Popularne kierunki
Popularne kierunki
- Z: Madryt 116 PLN
- Z: Sewilla 416 PLN
- Z: Berlin 653 PLN
- Z: Bukareszt 703 PLN
- Z: Warszawa 861 PLN
- Z: Sofia 890 PLN
- Z: Praga 928 PLN
- Z: Budapeszt 1002 PLN
- Z: Szczecin 1013 PLN
- Z: Monachium 1019 PLN
- Z: Rzeszów 1111 PLN
- Z: Kraków 1257 PLN
- Z: Kluż-Napoka 1926 PLN
- Z: Timiszoara 3117 PLN
- Z: Katowice 3914 PLN
Infolinia
+34 944869664
Lotnisko Bilbao to główny port lotniczy w Kraju Basków, historycznej krainie na pograniczu Hiszpanii i Francji. Port położony jest 12 km od centrum miasta. Siatkę połączeń zapewnia 16 linii lotniczych. W ciągu roku z usług lotniska korzysta około 4 milionów pasażerów. W promieniu kilku kilometrów od lotniska znajdują się liczne hotele.
Nie ma jeszcze opinii na temat tego lotniska.
Dodaj opinięSamochodem
Współrzędne do systemów nawigacji samochodowych GPS:
N 43°18' 04"
W 02°54' 38"
Lotnisko Bilbao jest wyjątkowo dobrze zlokalizowane. Z północy Hiszpanii prowadzi trasa A-8, która łączy miasto Santander z zachodem oraz San Sebastián, Irun i Francję ze wschodem oraz trasa AP-69, która łączy miasta: Vitoria, Logrono, Zaragoza, Barcelona, Burgos i Madryt. Z kolei z centrum miasta Bilbao prowadzą aż cztery różne drogi na lotnisko. Najpopularniejsza prowadzi przy Alameda Recalde. Za mostem La Salve, po lewej stronie musimy przedostać się do jednego z tuneli Artxanda, z którego wyjeżdżamy na Corredor del Txorrieri, na autostradę, gdzie droga do lotniska jest czytelnie oznakowana. Z Plaza de Pío XII obok mostu Deusto znajduje się kolejny z tuneli Artxanda – Marchanda, który wychodzi na wcześniej wspomnianą już autostradę. Przy moście Rontegi, trasą A-8, kierujemy się na Santander aż do zakrętu w prawo w kierunku Getxo. Za skrzyżowaniem po prawej stronie zaczyna się Corredor del Txorrieri. Na wysokości Derio skręcamy w prawo w kierunku Mungia aż do zjazdu na lotnisko po prawej stronie.
Wybierając trasę w kierunku Santo Domingo, z centrum Bilbao jedziemy w kierunku mostu La Salve przy Alameda Recalde. Na skrzyżowaniu przejeżdżamy prosto. Przed bazyliką Begona skręcamy w prawo, zgodnie ze znakami prowadzącymi na lotnisko. Jedziemy dalej prosto aż do drogi oznaczonej jako Aeropuerto-Bermeo. Trasa ta prowadzi do Santo Domingo, gdzie nie sposób zgubić już drogi na lotnisko.
Taksówką
Możemy również skorzystać z taksówki. Czas podróży do centrum miasta to ok. 15 minut.
Środkami Transportu Publicznego
Autobus
Na lotnisku ma swój przystanek autobus linii 3247. Jego trasa przedstawia się następująco: Bilbao (Termibus)-Airport – Gran Vía 79 – Plaza Moyua – Alameda Recalde 11. Autobusy z lotniska odjeżdżają co 30 minut.
Parking
Parkingi oferują niemal 4 tysiące miejsc parkingowych. Parking P1 znajduje się przed terminalem lotniska. Służy on do parkowania pojazdów na krótko. Parking P2 jest usytuowany nieco dalej i jest wykorzystywany do długoterminowego parkowania.
Usługi
Gastronomia – na terenie portu lotniczego usytuowane są bary, kawiarnie oraz restauracje.
Pieniądze – na lotnisku można skorzystać z kilku bankomatów.
Sklepy – zakupy można robić zarówno w sklepie bezcłowym, jak i w wielu innych placówkach handlowych.
Wynajem samochodów – pięć firm oferuje wynajem pojazdów na lotnisku.
Internet – na terenie lotniska jest dostęp do bezprzewodowego Internetu.







