Linie lotnicze KLM

Promocje - KLM

Przylot doWylot zData wylotuCena / os. 
Trondheim, Norwegia Kraków 2016-02-21 506 PLN Zobacz
Bolonia, Włochy Kraków 2016-02-22 787 PLN Zobacz
Hamburg, Niemcy Kraków 2016-02-22 787 PLN Zobacz
Edynburg, Wielka Brytania Kraków 2016-02-24 841 PLN Zobacz
Zurych, Szwajcaria Kraków 2016-02-17 849 PLN Zobacz

Zobacz więcej promocji biletów

Podziel się ze znajomymi:
KLM
Rok założenia:
1919
Główna siedziba:
Amsterdam
Kod IATA:
KL
Flota:

Airbus A330 Boeing 737, 747, 777, McDonnell Douglas MD-11, Embraer 190 oraz Fokker 100, 50.

Oferta połączeń:

Europa, Azja, Ameryka Północna, Ameryka Południowa, Afryka

Wyloty z Polski:
Warszawa
Historia KLM to holenderskie Królewskie Linie Lotnicze, będące jedną z najbardziej znanych europejskich linii lotniczych. Holenderskie linie lotnicze należą do najstarszych i największych przewoźników świata. Swoją działalność rozpoczęły w 1919 roku, a pierwsze samoloty KLM wystartowały z Amsterdamu w maju 1920 roku. Podróż kończyła się w Londynie. Od 2004 roku KLM wchodzi w skład holdingu Air France- KLM i współpracuje z amerykańskimi liniami lotniczymi Northwest Airlines. Przewoźnik KLM...

Więcej

Historia

KLM to holenderskie Królewskie Linie Lotnicze, będące jedną z najbardziej znanych europejskich linii lotniczych. Holenderskie linie lotnicze należą do najstarszych i największych przewoźników świata. Swoją działalność rozpoczęły w 1919 roku, a pierwsze samoloty KLM wystartowały z Amsterdamu w maju 1920 roku. Podróż kończyła się w Londynie. Od 2004 roku KLM wchodzi w skład holdingu Air France- KLM i współpracuje z amerykańskimi liniami lotniczymi Northwest Airlines. Przewoźnik KLM należy do sojuszu lotniczego SkyTeam. Bazą przewoźnika jest port lotniczy Amsterdam Schiphol.

Sieć połączeń

Linie lotnicze KLM docierają do niemal każdego zakątka świata, oferując połączenia do ponad 400 miast w około 85 krajach. Holenderskie linie oferują szczególnie atrakcyjne przeloty do krajów azjatyckich. Z Polski liniami KLM dolecimy z Warszawy oraz Krakowa do Amsterdamu, który w przypadku połączeń z Polski często pełni funkcję portu przesiadkowego na dalsze trasy.

Usługi

Bilety lotnicze linii KLM można zakupić online lub telefonicznie, korzystając z Telefonicznego Centrum Obslugi eSKY.pl. Latając z holenderskim przewoźnikiem, warto dołączyć programu Flying Blue Miles. Zbierane w ten sposób punkty (mile) pozwalają na uzyskanie dodatkowych zniżek na bilety lub uprawniają do otrzymania bardzo ciekawych nagród. 

Przewoźnik oferuje klasy: biznesową i ekonomiczną. W klasie biznes fotele są zaopatrzone w niewielkie ekrany telewizyjne, posiadają gniazda pozwalające na podłączenia zasilania oraz Internetu do przenośnego komputera. Siedziska są także wyposażone w funkcję masażu. Pasażerowie w klasie biznes mają również dodatkowe miejsce na nogi, osobisty telefon, lampkę do czytania oraz możliwość skorzystania z wykwintnego i bogatego menu. Pasażerowie klasy ekonomicznej mają dostęp do telewizora, dysponują prywatnym telefonem oraz mogą wysyłać wiadomości tekstowe. Posiłkiem dla nich są świeże kanapki oraz mają dostęp do szerokiego wyboru napojów. 

Pasażerowie podróżujący liniami KLM na rejsach europejskich, jak również na trasach średniego zasięgu, mając bilet elektroniczny, mogą skorzystać z usługi odprawy przy użyciu telefonu komórkowego. Jest ona dostępna od 30 godzin do 30 minut przed zamknięciem odprawy i dotyczy wszystkich rejsów KLM oraz Air France.

Od września 2008 roku linie lotnicze poszerzyły oferty programów audio i video o nowe filmy, gry, popularne seriale i filmy dokumentalne. Dzięki funkcji Jukebox pasażerowie mają dostęp do nowych kategorii muzycznych oraz większej liczby płyt CD.

Podczas lotów możemy zapoznać się z programem informacji o locie. To audiowizualna prezentacja dotyczącą wszystkich aspektów lotu – od procedury startu i lądowania po  turbulencje. KLM są pierwszymi liniami, które zaoferowały taką usługę pasażerom.

Od dnia 14 maja 2013 KLM pobiera opłaty za przewóz bagażu rejestrowanego w przypadku lotów europejskich. Podróżni, którzy dokupią bagaż w momencie rezerwacji biletu zapłacą za niego 15 EUR za jeden odcinek lotu, natomiast koszt dokupienia dodatkowego bagażu na lotnisku to 30 EUR. Waga bagażu w żadnym wypadku nie może przekroczyć 23 kg.

Za bagaż nie będą musiały płacić osoby posiadające kartę Flying Blue, w przypadku klientów biznesowych jest to odpowiednio karta BlueBiz. Chcąc uniknąć opłat, przed odprawą należy podać numer karty.


Flota

Grupa KLM posiada bardzo liczną flotę samolotów – około 120 maszyn. Składa się z maszyn typu Airbus, Boeing 737, 747, 777, McDonnell Douglas MD-11. W przeszłości linie używały także samolotów typu Embraer 190 oraz Fokker 100, 50.

Personel
5.0
Punktualność
4.8
Połączenia
4.7
Cena biletu
4.2
Komfort
4.8
Bagaż
4.4
Posiłki
4.3

Bardzo dobry 4.5

88% osób poleca te linie lotnicze

Nr 54 w rankingu linii lotniczych

Dodaj opinię Wszystkie opinie (67)

Trwa ładowanie opinii
 1. polecam
  6

  Pozytywna

  2015-12-14 | Dariusz Kulpa, Warszawa

  Wszystko OK.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 2. nie polecam
  4

  Line KLM

  2015-11-09 | Wiesława Banachewicz , Lublin

  Odwoływanie wszystkich lotów do Warszawy o północy ( loty na 1 i 2 listopada 2015) nie jest dobrym pomysłem . Na lotnisku był tłum ludzi ,zdezorientowanych i atakujacych biuro KLM. Brak możliwości kontaktu przez tel. , e-mail i na twitterze - poślizg odpowiedzi ok. 6 godz.) Płatny pierwszy bagaż nadaniowy to też wynalazek godny krytyki . To nie dyskwalifikuje linii ale też nie zachęca.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 3. polecam
  6

  LOTNIK

  2015-09-12 | Eugeniusz Mizieliński, Warszawa

  Wspaniała i miła załoga z poczuciem humoru -polecam linie KLM

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 4. polecam
  5

  ocenalinii

  2015-07-07 | maria nizalowska, warszawa

  mila usmiechnieta i bardzo pomocna obsluga,

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 5. polecam
  5

  polecam

  2015-06-10 | edward ślączka, warszawa

  polecam KLM

  Przydatna opinia? Tak / Nie

Pozostałe holenderskie linie lotnicze: