Lotniska

Znajdź loty na mapie

Lotnisko w Tromso - Tromso Langnes

Tromsø Airport, Tromsø Airport Langnes

Dobry, 4.0 - 1 opinii

Telefon

+47 67 03 4600
Lotnisko Tromsø jest położone na wyspie Tromsøya w północnej części Norwegii. Jest to największy port lotniczy w regionie obsługujący około 1.5 mln pasażerów rocznie. Lotnisko zostało otworzone w 1964 roku, a końcem lat 70. przeszło gruntowną modernizację oraz zostało znacznie powiększone. Dzisiaj lotnisko pełni kluczową rolę w transporcie lotniczym nie tylko w regionie Troms, ale jest także ważnym węzłem komunikacyjnym dla regionu Finnmark, czyli najdalej wysuniętego na północny-wschód regionu Norwegii. Z lotniska korzystają tanie i regularne linie lotnicze oraz wielu przewoźników czarterowych, którzy oferują loty do popularnych miejsc wakacyjnych na południu Europy. W odległości 5 minut od lotniska znajduje się hotel.
Lokalizacja
4.0
Komfort poczekalni
5.0
Oznakowanie
3.0
Usługi
5.0
Odprawa
5.0

Dobry 4.0

100% osób poleca to lotnisko

Nr 14 w rankingu lotnisk Norwegia

Dodaj opinięWszystkie opinie (1)

Trwa ładowanie opinii
 1. polecam
  4

  Problem z odlotem do Oslo

  2014-07-23 | Ewa Poleszak, Warszawa

  Odlot o godz. 6.30 do Oslo nie doszedł do skutku z powodu prawdopodobnie mgły. Nie przyleciał samolot linii Norwegian, którym mieliśmy odlecieć do Oslo. Ostatecznie odlot był ok. 13.30 (z późnieniem 7 godz.). Nie było żadnej informacji o przyczynach opóźnienia...
  Na plus - zadbano o pasażerów, aby nie byli głodni - otrzymaliśmy bony na jedzenie

  Przydatna opinia? Tak / Nie

Samochodem

Współrzędne do systemów nawigacji GPS:

69° 40′ 53″ N,

18° 55′ 4″ E

Lotnisko jest położone w odległości około 5 km od centrum miasta.

Taksówką

Na lotnisku dostępne są taksówki. Orientacyjna cena przejazdu to120-150 NOK.

Środkami Transportu Publicznego

Autobus

Lotnisko jest obsługiwane przez autobus lotniskowy oraz lokalne linie autobusowe. Pierwszy autobus lotniskowy (Airport Bus) odjeżdża z centrum miasta Tromsø o 5.40, a ostatni o północy. Czas podróży to około 15 minut, a cena przejazdu – 55 NOK (cena może ulec zmianie).
Lokalne linie autobusowe dojeżdżające do lotniska to nr 40 oraz nr 42. Czas przejazdu to 25 minut, a koszt to 27 NOK (cena może ulec zmianie).

Parking

Na lotnisku dostępnych jest kilka parkingów, które ogółem oferują 900 miejsc parkingowych. Parkingi P3 oraz P11 to parkingi długoterminowe, na których wymagany termin pobytu to minimum jeden tydzień. Parking P20 to parking krótkoterminowy, na którym można się zatrzymać do 30 minut. Opłatę parkingową można uiścić w automatach, które akceptują monety oraz większość kart kredytowych.

Usługi

Finanse - na parterze terminalu znajduje się bankomat, z którego można wypłacić pieniądze w takich walutach jak korona norweska (NOK), euro oraz funty brytyjskie.

Gastronomia - na lotnisku znajdują się bary, kawiarnie oraz restauracje.

Zakupy - kioski oraz księgarnia, a także sklep duty free są dostępne na lotnisku.

Internet - na terenie lotniska dostępny jest darmowy dostęp do Internetu bezprzewodowego.

Wynajem samochodów - na lotnisku działa pięć firm wynajmujących samochodu, które w sumie posiadają około 100 aut pod wynajem.