Bilety lotnicze z Katowic do Lamezia Terme

Bilety lotnicze z Katowic do Lamezia Terme

Wyszukaj najtańsze bilety lotnicze z
Katowice, Polska zmień
Wyszukaj najtańsze bilety lotnicze do
Lamezia Terme, Włochy zmień

Zniżki na hotele

Promocyjne bilety lotnicze z Katowic do Lamezia Terme

Brak promocji w wybranym miesiącu...

Katowice

Szukasz biletów lotniczych z Katowic do Lamezia Terme? Skorzystaj z naszej internetowej wyszukiwarki, dzięki której znajdziesz atrakcyjne cenowo bilety lotnicze z Katowic do Lamezia Terme. Możesz również zakupić bilet lotniczy, dzwoniąc do naszego Telefonicznego Centrum Obsługi. Codziennie aktualizujemy promocje oferowane przez przewoźników oraz prezentujemy taryfy specjalne, których nie znajdziesz nigdzie indziej. W naszej bazie znajduje się 600 linii lotniczych, zarówno rejsowych, jak i tanich przewoźników.

Lotniska w Katowicach

Katowice Pyrzowice

Międzynarodowy Port Lotniczy GTL Katowice Pyrzowice jest czwartym największym portem w Polsce pod względem liczby wykonywanych operacji lotniczych i jednym z najnowocześniejszych w kraju. Szczyci się niespotykaną architekturą i wieloma przyznanymi mu nagrodami. Lotnisko Pyrzowice położone jest około 30 km na północ od Katowic, na pograniczu powiatu tarnogórskiego i będzińskiego. Powstało w 1940 roku jako lotnisko wojskowe dla niemieckiej Luftwaffe. Po okresie stagnacji, powstałe w 1991 roku Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze (GTL) rozpoczęło prace nad rozbudową obiektu.

Dzisiaj lotnisko w Pyrzowicach jest jednym z kluczowych elementów infrastruktury komunikacyjnej regionu, obsługuje mieszkańców Śląska oraz ościennych województw. Port posiada dwa terminale pasażerskie (Terminal A oraz Terminal B) oraz terminal cargo. Planowana modernizacja obiektu oraz budowa trzeciego terminalu pozwolą na zwiększenie przepustowości, która obecnie wynosi 3,6 mln pasażerów rocznie. W 2015 roku z usług lotniska skorzystało ponad 3 mln pasażerów. Katowicki port jest 4 największym w Polsce pod względem ilości obsługiwanych pasażerów.

UWAGA! Od listopada 2015 roku do końca maja 2016 roku będzie trwał generalny remont i przebudowa terminalu pasażerskiego A. W związku z tym nastąpiła zmiana organizacji obsługi wylotów do krajów Non-Schengen. Bagaż rejestrowany, tak jak do tej pory, pasażerowie mogą nadawać w terminalu A, z kolei kontrola bezpieczeństwa, kontrola dokumentów, oczekiwanie na wejście na pokład samolotów odbywają się w terminalu B. Podróżujący w strefie Non Schengen mogą dokonywać zakupów w Strefie Wolnocłowej WOC przed kontrolą paszportową.

W 2009 roku Górnośląskie Towarzystwo Lotnicze SA, które zarządza portem lotniczym w Pyrzowicach otrzymało Złotą Statuetkę Lidera Polskiego Biznesu za efektywny rozwój, wysoką jakość świadczonych usług oraz stałe zwiększanie miejsc pracy. Konkurs organizowany jest corocznie przez Business Center Club.

W odległości ok. 2 km od portu znajdują się hotele i pensjonaty, m.in. Hotel DeSilva Inn Katowice Airport oraz Pensjonat Iskra.

Lotnisko stworzyło program lojalnościowy dla swoich pasażerów - Fly Silesia, którego eSKY.pl jest partnerem. Program ten umożliwia uzyskanie licznych zniżek osobom posiadających specjalną kartę rabatową, którą można otrzymać w informacji lotniskowej oraz na terenie terminali pasażerskich Katowice Airport. Karta gwarantuje m.in. 5% zniżki na hotele w serwisie eSKY.pl oraz 30 PLN na wszystkie bilety lotnicze zakupione za pośrednictwem serwisu eSKY.pl.