Linie lotnicze Wizz Air

Promocje - Wizz Air

Przylot doWylot zData wylotuCena / os. 
Malmo, Szwecja Gdańsk 2015-12-23 38 PLN Zobacz
Groningen, Holandia Gdańsk 2015-12-15 38 PLN Zobacz
Haugesund, Norwegia Gdańsk 2015-12-12 38 PLN Zobacz
Aalesund, Norwegia Gdańsk 2015-12-21 38 PLN Zobacz
Sztokholm, Szwecja Warszawa 2015-12-10 38 PLN Zobacz

Zobacz więcej promocji biletów

Podziel się ze znajomymi:
Wizz Air
Rok założenia:
2004
Główna siedziba:
Budapeszt
Kod IATA:
W6
Flota:

Airbus A320-200

Oferta połączeń:

Europa, w tym Turcja i Cypr

Wyloty z Polski:
Gdańsk, Katowice, Lublin, Poznań, Szczecin, Warszawa, Wrocław
Historia O powstaniu linii lotniczych Wizz Air zadecydowało w czerwcu 2003 roku sześć osób pod przewodnictwem Józsefa Váradiego. Osoby te miały bogate doświadczenie w branży lotniczej i szczyciły się licznymi sukcesami zawodowymi. W ciągu trzech miesięcy firma Wizz Air została zarejestrowana. Pierwszy lot odbył się 19 maja 2004 roku z Katowic do Londynu. Jednym z odbywających podróż inauguracyjnym lotem był założyciel i Prezes Zarządu Wizz Air, József Váradi. Obecnie linie Wizz Air są...

Więcej

Historia

O powstaniu linii lotniczych Wizz Air zadecydowało w czerwcu 2003 roku sześć osób pod przewodnictwem Józsefa Váradiego. Osoby te miały bogate doświadczenie w branży lotniczej i szczyciły się licznymi sukcesami zawodowymi. W ciągu trzech miesięcy firma Wizz Air została zarejestrowana. Pierwszy lot odbył się 19 maja 2004 roku z Katowic do Londynu. Jednym z odbywających podróż inauguracyjnym lotem był założyciel i Prezes Zarządu Wizz Air, József Váradi. Obecnie linie Wizz Air są największym tanim przewoźnikiem w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej. W 2006 roku Wizz Air wygrał w Polsce w plebiscycie na Najlepszą Tanią Linię Lotniczą. Od sierpnia 2008 roku, kiedy to otworzona została nowa baza na Ukrainie, dysponuje 12 hubami (bazami) na terytorium Europy. Siedziba linii mieści się w Budapeszcie na Węgrzech. Port lotniczy Budapeszt Ferihegy to także jedna z głównych baz przewoźnika.

Sieć połączeń

Sieć połączeń linii lotniczych Wizz Air jest stale rozwijana. Obecnie przewoźnik oferuje loty na około 220 trasach w całej Europie. Linie lotnicze kursują z Polski: z Gdańska, Katowic, Łodzi, Poznania, Szczecina, Warszawy oraz Wrocławia.

Usługi

Wizz Air korzysta z najnowocześniejszych technologii, zapewniając za przystępną cenę najwyższą jakość usług. Przewoźnik oferuje bilety lotnicze zakupione drogą elektroniczną. Jak większość tanich linii lotniczych korzysta z mniejszych lotnisk umożliwiających tańszą i szybszą obsługę pasażerów, w samolotach dostępne są kabiny jednej klasy ze skórzanymi fotelami bez przydziału miejsc oraz na życzenie pasażera, za dodatkową opłatą świadczy usługi gastronomiczne. Linie lotnicze Wizz Air pomagają również swoim pasażerom, organizując transport na i z miejsca odlotu, umożliwiają wypożyczenie samochodu, organizują wycieczki. Osoby wymagające specjalnej opieki, w tym niepełnosprawne mogą liczyć na udogodnienia.

Flota

Wizz Air oferuje loty nowymi samolotami, najlepszymi w tej kategorii technologicznej. Flota składa się z maszyn jednego typu - samolotów Airbus A320. Obecnie liczy 37 maszyn. Prognozuje się, że w ciągu najbliższych 3-5 lat Wizz Air będzie dysponować 53 maszynami. Każdy z samolotów pomalowany jest w charakterystyczne kolory różu, fioletu i bieli oraz wyposażony w 180 wygodnych, skórzanych foteli. Wymagający pasażerowie mają możliwość wykupienia miejsca z dodatkowym miejscem na nogi. Mogą również wykupić możliwość pierwszeństwa wejścia na pokład i zajęcia wybranego dla siebie miejsca przed innymi pasażerami. Dokonując rezerwacji, pasażer ma możliwość wykupienia ubezpieczenia na czas podróży. Na pokładzie samolotu można za opłatą skorzystać z barku i kupić napoje zimne i ciepłe oraz przekąski.

Personel
4.9
Punktualność
4.6
Połączenia
4.7
Cena biletu
4.4
Komfort
4.3
Bagaż
4.2
Posiłki
3.7

Bardzo dobry 4.5

90% osób poleca te linie lotnicze

Nr 50 w rankingu linii lotniczych

Dodaj opinię Wszystkie opinie (1691)

Trwa ładowanie opinii
 1. polecam
  6

  Linie lotnicze Wizz Air

  2015-11-26 | Ewa Trawicka, Kościerzyna

  Wylecieliśmy do Glasgow z opóźnieniem ze względu na silne opady.Obsługa w samolocie bardzo miła, perfekcyjna i uczynna, a także rzetelna i opanowana. Uciążliwe są nocne powroty z Glasgow do Gdańska, wolałabym, loty o wcześniejszej godzinie, bo z Gdańska jeszcze duża część pasażerów musi dojechać do innego miasta.Bagaż podręczny -wystarczający.Ze względu na przebywające dzieci na pokładzie nie podobało mi się zachowanie bardzo nietrzeźwych pasażerów, którzy używali wulgaryzmów.Sądzę, że powinno się bardziej rygorystycznie przestrzegać przepisów dotyczących przewożenia osób po znacznym spożyciu alkoholu, ponieważ ze względu na duże zagęszczenie raczej trudno znaleźć sobie inne miejsce z dala od awanturujących się rodaków .

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 2. polecam
  4

  Można latać

  2015-11-26 | Zygmund, Kalisz

  Zdecydowanie większa dyscyplina na pokładzie niż np Ryanair ale bagaż podręczny za mały

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 3. polecam
  5

  polecam

  2015-11-26 | Magdalena Pietrusa , Bielsko-biała

  Na krótkie odległości godne polecenia.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 4. polecam
  5

  Dobra!!!

  2015-11-13 | Małgorzata Zięba, Wałycz

  Można polecić.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 5. polecam
  5

  Very nice & polite

  2015-11-12 | Agnieszka Zielinska , agorczynska2@hotmail.com

  Thank you

  Przydatna opinia? Tak / Nie