Lotniska w Warszawie

Lotniska w Warszawie

Promocje biletów lotniczych

Miasto przylotu Wylot w dniu Cena za osobę  
Gdańsk 2015-12-17 9 PLN Wybierz
Wrocław 2015-12-11 9 PLN Wybierz
Sztokholm 2015-12-19 19 PLN Wybierz
Oslo 2015-12-17 19 PLN Wybierz
Paryż 2015-12-12 19 PLN Wybierz
zobacz wszystkie promocje z Warszawy

Wylot Wylot w dniu Cena za osobę  
Gdańsk 2015-12-03 9 PLN Wybierz
Wrocław 2015-12-02 9 PLN Wybierz
Bruksela 2015-12-07 19 PLN Wybierz
Sztokholm 2015-12-01 19 PLN Wybierz
Goteborg 2015-12-06 38 PLN Wybierz
zobacz wszystkie promocje do Warszawy

Wszystkie lotniska w Warszawie

 • Chopina (Okęcie)
  Bardzo dobry 4.6
  na podstawie 971 opinii

  Warszawa Chopina (Okęcie) (WAW)

  Warszawa, Polska

  Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina w Warszawie jest największym i najnowocześniejszym obiektem tego typu w Polsce. Położony jest w dzielnicy Włochy, 8 km na południowy zachód od centrum Warszawy. W 1934 r. prezydent I. Mościcki uroczyście otworzył lotnisko wojskowe i cywilne pod nazwą Port Lotniczy Warszawa-Okęcie. Od 2009 roku w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego port ten zarejestrowany jest pod nazwą Lotnisko Chopina.

  Obecnie port posiada dwa terminale:
  Terminal A - główny terminal oraz
  Terminal General Aviation - dedykowany pasażerom i załogom samolotów, które mają inne przeznaczenie niż regularny i czarterowy ruch lotniczy. Z terminalu mogą korzystać użytkownicy helikopterów, samolotów sanitarnych oraz powietrznych taksówek.

  Regularne i tanie linie lotnicze zapewniają około 100 stałych połączeń na terenie kraju oraz na świecie: do Ameryki Północnej, Afryki, Azji i Europy. Największą popularnością wśród pasażerów cieszą się kierunki: Londyn, Paryż, Frankfurt, Amsterdam. W połączeniach krajowych pasażerowie najczęściej podróżują do Wrocławia, Gdańska i Krakowa. W 2013 r. port odprawił ponad 10,5 mln pasażerów, a liczba operacji lotniczych wyniosła łącznie ponad 123 tyś.

  W 2013 roku port lotniczy po raz czwarty otrzymał tytuł "Ambasadora Polskiej Gospodarki" oraz wyróżnienie w kategorii "Kreator Rozwiązań XXI w.". Konkurs jest organizowany przez Business Centre Club pod honorowym patronatem Ministra Spraw Zagranicznych.

  W pobliżu lotniska jest wiele hoteli, m.in. B&B Hotel Warszawa-Okęcie oraz Courtyard Warsaw Airport.

  Połączenia oferują:
 • Modlin

  Warszawa Modlin (WMI)

  Warszawa, Polska

  Port lotniczy położony jest w Nowym Dworze Mazowieckim, w dzielnicy Modlin. Znajduje się 40 km na północny zachód od centrum Warszawy.

  Historia lotniska w Modlinie
  Pierwsze prace nad budową lotniska na tym terenie zainicjowała Liga Obrony Powietrznej i Przeciwgazowej w 1937 roku. Podczas okupacji hitlerowskiej w latach 40. Niemcy opracowali szczegółowe założenia dotyczące budowy portu lotniczego niedaleko Warszawy. W Modlinie w tym okresie stacjonowały jednostki bojowe niemieckich sił powietrznych. Po zakończeniu drugiej wojny światowej lotnisko było intensywnie rozbudowywane. Aż do początku XXI wieku obiekt w Modlinie było wykorzystywany przez polskie siły powietrzne. Na jego terenie działało Centrum Szkolenia Lotniczego oraz Szkolny Pułk Śmigłowców. Pierwsze plany przekształcenia Modlina w port cywilny pojawiły się w 2005 roku. W 2010 roku rozpoczęła się modernizacja istniejących zabudowań oraz budowa nowego terminalu. Otwarcie lotniska nastąpiło w połowie lipca 2012 r. Ze względu na błędy przy budowie pasa startowego, lotnisko zostało zamknięte na czas naprawy wynikłych uszkodzeń, czyli do połowy 2013.

  Połączenia
  Obecnie tylko tanie linie lotnicze Ryanair oferują przeloty międzynarodowe w niespełna 30 kierunkach, m.in. do Barcelony, Bolonii, Trapani, Frankfurtu, Budapesztu czy Brukseli oraz zapewniają sezonowe połączenia krajowe do Gdańska i Wrocławia.

  W odległości 1-2 km od portu znajdują się hotele, m.in. Royal Hotel Modlin oraz Hotel Sokołowska Airport Modlin.

  Połączenia oferują: