Bilety lotnicze z Berlina do Krakowa

Bilety lotnicze z Berlina do Krakowa

Wyszukaj najtańsze bilety lotnicze z
Berlin, Niemcy zmień
Wyszukaj najtańsze bilety lotnicze do
Kraków, Polska zmień

Zniżki na hotele

Promocyjne bilety lotnicze z Berlina do Krakowa

Trasa:Wylot w dniu:Linia lotnicza:Cena za osobę: 
Berlin - Kraków 30.03.2015 Alitalia od 971 PLN Wybierz

Berlin

Z nami znajdziesz bilety lotnicze z Berlina do Krakowa za pomocą wyszukiwarki online lub infolinii działającej 7 dni w tygodniu. Gwarantujemy najkorzystniejsze połączenia oraz atrakcyjne ceny – przeszukujemy oferty 600 rejsowych i tanich linii lotniczych oraz promocje oferowane przez poszczególnych przewoźników. Jesteśmy jedną z największych agencji na rynku e-turystki oraz liderem sprzedaży biletów lotniczych w Polsce. Ponadto posiadamy akredytację IATA, co świadczy o naszym profesjonalizmie i jakości usług.

Lotniska w Berlinie

Berlin Branderburg Willy Brandt

Lotnisko Berlin Brandenburg to nowo wybudowany port lotniczy położony na południe od Berlina. Jest to najnowocześniejsze lotnisko w Europie. Jego powstaniu przeświecała idea „wszystko pod jednym dachem” , dlatego też lotnisko oferuje infrastrukturę do obsługi lotów krajowych, europejskich oraz międzykontynentalnych. Docelowo ma zastąpić trzy lotniska berlińskie - Tempelhof, Tegel oraz Schönefeld. W pierwszej fazie rozwoju lotnisko będzie w stanie obsłużyć 27 mln pasażerów rocznie, docelowo ma obsługiwać 50 mln pasażerów.

Pierwsze plany budowy lotniska pojawiły się w 1990 roku, po zjednoczeniu Niemiec. Po latach przygotowań, w 2006 roku prace nad budową lotniska ruszyły. W pierwszej fazie projektu została wybudowana infrastruktura - tunel kolejowy, linia metra, drogi dojazdowe. W 2009 roku, a więc w drugiej fazie projektu, została ukończona struktura budynku nowego lotniska oraz wieża kontrolna. W 2010 roku ukończono budowę terminalu oraz rozpoczęto wykańczanie wnętrza obiektu. W 2011 zakończyła się budowa pasa startowego. Początek 2012 roku to okres testów na lotnisku. Uroczysta data otwarcia to maj 2012, a początek operacji lotniczych - czerwiec 2012.

Berlin Schonefeld

Berlin Schoenefeld to jedno z trzech największych lotnisk Berlina i główny port lotniczy dawnego Berlina Wschodniego. Ten port lotniczy istnieje od 1934 r. W 2012 roku obsłużył ponad milionów pasażerów. Jest położony 18 km na południowy wschód od centrum Berlina oraz około 80 km od polskiej granicy (Słubice). Do obsługi pasażerów służą 3 terminale (A, B i C) o łącznej powierzchni 17 tyś. metrów kwadratowych. Lotnisko posiada 47 stanowisk odprawy biletowo-bagażowej. Na dachu terminalu A znajduje się taras widokowy. Obecnie jest to port, na którym ląduje większość samolotów tanich linii lotniczych. W pobliżu lotniska jest kilka hoteli.

Berlin Tegel

Berlin Tegel im. Otto Lilienthala to jeden z trzech międzynarodowych portów lotniczych Berlina. Powstał po II wojnie światowej w okresie tzw. zimnej wojny. Lotnisko to jest położone 8 km od centrum miasta, w dawnym Berlinie Zachodnim. Posiada aż 4 terminale– A, B, C i D i jest obecnie największym portem lotniczym w stolicy Niemiec. Z lotniska Tegel korzysta wiele linii lotniczych niemieckich, jak i międzynarodowych. Dzięki niezwykle rozbudowanej ofercie przewoźniczej możemy stąd dotrzeć niemal do każdego miejsca w Europie, w Stanach Zjednoczonych czy Turcji. Warto też dodać, że lotnisko oferuje szereg ułatwień dla osób niepełnosprawnych. Najbliższy hotel Mercure Airport Berlin Tegel jest usytuowany 1 km od lotniska.