Lotniska w Warszawie

Lotniska w Warszawie

Promocje biletów lotniczych

Miasto przylotu Wylot w dniu Cena za osobę  
Gdańsk 2016-03-31 9 PLN Wybierz
Wrocław 2016-04-18 9 PLN Wybierz
Goteborg 2016-04-06 39 PLN Wybierz
Bruksela 2016-03-01 39 PLN Wybierz
Malmo 2016-03-21 39 PLN Wybierz
zobacz wszystkie promocje z Warszawy

Wylot Wylot w dniu Cena za osobę  
Gdańsk 2016-02-17 -2 PLN Wybierz
Wrocław 2016-02-17 9 PLN Wybierz
Paryż 2016-03-07 39 PLN Wybierz
Bruksela 2016-04-12 39 PLN Wybierz
Sztokholm 2016-03-08 39 PLN Wybierz
zobacz wszystkie promocje do Warszawy

Wszystkie lotniska w Warszawie

 • Chopina (Okęcie)
  Bardzo dobry 4.6
  na podstawie 988 opinii

  Warszawa Chopina (Okęcie) (WAW)

  Warszawa, Polska

  Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina w Warszawie jest największym, najnowocześniejszym i najlepszym obiektem tego typu w Polsce. Położony jest w dzielnicy Włochy, osiedle Okęcie, 8 km na południowy zachód od centrum Warszawy. W 1934 r. prezydent I. Mościcki uroczyście otworzył lotnisko wojskowe i cywilne pod nazwą Port Lotniczy Warszawa-Okęcie. Od 2009 r. w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego port ten zarejestrowany jest pod nazwą Lotnisko Chopina.

  Obecnie port posiada dwa terminale:
  Terminal A - główny terminal
  Terminal General Aviation - dedykowany pasażerom i załogom samolotów, które mają inne przeznaczenie niż regularny i czarterowy ruch lotniczy. Z terminalu mogą korzystać użytkownicy helikopterów, samolotów sanitarnych oraz powietrznych taksówek.

  Regularne i tanie linie lotnicze zapewniają około 100 stałych połączeń na terenie kraju oraz na świecie: do Ameryki Północnej, Afryki, Azji i Europy. Największą popularnością wśród pasażerów cieszą się kierunki: Londyn, Paryż, Frankfurt, Amsterdam. W połączeniach krajowych pasażerowie najczęściej podróżują do Gdańska, Krakowa i Wrocławia. W 2015 r. port odprawił ponad 11,2 mln pasażerów, a liczba operacji lotniczych wyniosła łącznie ponad 124,7 tyś.

  W 2013 roku port lotniczy po raz czwarty otrzymał tytuł "Ambasadora Polskiej Gospodarki" oraz wyróżnienie w kategorii "Kreator Rozwiązań XXI w.". Konkurs jest organizowany przez Business Centre Club pod honorowym patronatem Ministra Spraw Zagranicznych.
  W styczniu 2015 r. uznane zostało za najlepsze w Polsce w plebiscycie miesięcznia Travelle Poland - to już druga tego typu nagroda dla warszawskiego portu.
  W październiku 2015 r. Fundacja Integracja przyznała mu potwierdzający dostępność architektoniczną dla osób z niepełnosprawnością certyfikat "Obiekt bez barier" - pierwszy tego typu w Polsce dla obiektu komunikacyjnego.

  W pobliżu lotniska jest wiele hoteli, m.in. B&B Hotel Warszawa-Okęcie oraz Courtyard Warsaw Airport.

  Połączenia oferują:
 • Modlin

  Warszawa Modlin (WMI)

  Warszawa, Polska

  Port lotniczy Warszawa-Modlin położony jest w Nowym Dworze Mazowieckim, w dzielnicy Modlin, ok. 40 km na północny zachód od centrum Warszawy.

  Historia lotniska w Modlinie
  Pierwsze prace nad budową lotniska na tym terenie zainicjowała Liga Obrony Powietrznej i Przeciwgazowej w 1937 roku. Podczas okupacji hitlerowskiej w latach 40. Niemcy opracowali szczegółowe założenia dotyczące budowy portu lotniczego niedaleko Warszawy. W Modlinie w tym okresie stacjonowały jednostki bojowe niemieckich sił powietrznych. Po zakończeniu drugiej wojny światowej lotnisko było intensywnie rozbudowywane. Aż do początku XXI wieku obiekt w Modlinie było wykorzystywany przez polskie siły powietrzne. Na jego terenie działało Centrum Szkolenia Lotniczego oraz Szkolny Pułk Śmigłowców. Pierwsze plany przekształcenia Modlina w port cywilny pojawiły się w 2005 roku. W 2010 roku rozpoczęła się modernizacja istniejących zabudowań oraz budowa nowego terminalu. Otwarcie lotniska nastąpiło w połowie lipca 2012 r. Ze względu na błędy przy budowie pasa startowego, na czas naprawy wynikłych uszkodzeń lotnisko zostało zamknięte, czyli do połowy 2013 roku. Milionowego pasażera port w Modlinie obsłużył 5 listopada 2013 roku. W ostatnim 2015 roku podwarszawskie lotnisko obsłużyło ponad 2,6 mln pasażerów.

  Połączenia
  Obecnie lotnisko obsługują tylko tanie linie lotnicze Ryanair. Irlandzki przewoźnik oferuje z Modlina przeloty regularne krajowe i międzynarodowe w 29 kierunkach całorocznych i dotakowych 6 w sezonie letnim. W siatce całorocznych połączeń przewoźnika znajdują się aktualnie lotniska: Sztokholm Skavsta, Oslo Rygge, Goteborg Landvetter, Glasgow, Shannon, Dublin, Liverpool, Manchester, East Midlands, Bristol, Londyny Stansted, Eindhoven, Bruksela Charleroi, Paryż Beauvais, Kolonia/Bonn, Teneryfa, Gran Canaria, Fuertevetura, Lizbona, Madryt, Barcelona El Prat, Malaga, Alicante, Mediolan Bergamo, Rzym Ciampino, Bolonia, Ateny i dwa krajowe: Gdańsk i Wrocław. Sezonowo Ryanair łączy Modlin z Salonikami, Chania, Trapani, Pizą, Marsylią i Palmą.

  W odległości 1-2 km od portu znajdują się hotele, m.in. Royal Hotel Modlin oraz Hotel Sokołowska Airport Modlin.

  Połączenia oferują: