Lotniska

Znajdź loty na mapie

Lotnisko w Wiedniu - Wiedeń Schwechat

Viyana Uluslararası Havaalanı, Flughafen Postfach 1, A-1300 Wien, Austria

Bardzo dobry, 5.1 - 29 opinii

Infolinia
+43 (1) 700722233

Międzynarodowy Port Lotniczy Schwechat leży 19 km na południowy wschód od stolicy Austrii - Wiednia. Ze względu na swoje położenie w centralnej części Europy lotnisko to oferuje bardzo bogatą siatkę połączeń. Podobnie jak wiele innych, port powstał jako lotnisko wojskowe w 1938 r. Obecnie jest to największy port lotniczy w Austrii i baza główna przewoźnika Austian Airlines. Składa się z dwóch głównych terminali, 1 oraz 2, które dodatkowo podzielone są na mniejsze segmenty. Na terenie portu lotniczego w sumie znajduje się 20 bramek odpraw. Około 73 linii lotniczych oferuje swoje połączenia z Schwechat. W 2009 r.lotnisko odprawiło ponad 18 milionów pasażerów. Obok lotniska mieści się hotel NH Vienna Airport.

Lokalizacja
4.9
Komfort poczekalni
5.2
Oznakowanie
5.3
Parking
5.1
Baza hotelowa
5.1
Usługi
5.3
Odprawa
5.6

Bardzo dobry 5.1

100% osób poleca to lotnisko

Nr 1 w rankingu lotnisk Austria

Dodaj opinięWszystkie opinie (29)

Trwa ładowanie opinii
 1. polecam
  6

  Bez zastrzeżeń

  2015-12-04 | Katarzyna Strychalska-Kowalska, Kraków

  Lotnisko bardzo komfortowe. Świetnie oznakowane, przyjazne, czyste. Punkty z żywnością ok. Polecam.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 2. polecam
  5

  dobry europejski standard

  2015-10-28 | Przemysław Gałązka, Bydgoszcz

  jak wyżej...

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 3. polecam
  5

  opinia pozytywna

  2015-08-12 | Wanda Wiśniewska, Warszawa

  OK

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 4. polecam
  5

  Duże lotniski

  2015-05-21 | Krzysztof Taborski, Kraków

  Oznakowanie mogłoby być lepsze....poza tym bez uwag

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 5. polecam
  5

  Lotnisko Wiedeń

  2015-05-08 | Anna Ryś, Kraków

  Spędziłam kilka godzin w tranzycie na tym lotnisku. Czas minął przyzwoicie. Są kanapy, na których można się położyć, są stoliki, przy których można doładować telefon... czy komputer. Internet darmowy... Sklepiki, kawiarenki....

  Przydatna opinia? Tak / Nie

Samochodem

Z centrum Wiednia na lotnisko najlepiej kierować się na drogę szybkiego ruchu A4. Czas podróży uzależniony jest od ruchu drogowego, należy przyjąć iż jest to ok. 25 min.
Jadąc z okolic południowej i wschodniej części Wiednia, należy jechać drogą A23, a następnie kierować się na drogę szybkiego ruchu A4. Stamtąd kierować się oznaczeniami prowadzącymi na lotnisko.
Przybywając z południowych/zachodnich części Wiednia, należy jechać drogą S1, następnie kierować się w stronę drogi szybkiego ruchu A4. Czas podróży to ok. 20 minut.

Taksówką

Postoje taksówek znaleźć można przy wyjściach z terminalu. Port jest położony bardzo blisko ścisłego centrum, ale z racji natężenia ruchu dojazd może przedłużyć się nawet do 25 minut.

Środkami Transportu Publicznego

Autobus
Do centrum miasta Wiedeń jak również innych stacji znajdujących się w centrum miasta, można dojechać autobusem Vienna Airport Lines. Czas podróży to ok. 25-30 minut.
Do miejscowość Baden oraz Mödling dojedziemy linią o nazwie: "Postbus". Na lotnisko można dojechać autobusem z Czeskiej Republiki, Słowacji oraz Węgier, który kursuje kilka razy dziennie.

Pociągi
Na lotnisko jak również i do centrum miasta można dojechać pociągiem City Airpot Train (CAT). Pociąg kursuje cały czas, natomiast podróż z lotniska do centrum miasta wynosi około 16 minut.
Do stacji Wiedeń-Centrum ( Wien-Mitte) oraz Wiedeń-Północ (Wien-Nord lub Praterstern) Można dojechać S-Bahn. Czas podróży to około 25 minut.

Parking

Cala powierzchnia, jaką zajmują parkingi pozwala na postój nawet 23 tysiącom pojazdów. Możemy skorzystać z 2 parkingów krótkoterminowych (K1 oraz K2), 2 parkingów mieszanych (3 oraz 4) oraz jednego parkingu długoterminowego (C)
Parking musi być opłacony zanim będziemy chcieli go opuścić. Opłat można dokonać w automatach albo w punkcie przy parkingu nr 4. Możliwa jest płatność kartami kredytowymi przy barierkach automatycznych zlokalizowanych przy wyjazdach.

Usługi

Informacja – cały port lotniczy jest doskonale oznakowany. Na każdym kroku znajdziemy tablice informacyjne lub interaktywne ekrany, na których wyświetlane są na bieżąco informacje. Punkty Informacji Lotniskowej ulokowane są w hali przylotów, na Terminalu 2, przy stanowisku odjazdu autobusów, przy bramkach odpraw „C”.

Gastronomia – wybór w tej kwestii jest bardzo szeroki. Restauracje zapewniają posiłki z całego świata; do dyspozycji klientów są również kawiarnie, puby oraz bary szybkiej obsługi.

Finanse – swoje placówki na terenie portu lotniczego rozlokowało kilka banków. Nie będzie także problemu z odnalezieniem bankomatu, punktu transferów pieniężnych czy kantora. Na lotnisku znajduje się także oddział austriackiej poczty oraz kilka placówek firm kurierskich.

Zakupy -  na terenie portu lotniczego znajdziemy sklepy z różnorodnym asortymentem: alkohole, elektronika, odzież, perfumy, prasa, pamiątki. Dostępne są też sklepy wielko powierzchniowe oraz wolnocłowe.

Internet – całe lotnisko jest objęte działaniem bezprzewodowej sieci WiFi. Z Internetu możemy także skorzystać w specjalnie wyznaczonych kioskach i kafejkach.

Bagaż – do dyspozycji pasażerów oddano specjalne wózki bagażowe. Można także skorzystać z punków zrzutu bagażu, jeśli zdecydowaliśmy się na odprawę online lub w punktach odprawy indywidualnej.

Obsługa pasażera – lotnisko zapewnia dostęp do mini-kliniki lotniskowej, znajdują się tutaj także pokoje dla matek z dziećmi. Można także skorzystać z VIP-owskich loży, które prowadzi tu kilka linii lotniczych oraz z sal konferencyjnych.