Lotniska

Znajdź loty na mapie

Lotnisko w Oslo - Oslo Sandefjord Torp

Sandefjord lufthavn Torp, Torpveien 130, N-3241 Sandefjord

Bardzo dobry, 4.5 - 116 opinii

Infolinia
+ 47 33427000

Lotnisko Torp jest międzynarodowym portem lotniczym w Sandefjord, w okręgu Vestfold położonym 110 kilometrów na południe od Oslo. Lotnisko znajduje się 7,4 km na północny zachód od Sandefjord. Lotnisko oferuje bezpośrednie połączenia do popularnych miejsc w całej Europie. Loty te są realizowane przez 5 linii lotniczych. 3,5 km od lotniska znajduje się hotel.

Lokalizacja
3.9
Komfort poczekalni
4.4
Oznakowanie
4.6
Parking
4.6
Baza hotelowa
4.1
Usługi
4.7
Odprawa
4.9

Bardzo dobry 4.5

89% osób poleca to lotnisko

Nr 12 w rankingu lotnisk Norwegia

Dodaj opinięWszystkie opinie (116)

Trwa ładowanie opinii
 1. polecam
  5

  Cisza i spokój

  2016-02-11 | Tomasz Cieślak, Opole

  Na lotnisku panuje wyjątkowa cisza. Można spokojnie czekać na odprawę, bez wielkiego zgiełku w tle.
  Z lotniska jest stosunkowo nie daleko do pięknego miejsca na Tjome.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 2. nie polecam
  3

  Lotnisko Torp

  2016-01-08 | Daria Bobowska, Wrocław

  Bardzo słaby dojazd do lotniska. Mały parking i średnio oznakowane lotnisko. Zbytnia ingerencja w osobiste życie ze strony ochrony lotniska i szczerze mówiąc pracownicy bardziej wystraszyli niż pomogli. Liczę się z tym, że jest to ich praca, ale brać prywatne dane do osoby, do której się przyjeżdża to lekka przesada. Lotnisko małe, więc raczej się zgubić nie można, ale raczej trzeba liczyć na własną intuicję niż na pomoc pracowników, którzy w bardzo agresywny sposób odpowiadają i reagują na przyjezdnych zwłaszcza, jeżeli oceniają kogoś z góry patrząc na karnacje. Jestem Polką, a poczułam się co najmniej jak uchodźca.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 3. nie polecam
  3

  Przeciętne

  2015-12-03 | Paweł Jamioł, Biri

  Lotnisko wyróżnia się tylko jednym - jest zamknięte pomiędzy godzinami 0:00 i 04:00! Raz musiałem czekać przez to 1,5h na mrozie (akurat tak pasował mi pociąg na mój lot). Skandal. Oprócz tego znajduje się 7 km od miasta i nie ma żadnych połączeń między lotniskiem a stacją kolejową w godzinach nocnych. Z pociągu na miejsce szedłem od 2:00 ok. godzinę, z gps. Jedyną sensowna opcja to wykupienie wcześniej busa do konkretnej miejscowości.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 4. nie polecam
  2

  brak wspolpracy pomiedzy lotniskami Oslo Torp - Szczecin

  2015-10-21 | Grazyna Dominiak Gorska, Szczecin

  Na lotnisku w Goleniowie moja torba podreczna spelnala wymogi które obowiazuja a na lotnisku w Oslo- Torp niestety już ta sama torba podreczna okazala się być za duza co kosztowalo mnie 375 koron norweskich na co mam dowod opłaty.
  Proszę o wyjaśnienie jak to możliwe.

  Pozdrawiam

  Grazyna Dominiak Gorska

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 5. polecam
  5

  labirynt

  2015-08-04 | Beata Ferfet, Gdańsk

  Trzeba znać lotnisko żeby się nie zgubić, a niby niewielkie. żeby po odprawie odnaleźć właściwą drogę do bramki nie było proste nie tylko dla mnie. Przeciskanie się przez sklep między innymi podróżnym nie jest komfortowe , zwłaszcza że można potrącić towar na regałach. Tylko taką drogę znalazłam do bramki do ostatniej odprawy przed wejściem na płytę lotniska. Miłym zaskoczeniem było że pracownik prześwietlający mój bagaż mówił prawie po polsku, super, zwłaszcza jak są uwagi do przewożonej zawartości.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

Samochodem

Współrzędne do systemów nawigacji samochodowych GPS:
59°11'12''N
10°15'31''E

Z Oslo najlepiej kierować się obwodnicą E 18 w kierunku Kristiansand na port lotniczy Sandefjord Torp. Zjazd z obwodnicy znajduje sie po prawej stronie, za znakiem informacyjnym Torp, Fokserod. Stamtąd należy przejechać 2 km dobrze oznaczonej prostej drogi do miejsca przeznaczenia.

Taksówką

Taksówki dostępne są na postoju przy terminalu. Przybliżony czas przejazdu z lotniska do Sandefjord to około 10 minut.

Środkami Transportu Publicznego

Autobus
Przejazd autobusem odbywa się obwodnicą E 18 miedzy Oslo Busterminal a lotniskiem Sandefjord Torp. Czas podróży to około 1 godzina i 50 minut. Usługa jest dostępna dla wszystkich pasażerów podróżujących z lotniska Sandefjord Torp. Torp Ekspressen odjeżdża 30 minut po przylocie linii Ryanair i WizzAir. W razie opóźnienia tych linii Torp Ekspressen czeka na pasażerów. Bilety są do kupienia u kierowcy autobusu lub w Servicekontor na lotnisku.

Pociąg
Linie kolejowe NSB zatrzymują się 42 razy dziennie na stacji kolejowej Sandefjord Airport Torp. Podróż z Oslo trwa około 1 godzinę i 50 minut. Krótkobieżny autobus (shuttle bus), który zabiera pasażerów z lotniska Sandefjord Torp lub ze stacji kolejowej Sandefjord Airport jest wliczony w cenę biletu kolejowego i zabiera pasażerów z lub na miejsce przeznaczenia. Czas przejazdu pomiędzy lotniskiem a stacją kolejową wynosi 4 minuty.

Parking

Port lotniczy dysponuje parkingami mogącymi pomieścić ponad 2000 pojazdów. Oprócz zwykłych parkingów obok terminalu znajduje się wielopoziomowy garaż. Samochód można zostawić zarówno na krótszy, jak i dłuższy okres czasu.

Usługi

Informacja – punkt informacyjny mieści się w centralnej części terminalu.

Gastronomia – bary, kawiarnie oraz restauracje rozmieszczone są na terenie całego lotniska.

Finanse – na lotnisku znajdziemy kilka bankomatów oraz punkty wymiany walut.

Zakupy – na terenie portu lotniczego jest kilka sklepów, w tym jeden wolnocłowy.

Wynajem samochodów – pięć firm świadczy usługi w tym zakresie na lotnisku.

Internet – na terenie lotniska jest bezpłatny bezprzewodowy dostęp do Internetu. Ponadto dostęp do sieci oferują infokioski, które znajdują się w hali odlotów międzynarodowych oraz w budynku terminalu naprzeciw głównego wejścia.