Infolinia
+96 11628000
Lotnisko Beirut Rafic Hariri to międzynarodowy port lotniczy położony 7 km na południe od Bejrutu, w dzielnicy Khalden. Jest to jedyny cywilny port lotniczy w Libanie. Wg rankingu czasopisma "Skytrax Magazine" jest drugim najlepszym lotniskiem na Bliskim Wschodzie, zaraz po Dubai International Airport. Lotnisko to wykorzystywane jest przede wszystkim przez przewoźników międzynarodowych. Liban może poszczycić się również krajowym przewoźnikiem Middle East Airlines (MEA), który również lata z Bejrutu. Ogółem z lotniska w Bejrucie odlatują samoloty 49 linii lotniczych. Wiele dużych miast na całym świecie jest połączonych właśnie drogą lotniczą ze stolicą Libanu. W centrum Bejrutu znajduje się wiele hoteli.
Nie ma jeszcze opinii na temat tego lotniska.
Dodaj opinięSamochodem
Współrzędne do systemów nawigacji samochodowych GPS:
N 33°49' 16"
E 35°29' 18"
Taksówką
Przy wyjściu z hali przylotów znajdują się taksówki z logo lotniska. Orientacyjny czas jazdy do centrum Bejrutu to 15-20 min. Z lotniska w Bejrucie można dojechać do wielu różnych i ciekawych miejsc, zarówno na północ, południe, a także w takie regiony jak Mount Lebanon i Bekaa. Aby uniknąć nieporozumień, najlepiej umówić się co do ceny przed podróżą.
Parking
Na lotnisku znajduje się trzypoziomowy parking na 2350 samochodów.
Usługi
Informacja – punkt informacji turystycznej jest usytuowany w hali przylotów portu.
Gastronomia – na lotnisku znajdują się bary kawiarnie oraz restauracje.
Finanse – w budynku terminalu lotniska jest bank. Pieniądze można wypłacić w jednym z czterech bankomatów.
Zakupy – port lotniczy dysponuje dużą liczbą sklepów wolnocłowych. Są też inne sklepy oferujące duży asortyment towarów.
Wynajem samochodów – na lotnisku siedem firm świadczy usługi w zakresie wynajmu pojazdów.
Niepełnosprawni – port jest dobrze przygotowany do obsługi osób niepełnosprawnych.
Internet – można skorzystać z bezprzewodowego dostępu do Internetu w hali przylotów, hali odlotów, lożach dla VIPów. Oprócz tego na terenie lotniska jest 17 kiosków oferujących dostęp do sieci.







