Linie lotnicze Iberia

Promocje - Iberia

Przylot doWylot zData wylotuCena / os. 
Katania, Włochy Warszawa 2016-02-29 522 PLN Zobacz
Frankfurt, Niemcy Warszawa 2016-02-19 651 PLN Zobacz
Neapol, Włochy Warszawa 2016-02-29 701 PLN Zobacz
Florencja, Włochy Warszawa 2016-02-25 810 PLN Zobacz
Shannon, Irlandia Warszawa 2016-02-10 4463 PLN Zobacz

Zobacz więcej promocji biletów

Podziel się ze znajomymi:
Iberia
Rok założenia:
1927
Główna siedziba:
Madryt
Kod IATA:
IB
Flota:

Airbus: A340/600, A340/300, A321, A320, A319
ATR – 72, Dash – 8 Q300, CRJ – 200, CJR – 900

Oferta połączeń:

Europa, Azja, Ameryka Południowa

Historia Iberia to hiszpańskie narodowe, rejsowe linie lotnicze . Powstały w 1927 roku z inicjatywy Horacio Echeberrieta i przy porozumieniu i pomocy niemieckiego przewoźnika Lufthansa . Na początku linie funkcjonowały jako przewoźnik pocztowy, krążąc z listami i przesyłkami między Madrytem a Barceloną. W 1946 roku hiszpański przewoźnik odbył swój pierwszy międzykontynentalny rejs z Madrytu do Buenos Aires. Od tamtego momentu hiszpańskie linie lotnicze stały się pierwszym lotniczym...

Więcej

Historia

Iberia to hiszpańskie narodowe, rejsowe linie lotnicze . Powstały w 1927 roku z inicjatywy Horacio Echeberrieta i przy porozumieniu i pomocy niemieckiego przewoźnika Lufthansa . Na początku linie funkcjonowały jako przewoźnik pocztowy, krążąc z listami i przesyłkami między Madrytem a Barceloną. W 1946 roku hiszpański przewoźnik odbył swój pierwszy międzykontynentalny rejs z Madrytu do Buenos Aires. Od tamtego momentu hiszpańskie linie lotnicze stały się pierwszym lotniczym przewoźnikiem cywilnym wykonującym stałe rejsy pomiędzy Europą a Ameryką Południową. W 2001 roku częściowo sprywatyzowano Iberię. Linie lotnicze mają swoją siedzibę w Madrycie, a główne porty lotnicze znajdują się w Madrycie i Barcelonie. Od 2006 roku na lotnisku w stolicy kraju powstał terminal przeznaczony dla hiszpańskiego przewoźnika oraz linii wchodzących w skład aliansu OneWorld, do którego to należy od 1999 roku również Iberia. Obecnie hiszpański przewoźnik jest największym w ojczyźnie i czwartym pod względem wielkości w Europie. Iberia jest prekursorem i jako jedna z pierwszych zaczęła stosować bilet elektroniczny.

Sieć połączeń

Linie lotnicze Iberia obsługują głównie Europę, Afrykę oraz obie Ameryki, latając głównie z Madrytu i Barcelony. W Europie proponują podróżnym bilety lotnicze do Austrii, Belgii, Czech, Danii, Francji, Hiszpanii, Gibraltaru, Grecji, Niemiec, Niderlandów, Polski, Portugalii, Rumunii, Rosji, Szwecji, Szwajcarii, Turcji, Wielkiej Brytanii i Włoch. W Azji obsługują Chiny, Indie, Izrael i Japonię. W Afryce latają do Algierii, Egiptu, Gwinei Równikowej, Maroka, Nigerii, Senegalu i Johannesburga. W Ameryce Północnej obsługują Meksyk i USA z takimi miastami jak Boston, Chicago, Miami, Nowym Jork, Waszyngton, na Karaibach obsługują Kostarykę, Gwatemalę i Panamę. W Ameryce Południowej hiszpański przewoźnik kursuje do Argentyny, Brazylii, Chile, Kolumbii, Ekwadoru, Peru, Urugwaju i Wenezueli. Łącznie jest to ponad 120 kierunków w 44 krajach na całym świecie. 
Do Polski linie lotnicze oferują przeloty z Madrytu do Warszawy, a w ostatnim sezonie letnim także do Krakowa.

Usługi

Iberia oferuje program lojalnościowy Iberia Plus, dzięki któremu za bilet lotniczy  zakupiony u tego przewoźnika pasażerowie otrzymują punkty promocyjne. W przyszłości mogą je wymienić na darmowe przeloty i zniżkowe bilety oraz noc w hotelu lub wynajem samochodu.
Na pokładzie samolotów Iberia dostępne są trzy klasy: Ekonomiczna, Business Class i Business Plus. Ta ostatnia oferuje najwyższy standard podróżowania. Siedzenia w niej rozkładają się do pozycji łóżka. Każdy podróżujący ma swój indywidualny ekran dotykowy z 15 kanałami dźwiękowymi i 26 wizualnymi oraz dostępem do dużej ilości gier. W klasie Business Plus podróżni mają możliwość wypróbowania najlepszych hiszpańskich win. Catering w tej klasie, w samolotach typu Airbus 340 obsługuje jedna z największych i najbardziej szanowanych firm - Gate Gourmet. Podróżując klasą Business Class do Europy, Afryki Północnej i na Bliski Wschód mamy zagwarantowane, że środkowy fotel zawsze będzie wolny. W klasie Ekonomicznej siedzi się wygodnie i można miło spędzić podróż, zarówno tę międzykontynentalną, jak i na terenie Europy. 
Linie lotnicze Iberia oferują pasażerom na pokładzie możliwość korzystania z kina oraz sprzętu audio o najwyższej cyfrowej jakości bez potrzeby używania odtwarzacza video. Mogą ze swojego fotela oglądać te filmy, na które mają ochotę i wtedy, kiedy chcą. Programy nadawane są w języku hiszpańskim i angielskim. Niektóre filmy dostępne są także w innych językach. Mają możliwość zatrzymania dźwięku i obrazu w dowolnym momencie, przewinięcia lub powtórzenia ulubionego fragmentu. Melomani bezpośrednio ze swojego siedzenia mogą wybrać swoją ulubioną muzykę spośród stu utworów oraz różnych jej rodzajów (dostępne w przypadku wszystkich lotów, które trwają powyżej 7 godzin). 

Flota

Flota Iberii składa się z ponad 107 samolotów typu Airbus A319, Airbus A320, Airbus A321, Airbus A340-300, Airbus A340-600.

Personel
3.7
Punktualność
3.8
Połączenia
4.3
Cena biletu
4.0
Komfort
3.7
Bagaż
3.9
Posiłki
3.1

Dobry 3.7

68% osób poleca te linie lotnicze

Nr 103 w rankingu linii lotniczych

Dodaj opinię Wszystkie opinie (31)

Trwa ładowanie opinii
 1. polecam
  5

  pozytywny

  2015-10-01 | Robert, Gdansk

  polecam

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 2. polecam
  4

  spostrzeżenia

  2015-09-13 | Alfred Andrys, Warszawa

  Mało korzystałem z tej linii, tylko z Barcelony do Madrytu bym mógł oceniać.Punktualnie odleciał i przyleciał. Bilety są tańsze od naszych krajowych Lot-u.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 3. polecam
  4

  linie Iberta opinia

  2015-06-23 | Ewa Pogoda, Poznań

  lokalne połączenia w Hiszpanii, punktualne praktyczne, miła obsługa , kofort średni

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 4. polecam
  4

  Iberia

  2014-11-04 | Armand B, Slupsk

  Trzeci raz korzystałem z Tych linii lotniczych. Polecam te linie . A

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 5. nie polecam
  3

  Iberia- nie polecam

  2014-03-09 | Edyta Zamelska, Poznan

  Iberia- nie polecam, samoloty malo komfortowe. Jedyne co linie te maja dobre, to jedzenie.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

Pozostałe hiszpańskie linie lotnicze: