to jest położone 8 km od centrum miasta, w dawnym Berlinie Zachodnim. Posiada aż 4 terminale– A, B, C i D i jest obecnie największym portem lotniczym w stolicy Niemiec. Z lotniska Tegel korzysta wiele linii lotniczych niemieckich, jak i międzynarodowych. Dzięki niezwykle rozbudowanej ofercie przewoźniczej możemy stąd dotrzeć niemal do każdego miejsca w Europie, w Stanach Zjednoczonych czy Turcji. Warto też dodać, że lotnisko oferuje szereg ułatwień dla osób niepełnosprawnych. Najbliższy hotel Mercure Airport Berlin Tegel jest usytuowany 1 km od lotniska.