Lotniska

Znajdź loty na mapie

Lotnisko w Paryżu - Paryż Charles de Gaulle

Paris-Charles de Gaulle Havalimanı, BP 20101, FR-95711 Roissy-Charles-de-Gaulle cedex

Bardzo dobry, 4.6 - 180 opinii

Infolinia:
+33 (0) 148622280

+33 (0) 148621212

Port lotniczy Paryż Charles de Gaulle (ang.: Charles de Gaulle International Airport lub Roissy Airport, fr.: Aéroport Roissy-Charles-de-Gaulle) to największe lotnisko we Francji. Obsługiwane jest przez regularne oraz tanie linie lotnicze. Port lotniczy CGD jest jednym z największych lotnisk świata w Europie - zajmuje drugie miejsce pod względem liczby pasażerów oraz czternaste na świecie. W 2009 r. obsłużył niemal 58 milionów pasażerów. Port lotniczy oddalony o 23 kilometry od Paryża położony jest w północno-wschodniej części aglomeracji,  w miejscowości Roissy-en-France (departament Val-d'Oise). Lotnisko Roissy Charles de Gaulle zajmuje 3 terminale T-1, T-2 oraz T-3. Każdy z terminali dzieli się na mniejsze oznaczone kolejną literą alfabetu. W terminalu 2 mieści się hotel. Do 4 hoteli poza lotniskiem można dostać się bezpłatnymi autobusami.

Lokalizacja
4.6
Komfort poczekalni
4.4
Oznakowanie
4.9
Parking
4.6
Baza hotelowa
4.6
Usługi
4.6
Odprawa
4.9

Bardzo dobry 4.6

91% osób poleca to lotnisko

Nr 8 w rankingu lotnisk Francja

Dodaj opinięWszystkie opinie (180)

Trwa ładowanie opinii
 1. polecam
  6

  Terminal 2G - pierwszy raz może być skomplikowany

  2016-01-07 | Anna Widera, Bad Hersfeld

  Komunikacja z lotniskiem (jak w całym Paryżu) bardzo dobrze zorganizowana. Wydostanie się z terminala 2G może za pierwszym wydawać się trochę skomplikowane - trzeba autobusem(bezpłatnym) ok. 7 min. dojechać do Terminali 2DEF. Stamtąd jeżdżą pociągi do centrum Paryża. W razie potrzeby pracownicy lotniska (w widocznych żółtych kurtkach) udzielają informacji, z jęz. angielskim nie ma problemu żeby się czegoś dowiedzieć. Oznakowanie bardzo dobre, obsługa lotniska bardzo dobra.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 2. polecam
  6

  Pozytywna

  2015-12-14 | Dariusz Kulpa, Warszawa

  Wszytko OK.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 3. polecam
  5

  Ocena lotniska

  2015-12-10 | Bernadeta Kaplon, Chrzanów

  Miła atmosfera. Szkoda, że komunikaty tylko w jednym języku.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 4. polecam
  4

  Océan lotniska

  2015-11-12 | Bernadette Kaplon, Chrzanow

  Dobrze oznakowane.Szkoda ze n'a lotnisku nie moniales po polsku,

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 5. polecam
  4

  lotnisko

  2015-11-01 | Eliza Wysocka, Warszawa

  lotnisko oceniłam .Pytanie czy warto go odwiedzić nie rozumiem odwiedzić i i zwiedzić warto Paryż i to z przewodnikami Ewa i Michałem Jaworskim a lotnisko względnie wygodny przystanek lądowania i odlotu

  Przydatna opinia? Tak / Nie

Samochodem

Współrzędne do systemów nawigacji samochodowych GPS:
N 49° 00' 35"
E 02° 32' 52"

Lotnisko jest oddalone 23 kilometry od Paryża. Do lotniska prowadzi autostrada A1. Podróż samochodem z centrum zajmuje około 30 minut.

Taksówką

Taksówką z centrum Paryża na lotnisko dojedziemy w około 45 minut. Postoje taksówek rejonu paryskiego są opisane jako Parisienne.

Środkami Transportu Publicznego

Autobus
Autobusy z Place Charles de Gaulle na lotnisko: terminal 1 i 2 kursują co 10 minut, a podróż trwa w okolicach 40 minut. Można także wybrać Roissybus, który dociera do trzech terminali i kursuje pomiędzy ulicą Rue Scribe niedaleko gmachu Opery Garnier w Paryżu w godzinach 6:00 - 22:30. Podróż z lotniska do centrum zajmuje około 45 minut.

Kolej
Na lotnisko z centrum Paryża dostaniemy się koleją RER linią B.Podróż trwa około 35 minut, a pociągi odjeżdżają co 15 minut. Linia kolejowa RER przecina Paryż w samym jego centrum (Dworzec Gare du Nord, Chatelet - Les Halles, Saint Michel - Notre Dame oraz Denfert Rochereau). Ceny przejazdu zależą od długości wybranej trasy. Kolej RER dojeżdża także do lotniska Paryża - Paris Orly.

Parking

Lotnisko oferuje niemal 9 tysięcy miejsc parkingowych. Są też specjalne miejsca przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Usługi

Gastronomia – w terminalach 1 i 2 znajdziemy wiele różnych restauracji i barów.

Finanse – we wszystkich terminalach lotniska znajdują się kantory oraz bankomaty.

Zakupy – na lotnisku jest wiele placówek usługowo-handlowych, w tym sklepy bezcłowe oferujące szeroki asortyment towarów.

Wynajem samochodów – usługi w tym zakresie świadczą renomowane firmy.

Internet – pasażerowie w obrębie terminalu 2 mają dostęp do bezprzewodowego Internetu.