Bilety lotnicze z Gdańska do Lublina

Bilety lotnicze z Gdańska do Lublina

Wyszukaj najtańsze bilety lotnicze z
Gdańsk, Polska zmień
Wyszukaj najtańsze bilety lotnicze do
Lublin, Polska zmień

Zniżki na hotele

Promocyjne bilety lotnicze z Gdańska do Lublina

Trasa:Wylot w dniu:Linia lotnicza:Cena za osobę: 
Gdańsk - Lublin 21.02.2016 Lufthansa od 1 796 PLN Wybierz

Gdańsk

Na naszej stronie znajdziesz najkorzystniejsze taryfy na bilety lotnicze z Gdańska do Lublina. Możesz skorzystać z wyszukiwarki online lub zadzwonić na naszą infolinię, gdzie konsultant udzieli Ci wszelkiej pomocy w wyszukaniu i rezerwacji biletów lotniczych z Gdańska do Lublina. Oferujemy połączenia lotnicze 600 regularnych i tanich linii lotniczych. Ponadto w naszej ofercie znajdziesz specjalne taryfy oraz promocje do najciekawszych miejsc na całym świecie.

Lotniska w Gdańsku

Gdańsk Rębiechowo

Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy jest jednym z najważniejszych lotnisk międzynarodowych w Polsce. Położony jest na Pomorzu w gdańskiej dzielnicy Matarnia, niedaleko trójmiejskiej obwodnicy i przy skrzyżowaniu ważnych dróg krajowych, w odległości 14 km na zachód od centrum Gdańska, 16 km na południowy zachód od Sopotu i 21 km na południowy zachód od Gdyni. Ze względu na liczbę oferowanych połączeń lotniczych oraz dogodne warunki komunikacyjne, jego zasięg oddziaływania wykracza poza granice województwa i obejmuje również inne ośrodki miejskie.

Historia lotniska w Gdańsku
Pierwszy cywilny port lotniczy powstał w Gdańsku po I wojnie światowej i był on administrowany przez senat Wolnego Miasta Gdańska. Dynamicznie rozwijający się region wymagał budowy nowego obiektu, dlatego podjęto decyzję o zmianie portu z centrum miasta na obszar Gdańska-Rębiechowa. Oficjalne otwarcie miało miejsce 2 maja 1974 roku.

Obecnie Port Lotniczy Gdańsk udostępnia swoim pasażerom dwa terminale pasażerskie czynne całą dobę:
Terminal T1 pełni funkcję odlotową dla lotów do krajów spoza strefy Schengen oraz przylotową,
Terminal T2 został oddany do użytku w 2012 roku, posiada przepustowość do 5 mln pasażerów rocznie. Zawiera infrastrukturę odlotową, w tym 20 stanowisk check-in oraz 10 gate’ów przeznaczonych do odprawy pasażerów odlatujących do krajów ze strefy Schengen.

Na rozwój lotniska wpływa dobrze rozwinięta siatka połączeń krajowych i międzynarodowych. W 2014 roku z usług lotniska skorzystało ponad 3,2 mln pasażerów, co daje mu 3. miejsce na liście najbardziej ruchliwych lotnisk w Polsce (po Warszawie i Krakowie). Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy jest zapasowym lotniskiem dla warszawskiego portu Chopina.

Przy lotnisku znajduje się Hotel Hampton by Hilton Gdansk Airport. Duża baza hotelowa znajduje się w centrum miasta.