Wyloty z Lublina

Wyloty z Lublina

Wyszukaj najtańsze wyloty z
Lublin, Polska zmień
Mapa

Zniżki na hotele

Promocyjne wyloty z Lublina

Trasa:Wylot w dniu:Linia lotnicza:Cena za osobę: 
Lublin - Sztokholm 23.02.2016 Wizz Air od 42 PLN Wybierz
Lublin - Eindhoven 26.02.2016 Wizz Air od 79 PLN Wybierz
Lublin - Oslo 24.02.2016 Wizz Air od 159 PLN Wybierz
Lublin - Doncaster 27.02.2016 Wizz Air od 199 PLN Wybierz
Lublin - Londyn 27.02.2016 Tanie linie od 209 PLN Wybierz

Lublin

Jeśli szukasz biletów lotniczych z Lublina, skorzystaj z naszej wyszukiwarki połączeń lotniczych. Dysponujemy bazą 600 linii lotniczych, które oferują bogatą siatkę połączeń na całym świecie. Oprócz rejsowych przewoźników, przeszukujemy dla Ciebie również oferty tanich operatorów oraz setki promocji i taryf specjalnych. Oprócz strony internetowej do dyspozycji naszych klientów oddajemy również Telefoniczne Centrum Obsługi. Jeśli wolisz kupić bilety lotnicze za pomocą infolinii, skontaktuj się z nami, a nasi konsultanci pomogą Ci w wyszukaniu i zarezerwowaniu dogodnego połączenia lotniczego.

Lotniska w Lublinie

Lublin Świdnik

Lotnisko Lublin-Świdnik znajduje się 12 km na wschód od centrum Lublina. Port jest jednym z najnowszych działających w kraju, pierwszym w powojennej Polsce tak nowoczesnym i zbudowanym od podstaw. Pierwszy rejsowy samolot wystartował z niego 17 grudnia 2012 roku.

Lublin w swojej historii posiadał już wcześniej lotnisko w Świdniku. Otwarty tuż przed wybuchem wojny w 1939 roku wraz ze szkołą dla pilotów, został po części zniszczony w czasie bombardowania Luftwaffe w 1944 roku. Obecny obiekt wraz z całą infrastrukturą został zbudowany od podstaw w ciągu 2 lat. Lotnisko posiada tylko jeden terminal pasażerski, który liczy 11 tys. metrów kwadratowych i składa się z trzech skrzydeł. Hala odlotów oraz przylotów mają charakter przestrzeni otwartej. Jeszcze przed otwarciem lotnisko Lublin zostało finalistą ogólnopolskiego konkursu Życie w Architekturze. Specjalnie na potrzeby lotniska Lublin-Świdnik uruchomiona została nowa linia kolejowa, która łączy stację Lublin Główny z portem lotniczym.

Aktualnie trzy linie lotnicze obsługują lubeslkie lotnisko: Lufthansa, Ryanair i WizzAir. Łączą je z Doncaster, Dublinem, Frankfuremt, Glasgow, Sztokholmem, Londynem Luton, Londynem Stansted, Oslo i Eindhoven. W 2015 roku z usług lotniska skorzystało ponad 265 tyś. pasażerów.

W odległości ok. 1 km od portu znajdują się hotele i pensjonaty, m.in. Avion Hotel, Hotel Kaprys oraz Hotelik Finezja.