Popularne kierunki
- Do: Łódź 141 PLN
- Do: Poznań 188 PLN
- Do: Katowice 188 PLN
- Do: Bukareszt 224 PLN
- Do: Kluż-Napoka 224 PLN
- Do: Gdańsk 235 PLN
- Do: Wrocław 235 PLN
- Do: Sofia 268 PLN
- Do: Targu Mures 340 PLN
- Do: Palma de Mallorca 402 PLN
- Do: Monachium 443 PLN
- Do: Timiszoara 447 PLN
- Do: Londyn 555 PLN
- Do: Stambuł 1295 PLN
- Do: Rzeszów 1341 PLN
- Do: Warszawa 1397 PLN
Popularne kierunki
- Z: Gdańsk 137 PLN
- Z: Łódź 137 PLN
- Z: Budapeszt 169 PLN
- Z: Poznań 188 PLN
- Z: Katowice 190 PLN
- Z: Kluż-Napoka 210 PLN
- Z: Targu Mures 210 PLN
- Z: Wrocław 233 PLN
- Z: Londyn 236 PLN
- Z: Timiszoara 251 PLN
- Z: Barcelona 318 PLN
- Z: Bukareszt 340 PLN
- Z: Sofia 539 PLN
- Z: Warszawa 1093 PLN
- Z: Rzeszów 1218 PLN
- Z: Hamburg 1322 PLN
Infolinia
+49 (0) 231921301
Lotnisko Dortmund położone jest na wschodnim krańcu Zagłębia Ruhry, 10 km od centrum miasta. Jest to międzynarodowy port lotniczy i jeden z głównych portów lotniczych Zagłębia Ruhry. W 2003 roku w rankingu magazynu ”Reise & Preise” zajęło pierwsze miejsce i zostało ogłoszone najpopularniejszym lotniskiem w Niemczech. Lotnisko jest obsługiwane przez regularne oraz tanie linie lotnicze. W 2009 roku lotnisko odprawiło 1,7 miliona pasażerów. W odległości 1,6 km od lotniska usytuowany jest hotel.
90% osób poleca to lotnisko
Nr 6 w rankingu lotnisk Niemcy
Dodaj opinięWszystkie opinie (48)
-
polecam
5
dobre
2012-05-18 | Joanna Jasinska, Zgierz
lotnisko ok
Przydatna opinia? Tak / NieTak (0) / Nie (0) Dziękujemy za ocenę przydatności opinii.
-
polecam
5
Polecam ale tylko w chłodniejsze dni
2012-05-15 | NATALIA CHATYS, WROCŁAW
Lotnisko super bardzo szybka obsługa jedynie brak klimatyzacji doskiwierał najbardziej
Przydatna opinia? Tak / NieTak (0) / Nie (0) Dziękujemy za ocenę przydatności opinii.
-
polecam
5
Pozytywne
2012-05-13 | Karol, Katowice
Nie duże lotnisko, Szybka i sprawna obsługa, bez problemów. W restauracji bardzo dobry hamburger :D. Niedaleko do miasta, podruż autem do centrum zajmuje 10 min
Przydatna opinia? Tak / NieTak (0) / Nie (0) Dziękujemy za ocenę przydatności opinii.
-
polecam
5
Polecam !
2012-05-04 | Kinga Kolej, Okonek
Polecam !
Przydatna opinia? Tak / NieTak (0) / Nie (0) Dziękujemy za ocenę przydatności opinii.
-
polecam
3
Lotnisko- ocena
2012-04-28 | Jarosława Stachowiak, Wrocław
Lotnisko mniejsze od Wrocławia, oznakowanie wewnątrz słabe, komfort poczekalni słaby ( małe pomieszczenie ) tablica informacyjna wewnątrz poczekalni informuje tylko o miejscu odlotu , nie podaje aktualnego czasu .
Wszelkie informacje podawane były tylko w języku niemieckim.Przydatna opinia? Tak / NieTak (0) / Nie (0) Dziękujemy za ocenę przydatności opinii.
Samochodem
Współrzędne do systemów nawigacji samochodowych GPS:
N 51°31'06"
E 07°36'44"
Lotnisko Dortmund DTM jest dogodnie zlokalizowane w pobliżu wschodniej części obwodnicy Dortmundu, blisko autostrad A 40 (B 1) i A 44. Droga na lotnisko jest bardzo dobrze oznakowana.
- Z Oberhausen, Recklinghausen, Gelsenkirchen, Essen i Bochum – alternatywą dla zatłoczonej drogi A 40 jest autostrada A2 (kierunek Hannover), kierujemy się na drogę B 236 (kierunek Schwerte) i w końcu drogą B 1 (kierunek Unna). Korzystając ze zjazdu ”Holzwickede/Dortmund Airport” dotrzemy prosto na lotnisko.
- Z Wuppertal, Hagen i Bergischen Land – najlepszą drogą jest A 1 (kierunek Muenster/Bremen). Na skrzyżowaniu niedaleko Dortmund/Una należy skręcić na drogę A 44/B1 w kierunku Dortmundu. Następnie korzystając zjazdu ”Holzwickede/Dortmund Airport” dotrzemy prosto na lotnisko.
- Z Muenster lub Kamen/Bergkamen, Dortmund – najlepiej wybrać autostradę A 1 w kierunku Dortmund/Cologne. Na skrzyżowaniu niedaleko Dortmund/Una należy skręcić na drogę A 44/B1 w kierunku Dortmund. Następnie korzystając zjazdu ”Holzwickede/Dortmund Airport” dotrzemy prosto na lotnisko.
- Z Guetersloh lub Hamm – najlepsza droga prowadzi autostradą A2 w kierunku Oberhausen. Na skrzyżowaniu Kamen/Bergkamen kierujemy się na drogę A 44/B 1 w kierunku Dortmund. Następnie korzystając ze zjazdu ”Holzwickede/Dortmund Airport” dotrzemy prosto na lotnisko.
- Z Soest, Werl i Unna – najkrótsza droga prowadzi autostradą A 44/B 1. Następnie korzystając ze zjazdu ”Holzwickede/Dortmund Airport” dotrzemy prosto na lotnisko.
- Z Arnsberg i Meschede – najlepsza droga prowadzi autostradą A 445/B 63 w kierunku Werl/Hamm. Przy Werl skręcamy w kierunku Dortmund na trasę A 44/B 1. Następnie korzystając zjazdu ”Holzwickede / Dortmund Airport” dotrzemy prosto na lotnisko.
Taksówką
Postoje taksówek znajdują się bezpośrednio przy budynku terminala. Dojazd powinien zająć nie więcej niż 15 minut.
Środkami Transportu Publicznego
Autobus
Na lotnisko Dortmund DTM łatwo dotrzeć wykorzystując publiczny transport. Mamy do dyspozycji następujące linie autobusowe: AirportExpress, AirportShuttle, Holzwickede, C41, 440. Zapewniają one połączenie pomiędzy lotniskiem a miastem, gdzie zlokalizowane są dworzec kolejowy, metro czy dworzec autobusowy. Najczęściej (non-stop) pomiędzy głównymi dworcami: autobusowym i kolejowym w Dortmundzie a lotniskiem kursuje autobus – AirportExpress. Czas podróży wynosi ok. 25 minut.
Kolej
Stacja kolejowa zlokalizowana najbliżej lotniska (ok. 3 km) to Holzwickede Station. Można swobodnie pokonać trasę pieszo, chociaż na tej trasie jeździ również autobus. Ze stacji tej kursują linie regionalne.
Parking
Na terenie lotniska dostępnych jest 4200 miejsc parkingowych. Parkingi oznaczone są od P1-P7. Postoje krótkoterminowe, do 15 minut są darmowe.
Usługi
Informacja – punkt informacyjny znajduje się na poziomie 1 hali odlotów.
Gastronomia – na lotnisku można skorzystać z wielu restauracji.
Finanse – na terenie lotniska znajdują się bankomaty.
Zakupy – różnego rodzaju sklepy, w tym bezcłowe, oferują różny asortyment towarów.
Wynajem samochodów – cztery firmy świadczą usługi w zakresie wynajmu pojazdów na lotnisku. Mieszczą się one na poziomie przylotów (poziom 0). Wynajmowane samochody można odbierać także na poziomie przylotów na parkingu P1. Zwrot samochodów na poziomie 0 – stanowiska wypożyczalni są oznakowane.
Internet - w punkcie informacyjnym można kupić karty prepaidowe, które umożliwiają bezprzewodowy dostęp do Internetu na terenie portu.
Bagaż – pasażerowie mają do dyspozycji wózki bagażowe. Usługa ta jest płatna. Z kolei na poziomie 0 w strefie przylotów mieści się biuro rzeczy znalezionych.






