Lotniska

Znajdź loty na mapie

Lotnisko w Paryżu - Paryż Charles de Gaulle

Aéroport de Paris-Charles-de-Gaulle, Roissy, BP 20101, FR-95711 Roissy-Charles-de-Gaulle cedex

Bardzo dobry, 4.6 - 173 opinii

Infolinia:
+33 (0) 148622280

+33 (0) 148621212

Port lotniczy Paryż Charles de Gaulle (ang.: Charles de Gaulle International Airport lub Roissy Airport, fr.: Aéroport Roissy-Charles-de-Gaulle) to największe lotnisko we Francji. Obsługiwane jest przez regularne oraz tanie linie lotnicze. Port lotniczy CGD jest jednym z największych lotnisk świata w Europie - zajmuje drugie miejsce pod względem liczby pasażerów oraz czternaste na świecie. W 2009 r. obsłużył niemal 58 milionów pasażerów. Port lotniczy oddalony o 23 kilometry od Paryża położony jest w północno-wschodniej części aglomeracji,  w miejscowości Roissy-en-France (departament Val-d'Oise). Lotnisko Roissy Charles de Gaulle zajmuje 3 terminale T-1, T-2 oraz T-3. Każdy z terminali dzieli się na mniejsze oznaczone kolejną literą alfabetu. W terminalu 2 mieści się hotel. Do 4 hoteli poza lotniskiem można dostać się bezpłatnymi autobusami.

Lokalizacja
4.6
Komfort poczekalni
4.4
Oznakowanie
4.8
Parking
4.6
Baza hotelowa
4.6
Usługi
4.6
Odprawa
4.8

Bardzo dobry 4.6

90% osób poleca to lotnisko

Nr 8 w rankingu lotnisk Francja

Dodaj opinięWszystkie opinie (173)

Trwa ładowanie opinii
 1. nie polecam
  4

  only baguettes

  2015-08-04 | A.P., Lubliniec

  To eat only baguettes, queues everywhere, mostly poor English from service.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 2. polecam
  5

  Na plus

  2015-08-02 | Patryk Sianowski, Gdańsk

  Lotnisko oddalone od Paryża - godzina jazdy autobusem (najtańszym środkiem transportu). Lotnisko duże, bez problemu z czekaniem, dużo miejsc siedzących, mnóstwo sklepów, dobre oznakowanie i mnóstwo ludzi udzielających pomocy.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 3. polecam
  5

  Duże lotnisko - oznakowanie takie sobie

  2015-07-31 | Kasia, Gdańsk

  Organizując wycieczkę dużo czytaliśmy o możliwościach transportu z lotniska. Nigdzie nie doczytaliśmy niestety że aby przesiąść się na RER B trzeba najpierw podjechać do niego bezpłatną kolejką. Trochę nerwów straciliśmy zanim tam trafiliśmy.
  Ponadto robiąc powrotną odprawę online - pani z obsługi nie mogła nam powiedzieć z którego terminala odlatujemy / a są 3 i to w znacznej odległości od siebie / - na szczęście nr terminalu był na przesłanym bilecie.Gdyby go tam nie było to pewnie nie zdążylibyśmy na samolot. Musielibyśmy pojechać na jeden terminal i wszystko sprawdzić i w razie potrzeby jechać na kolejny. Nie wiem dlaczego ta pani podczas odprawy online nie mogła nam tego powiedzieć - miała to na biletach które wysłała. Tak więc radzę robić odprawę online

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 4. polecam
  5

  Opinia bardzo pozytywna

  2015-07-28 | Stanisław Skwarek, Kozienice

  Bardzo dobrze rozwiązana komunikacja do centrum Paryża.Informacja turystyczna na lotnisku bardzo sprawna, możliwość kupna zaraz po przylocie,przed dojazdem do hotelu biletów do muzeum"pass museum".
  Dobrze opisana i oznakowana kasa sprzedaży biletów na kolej podmiejską i metro.Pracownicy lotniska bardzo mili i uprzejmi,dobrze oznakowani,pytają czy mogą pomóc i chętnie jej udzielają.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 5. nie polecam
  4

  Odprawa

  2015-07-20 | Jula Z, Bialystok

  Na lotnisku bardzo nie miła obsługa. Przede wszystkim personel tam pracujący nie zna , w stopniu komunikatywnym, języka angielskiego. Gburowaci, bardzo niegrzeczni pracownicy obsługujący klientów przy sprawdzaniu bagażu. Krzyczą, rzucają sie do klientów co zniechęca do korzystania z tego lotniska. Stewardesy w liniach Air France bardzo niesympatyczne, brak zaangażowania w problemy klientów. Co mnie zdziwiło, ze 3 godziny przed odprawa nie było miejsc w samolocie do wyboru. Rodzina musiała siedzieć oddzielnie a w rzeczywistości wolne miejsca były. Zrozumieliśmy, ze linie lotnicze chcą dodatkowych opłat za miejsca. Masakra. Postaram sie nie latać tymi liniami i nie korzystać z usług francuskich linii lotniczych. Nikomu nie polecam.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

Samochodem

Współrzędne do systemów nawigacji samochodowych GPS:
N 49° 00' 35"
E 02° 32' 52"

Lotnisko jest oddalone 23 kilometry od Paryża. Do lotniska prowadzi autostrada A1. Podróż samochodem z centrum zajmuje około 30 minut.

Taksówką

Taksówką z centrum Paryża na lotnisko dojedziemy w około 45 minut. Postoje taksówek rejonu paryskiego są opisane jako Parisienne.

Środkami Transportu Publicznego

Autobus
Autobusy z Place Charles de Gaulle na lotnisko: terminal 1 i 2 kursują co 10 minut, a podróż trwa w okolicach 40 minut. Można także wybrać Roissybus, który dociera do trzech terminali i kursuje pomiędzy ulicą Rue Scribe niedaleko gmachu Opery Garnier w Paryżu w godzinach 6:00 - 22:30. Podróż z lotniska do centrum zajmuje około 45 minut.

Kolej
Na lotnisko z centrum Paryża dostaniemy się koleją RER linią B.Podróż trwa około 35 minut, a pociągi odjeżdżają co 15 minut. Linia kolejowa RER przecina Paryż w samym jego centrum (Dworzec Gare du Nord, Chatelet - Les Halles, Saint Michel - Notre Dame oraz Denfert Rochereau). Ceny przejazdu zależą od długości wybranej trasy. Kolej RER dojeżdża także do lotniska Paryża - Paris Orly.

Parking

Lotnisko oferuje niemal 9 tysięcy miejsc parkingowych. Są też specjalne miejsca przystosowane dla osób niepełnosprawnych.

Usługi

Gastronomia – w terminalach 1 i 2 znajdziemy wiele różnych restauracji i barów.

Finanse – we wszystkich terminalach lotniska znajdują się kantory oraz bankomaty.

Zakupy – na lotnisku jest wiele placówek usługowo-handlowych, w tym sklepy bezcłowe oferujące szeroki asortyment towarów.

Wynajem samochodów – usługi w tym zakresie świadczą renomowane firmy.

Internet – pasażerowie w obrębie terminalu 2 mają dostęp do bezprzewodowego Internetu.