Linie lotnicze Cathay Pacific

Promocje biletów lotniczych

Przylot doWylot zData wylotuCena / os. 
Gdańsk, Polska Warszawa 2016-03-02 9 PLN Zobacz
Warszawa, Polska Gdańsk 2016-03-10 9 PLN Zobacz
Wrocław, Polska Warszawa 2016-02-25 9 PLN Zobacz
Oslo, Norwegia Szczecin 2016-03-11 19 PLN Zobacz
Oslo, Norwegia Lublin 2016-03-09 38 PLN Zobacz

Zobacz więcej promocji biletów

Podziel się ze znajomymi:
Cathay Pacific
Rok założenia:
1946
Główna siedziba:
Hongkong
Kod IATA:
CX
Flota:

Airbus A340, A330,
Boeing 747-400, 747-200, 777-300, 777-200

Oferta połączeń:

Europa, Azja, Ameryka Północna, Australia

Wyloty z Polski:
Wrocław
Historia Cathay Pacific to chińskie linie lotnicze należące do grupy nowoczesnych azjatyckich przewoźników rejsowych Linie utworzono we wrześniu 1946 roku. Pomysłodawcami projektu było dwóch byłych pilotów wojskowych, Amerykanin Roy C. Farrell i Australijczyk Sydney H. de Kantzow. Pierwszy człon nazwy „Cathay” pochodzi od średniowiecznej nazwy Chin,  która obowiązywała w Europie, a drugi związany był z marzeniem R. Farella, by pewnego dnia latać przez Pacyfik. Pierwsze loty odbywały się...

Więcej

Historia

Cathay Pacific to chińskie linie lotnicze należące do grupy nowoczesnych azjatyckich przewoźników rejsowych Linie utworzono we wrześniu 1946 roku. Pomysłodawcami projektu było dwóch byłych pilotów wojskowych, Amerykanin Roy C. Farrell i Australijczyk Sydney H. de Kantzow. Pierwszy człon nazwy „Cathay” pochodzi od średniowiecznej nazwy Chin,  która obowiązywała w Europie, a drugi związany był z marzeniem R. Farella, by pewnego dnia latać przez Pacyfik. Pierwsze loty odbywały się jedynym samolotem - Douglasem DC-3, pieszczotliwie przezwanym "Betsy". Były to trasy: z Hongkongu do Manili i Szanghaju. W następnej kolejności rozszerzono rozkład lotów o połączenia z Sydney, Singapurem i Kantonem. Dzisiaj Cathay Pacific to jedne z największych i najlepszych linii lotniczych na świecie Charakteryzują się dobrze wyposażoną flotą samolotów oraz wysokim poziomem obsługi w czasie lotu. Siedzibą Cathay Pacific jest położony na wyspie Międzynarodowy Port Lotniczy Hongkong.

Sieć połączeń

Cathay Pacific to linie lotnicze sprzedające bilety lotnicze na trasy w obejmujące ponad 115 kierunków, do 36 krajów świata. Linie obsługują pięć kontynentów, a najbogatsza siatka połączeń dostępna jest na terenie kontynentu azjatyckiego. Z racji porozumień z światowymi przewoźnikami American Airlines oraz British Airways chińskie linie lotnicze oferują dużą ilość połączeń z przesiadką w Los Angeles i Londynie. Bezpośrednie połączenia z Polską nie są prowadzone.

Usługi

Cathay Pacific jest przewoźnikiem o światowej renomie i zasięgu. W 2006 roku został uznany z najlepsze linie rejsowe na świecie. Linie należą do sojuszu lotniczego Oneworld.

Pasażerowie Cathay Pacific mogą skorzystać z 3 klas rezerwacyjnych: pierwszej (dostępnej tylko na rejsach dalekodystansowych), biznes i ekonomicznej. We wszystkich klasach jest serwowany posiłek oraz napoje. Fotele są wygodne, w każdym siedzeniu wbudowany jest specjalny panel multimedialny, który pozwoli nam miło zagospodarować czas w trakcie podróży. Przewoźnik na pokładzie serwuje szeroki repertuar rozrywek z dużym wyborem filmów i innych programów.

Cathay Pacific jest jedną z najlepszych pod względem rentowności i rozwoju linii lotniczych świata. System rezerwacyjny linii lotniczych wykorzystuje najnowsze rozwiązania techniczne, które są kluczowym elementem strategii dla firmy.

Flota

Flota chińskiego przewoźnika należy do najmłodszych na świecie. Jest stale unowocześniana, co systematycznie podnosi komfort podróżowania. Ponadto Cathay Pacific należą do najbezpieczniejszych na rynku.
W skład dużej floty samolotów wchodzą maszyny typu: Airbus A340, A330, Boeing 747-400, 747-200, 777-300, 777-200. Łącznie flota składa się z ponad 100 samolotów.

Personel
4.5
Punktualność
4.2
Połączenia
4.6
Cena biletu
4.3
Komfort
4.4
Bagaż
4.3
Posiłki
4.2

Bardzo dobry 4.5

82% osób poleca te linie lotnicze

Nr 60 w rankingu linii lotniczych

Dodaj opinię Wszystkie opinie (11)

Trwa ładowanie opinii
 1. polecam
  6

  rodzina z dzieckiem

  2015-06-06 | Tomasz Fuchs, Wrocław

  Suuuuper! Pod każdym względem

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 2. nie polecam
  3

  zdecydowanie nie polecam tych lini!

  2015-01-07 | ZG, Warszawa

  juz dwa razy zgubili mi bagaz!

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 3. polecam
  5

  Najlepsze linie jakimi latałem

  2013-07-14 | Marcin Kozłowski, Warszawa

  Przemiła obsługa, wygodne fotele (nawet w ekonomicznej), duży wybór filmów do obejrzenia podczas podróży i bardzo dobre jedzenie bez ograniczeń. O niewielkim spóźnieniu przy odlocie zostaliśmy poinformowani już przy stanowisku odprawy. Najlepsze linie jakimi do tej pory latałem.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 4. polecam
  6

  Europejczycy niech się uczą od nich latania i obsługi

  2012-09-24 | Piotr Wnuk, Zielona Góra

  Nie bez kozery jedna z najwyżej ocieniana w rankingach linia lotnicza.Miałem okazję lecieć z Frankfurtu do Hongkongu, podróż niesamowita, leciałem ogromną maszyną , niesamowita obsługa, nie można było się nudzić (podróż 11 godzin) , ciągle coś dostawałem do jedzenia, indywidualne audio .Polecam.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 5. nie polecam
  1

  CO TO MA BYĆ

  2012-05-03 | SULECZ K..., LA

  PUNKTUALNOŚC SŁABA KOMFORT SŁABU CENA BILETU NAWET DOBRA ALE NI DLAMNIE NIE POLECAM TEGO GÓWNA

  Przydatna opinia? Tak / Nie