Lotniska

Znajdź loty na mapie

Lotnisko w Warszawie - Warszawa Chopina (Okęcie)

Lotnisko Chopina w Warszawie, Żwirki i Wigury 1, 00-906 Warszawa

Bardzo dobry, 4.6 - 947 opinii

Telefon:
+48 22 650 42 20

Bagaż zagubiony w transporcie lotniczym:
+48 22 650 12 50
+48 22 650 43 85
+48 22 206 95 40
+48 22 650 20 06

Port Lotniczy im. Fryderyka Chopina w Warszawie jest największym i najnowocześniejszym obiektem tego typu w Polsce. Położony jest w dzielnicy Włochy, 8 km na południowy zachód od centrum Warszawy. W 1934 r. prezydent I. Mościcki uroczyście otworzył lotnisko wojskowe i cywilne pod nazwą Port Lotniczy Warszawa-Okęcie. Od 2009 roku w Urzędzie Lotnictwa Cywilnego port ten zarejestrowany jest pod nazwą Lotnisko Chopina.

Obecnie port posiada dwa terminale:
Terminal A - główny terminal oraz
Terminal General Aviation - dedykowany pasażerom i załogom samolotów, które mają inne przeznaczenie niż regularny i czarterowy ruch lotniczy. Z terminalu mogą korzystać użytkownicy helikopterów, samolotów sanitarnych oraz powietrznych taksówek.

Regularne i tanie linie lotnicze zapewniają około 100 stałych połączeń na terenie kraju oraz na świecie: do Ameryki Północnej, Afryki, Azji i Europy. Największą popularnością wśród pasażerów cieszą się kierunki: Londyn, Paryż, Frankfurt, Amsterdam. W połączeniach krajowych pasażerowie najczęściej podróżują do Wrocławia, Gdańska i Krakowa. W 2013 r. port odprawił ponad 10,5 mln pasażerów, a liczba operacji lotniczych wyniosła łącznie ponad 123 tyś.

W 2013 roku port lotniczy po raz czwarty otrzymał tytuł "Ambasadora Polskiej Gospodarki" oraz wyróżnienie w kategorii "Kreator Rozwiązań XXI w.". Konkurs jest organizowany przez Business Centre Club pod honorowym patronatem Ministra Spraw Zagranicznych.

W pobliżu lotniska jest wiele hoteli, m.in. B&B Hotel Warszawa-Okęcie oraz Courtyard Warsaw Airport.

Lokalizacja
4.9
Komfort poczekalni
4.6
Oznakowanie
4.7
Parking
4.2
Baza hotelowa
4.5
Usługi
4.6
Odprawa
4.8

Bardzo dobry 4.6

91% osób poleca to lotnisko

Nr 9 w rankingu lotnisk Polska

Dodaj opinięWszystkie opinie (947)

Trwa ładowanie opinii
 1. polecam
  5

  Nareszcie światowo

  2015-10-02 | Maja Toho, Łomianki

  Jak w "świecie", nowoczesne,ładne

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 2. polecam
  5

  Może być lepiej

  2015-09-29 | Ryszard Kozłowski, Olsztyn

  Położenie w porządku, parkingi najlepsze w okolicach lotniska - dobra obsługa, berdzo dobre ceny. Dobry hotel tuż przy lotnisku. Reszta w granicach normy.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 3. polecam
  5

  Okecia

  2015-09-29 | Jan Rabek, Stockholm

  Znakomite lotnisko.na polaczenie lotami Wizzair ze Stockholmem.Skavsta Tak trzymac, nie zmieniec godzin przylotow i odlotow.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 4. polecam
  5

  Ocena lotniska im. Chopina w Warszawie

  2015-09-28 | Janusz Ficek, Kraków

  Ogólna ocena b. dobra. Dużym mankamentem jest długie oczekiwanie na odbiór bagażu. W 2014 r czekałem na bagaż ok. 1 godziny, a obecnie krócej bo ok. 30 minut. Widać wyrażną poprawę po oddaniu nowych powierzchni służących obsłudze podróżnych. Dojazd zarówno komunikacją miejską, pociągiem czy taksówką /cena ok. 30zł/ bardzo dogodny.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 5. nie polecam
  2

  oczekiwanie na lot

  2015-09-23 | Tadeusz norek , syria

  14 godzinne opóźnienie. Obsługa lotniska nie wydała walizek nakazujac czekać. Nocleg zapewniony na podlodze (Kartony do spania we własnym zakresie.)

  Przydatna opinia? Tak / Nie

Samochodem

Lotnisko Chopina położone jest 8 km na południowy zachód od centrum stolicy. Aby dotrzeć do portu należy z Al. Jerozolimskich skręcić w ul. Raszyńską (droga nr 634). Ulica zmienia swoją nazwę na Żwirki i Wigura i prowadzi prosto do portu.

Jadąc z południa należy z Al. Krakowskiej skręcić w ul. 17 Stycznia, a następnie ul. Żwirki i Wigury, na której znajduje się lotnisko.

Współrzędne do systemów nawigacji samochodowych GPS:
N 52° 09' 57''
E 20° 58' 02''

Taksówką

Postój taksówek znajduje się naprzeciwko hali przylotów. Połączenia z lotniskiem prowadzą wszystkie większe korporacje taksówkowe rozlokowane w miastach położonych w zasięgu lotniska w Warszawie. Port lotniczy Chopina rekomenduje trzy firmy taksówkowe, które oferują usługi przewozowe. Są to: Ele Sky Taxi, Super Taxi oraz Sawa Taxi.

Istnieje możliwość wcześniejszej rezerwacji telefonicznej:
Ele Sky Taxi: +48 22 811 11 11
Super Taxi +48 22 578 98 00
Sawa Taxi +48 22 644 44 44

Koszt przejazdu z lotniska do centrum Warszawy wynosi około 40 PLN. Cenniki zrzeszonych taksówkarzy umieszczone są na szybie pojazdu.

Środkami Transportu Publicznego

Pociąg

Połączenie kolejowe to najlepszy sposób dotarcia na Lotnisko Chopina. Przejazd z centrum Warszawy wynosi 20-25 min.

Stacja kolejowa znajduje się w pirsie południowym, tuż obok terminalu autobusowego.

Transport kolejowy obsługuje dwóch operatorów - Szybka Kolej Miejska oraz Koleje Mazowieckie.

Szybka Kolej Miejska (SKM)

Linia S2
: WARSZAWA LOTNISKO CHOPINA – Warszawa Służewiec – Warszawa Żwirki i Wigury – Warszawa Rakowiec – Warszawa Al. Jerozolimskie – Warszawa Zachodnia – Warszawa Ochota – Warszawa Śródmieście – Warszawa Powiśle – Warszawa Stadion – Warszawa Wschodnia – Warszawa Rembertów – Warszawa Wesoła – Warszawa Wola Grzybowska – Sulejówek – SULEJÓWEK MIŁOSNA.

Linia S3: WARSZAWA LOTNISKO CHOPINA – Warszawa Służewiec – Warszawa Żwirki i Wigury – Warszawa Rakowiec – Warszawa Al. Jerozolimskie – Warszawa Zachodnia – Warszawa Centralna – Warszawa Wschodnia – Warszawa Praga – Warszawa Toruńska – Warszawa Żerań – Warszawa Płudy – Warszawa Choszczówka – Legionowo – LEGIONOWO PIASKI/WIELISZEW.

Osoby, które chcą dostać się do centrum miasta mogą skorzystać z obu linii - zarówno stacja Dworzec Centralny, jak i Śródmieście znajdują się w centrum (stacje oddalone są od siebie około 200 m). Natomiast osobom, które planują przesiadki na pociągi dalekobieżne polecamy skorzystać z linii S3, która zatrzymuje się bezpośrednio na Dworcu Głównym (Warszawa Centralna).

Bilety
Dojazd do Lotniska Chopina odbywa się na podstawie taryfy biletowej ZTM. Przystanki w pobliżu lotniska położone są w 1 strefie biletowej.
Bilety można nabyć:
- w Punkcie Obsługi Pasażerów w hali przylotów,
- w automatach biletowych zlokalizowanych na przystankach autobusowych oraz przy wejściu na stację kolejową,
- w automatach biletowych w pociągach SKM oraz w niektórych autobusach,
- u kierowcy autobusu.

W pociągach SKM linii S2 i S3, na odcinku Warszawa Płudy - Warszawa Lotnisko Chopina honorowane są wszystkie bilety Kolei Mazowieckich, w tym także Bilet Lotniskowy. Podróżujący, którzy dysponują Biletem Lotniskowym Kolei Mazowieckich, mogą również skorzystać ze wszystkich środków komunikacji miejskiej (autobusy, tramwaje, metro, pociągi SKM) na obszarze 1 strefy biletowej. Przed wejściem do pojazdu komunikacji miejskiej, należy w sposób trwały i czytelny zapisać na bilecie godzinę – od tego momentu bilet będzie ważny przez 60 min.

Koleje Mazowieckie

Linia KLM
: WARSZAWA LOTNISKO CHOPINA – Warszawa Służewiec – Warszawa Żwirki i Wigury – Warszawa Rakowiec – Warszawa Al. Jerozolimskie – Warszawa Zachodnia – Warszawa Centralna – Warszawa Wschodnia - Warszawa Toruńska – Warszawa Płudy – Legionowo – Legionowo Przystanek – Chotomów – Nowy Dwór Mazowiecki – MODLIN

Bilety
1.) Bilety można zakupić w biletomacie, usytuowanym obok budynku stacji.
2.) Ponadto, bilety można nabyć za pomocą aplikacji mobilnej SkyCash.
3.) Każdy podróżny, który nie posiada ważnego biletu na przejazd lub posiada bilet niezalegalizowany/nieaktywowany zobowiązany jest zaraz po wejściu udać się do kierownika pociągu w celu nabycia, zalegalizowania lub aktywowania biletu.
4.) Przejazd pociągami Kolei Mazowieckich odbywa się na podstawie biletów Kolei Mazowieckich. W pociągach honorowane są także bilety ZTM na wymienionych zasadach:
a.) Wspólny bilet ZTM-KM-WKD
W pociągach Kolei Mazowieckich w obrębie 1 i 2 strefy biletowej ZTM ważne są także bilety ZTM: dobowe, weekendowe, weekendowe grupowe, bilet seniora, bilety dla dzieci z rodzin posiadających troje dzieci, 90-dniowe, 30-dniowe.
b.) Wzajemne honorowanie biletów na odcinku Warszawa Płudy - Warszawa Lotnisko Chopina
W pociągach Kolei Mazowieckich, kursujących tylko na linii KML, na odcinku Warszawa Płudy - Warszawa Lotnisko Chopina, honorowane są wszystkie bilety z taryfy ZTM (również bilety jednorazowe przesiadkowe i czasowe).
Osoby, które mają niezalegalizowany / nieaktywowany bilet ZTM, zobowiązane są zaraz po wejściu udać się do kierownika pociągu w celu zalegalizowania lub aktywowania biletu.

Autobusy
Dojazd na Lotnisko Chopina zapewnia 5 linii autobusowych ZTM Warszawa. Łącząc port lotniczy z dzielnicami Warszawy przejeżdżają przez najważniejsze węzły komunikacyjne miasta.

Linia 148
Kursuje codziennie w godzinach 04:35 - 22:35
Trasa: Lotnisko Chopina – Ursynów – Praga
przez: Żwirki I Wigury – Nowoursynowska - Most Siekierkowski - Grochowska

Linia 175
Kursuje codziennie w godzinach 04:58 - 23:27
Trasa: Lotnisko-Chopina – Centrum
przez: ul. Żwirki I Wigury - Al.Jerozolimskie (Dworzec Centralny) - Krakowskie Przedmieście - Pl.Piłsudskiego

Linia 188
Kursuje codziennie w godzinach 04:43 - 23:13
Trasa: Lotnisko – Chopina – Centrum (przystanek Metro Politechnika) – Praga Południe (Wiatraczna)
przez: Żwirki i Wigury - Al.Armii Ludowej - Al.Stanów Zjednoczonych – Szaserów – Makowska

Linia 331
Kursuje od poniedziałku do piątku w godzinach 04:38 - 17:52
Trasa: Lotnisko-Chopina – Metro Wilanowska
przez: Narkiewicza, Wirażowa, Poleczki, Łączyny, Puławska, Al. Wilanowska

Linia nocna N32
Kursuje codziennie w godzinach 23:09 - 04:39
Trasa: Lotnisko Chopina - Dworzec Centralny

Autobusy dalekobieżne

Terminal dla autokarów znajduje się na wysokości pirsu południowego na poziomie przylotów. Posiada 21 terminali, a strefa oczekiwania dla pasażerów jest zadaszona.

Parking

Podróżni mają do dyspozycji cztery parkingi, które mogą pomieścić w sumie 3700 pojazdów.

P1 – parking wielopoziomowy, godzinowy (położony po prawej stronie hotelu Courtyard by Marriott)

Cennik:
- do 1 h: 8 PLN
- 1-2 h: 16 PLN
- 2-3 h: 24 PLN
- każda następna godzina: 10 PLN
- maksymalna opłata całodzienna: 74 PLN

P2 – uwaga! Parking czasowo zamknięty!

P3 – parking terenowy, godzinowy

Cennik:
- do 1 h: 6 PLN
- 1-2 h: 12 PLN
- 2-3 h: 18 PLN
- każda następna godzina: 10 PLN
- maksymalna opłata całodzienna: 68 PLN

P4 – parking terenowy, dobowy

Cennik:
- do 1 h: 10 PLN
- 1-2 h: 20 PLN
- 2-3 h: 30 PLN
- każda następna godzina: 10 PLN
- maksymalna opłata dobowa: 50 PLN
- dwie doby: 80 PLN
- trzy doby: 110 PLN
- każda następna doba do 7 włącznie – 15 PLN
- powyżej 7 dób, każde następne 24 h: 10 PLN
 
Opłatę za korzystanie z parkingu można uiścić w gotówce lub kartami kredytowymi oraz płatniczymi.

Uwaga! Istnieje możliwość zatrzymania samochodu przed terminalem, ale wyłącznie na bardzo krótki czas, np. w celu wyjęcia bagażu.

Na poziomie odlotów i przylotów utworzone zostały bezpłatne miejsca czasowego postoju dedykowane osobom niepełnosprawnym. Ponadto, na każdym parkingu wyznaczono specjalne miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych.

Usługi

Niepełnosprawni – lotnisko przystosowane jest do obsługi osób niepełnosprawnych – Terminal A wyposażony jest w specjalne toalety oraz windy.

Bagaż
– 27 skrytek bagażowych różnej wielkości znajduje się na poziomie przylotów przed Terminalem A, tuż za przystankiem komunikacji miejskiej. W zależności od rozmiaru skrytki, koszt przechowania bagażu wynosi 12-15 PLN/dobę. Automat przyjmuje jedynie monety (1, 2 oraz 5 PLN) i nie wydaje reszty. Maksymalny czas przechowania wynosi 72 h.

Zdrowie - na lotnisku znajduje się punkt pierwszej pomocy medycznej. Lekarz dyżurny dostępny pod nr tel.: +48 22 650 2444.

Internet - pasażerowie mogą skorzystać z bezpłatnych kiosków internetowych.

STREFA OGÓLNODOSTĘPNA

Informacja turystyczna
– punkt informacji turystycznej można odnaleźć na poziomie przylotów.

Gastronomia
– na poziomie przylotów znajduje się Flying Bistro (czynne: 6:00-23:30), a na poziomie odlotów otwarte są całodobowo So!Coffee oraz Cheers!Bar.

Zakupy
– sklep wolnocłowy Aelia Beauty mieści się na poziomie przylotów i czynny jest w godzinach: 6:00-23:00. Sklepy spożywcze oraz salony prasowe dostępne są na obu poziomach: przylotów i odlotów, natomiast kwiaciarnia na poziomie przylotów otwarta jest w godzinach 7:00-23:00.

Finanse
- na lotnisku rozlokowane są bankomaty BZ WBK (poziom odlotów), PKO BP (poziom przylotów) Pekao (poziom przylotów i odlotów) oraz BPH (poziom odlotów). Kantory znajdują się na obu poziomach, natomiast oddział banku Pekao SA mieści się na poziomie odlotów.

Wynajem samochodów
- punkty 9 agencji oferujących usługę wynajmu samochodów dostępne są w hali przylotów Terminalu A. Możliwy kontakt telefoniczny:
Avis +48 22 572 65 65, +48 22 650 48 72
Budget +48 22 650 40 62
Dollar/Thrifty +48 668 66 33 00, +48 668 66 33 77
Europcar +48 22 650 25 64, +48 801 002 444
Express +48 12 3000 300
Hertz +48 22 650 28 96, +48 22 500 16 20
National/Alamo +48 696 081 082
PANEK +48 665 800 000, +48 509 811 211
Sixt +48 22 650 20 31, +48 661 999 155

Biuro rzeczy znalezionych na lotnisku - biuro czynne codziennie w godz. 7:00-19:00 mieści się na poziomie odlotów. Możliwy kontakt telefoniczny pod nr +48 (22) 650 2006 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem e-mail: rzeczy.znalezione@polish-airports.com.

Kaplica – w hali odlotów (strefa odpraw C) podróżujący mogą skorzystać z kaplicy ekumenicznej. Otwarta jest codziennie od 5:00 do 23:00. Msze św. odprawiane są w niedziele o 8:00, 10:00 oraz 11:00.

Inne
– do momentu zakończenia prac remontowych taras widokowy będzie nieczynny.

STREFA PASAŻERSKA

Gastronomia – różnorodna oferta gastronomiczna, w strefie Schengen: pub Business Shark, restauracje: Sami swoi oraz Sushi Tai Restaurant oraz kawiarnie Voyage Café i So!Coffee. W strefie non-Schengen zlokalizowana jest restauracja Rest & Wine oraz kawiarnia Voyage Café.

Zakupy
- sklepy wolnocłowe dostępne są w strefie Schengen (Aelia Duty Free) oraz non-Schengen (Aelia Duty Free, Keraniss) i są otwarte do ostatniego pasażera. Ponadto podróżujący mają również do dyspozycji trzy sklepy jubilerskie (czynne: 6:00-22:00), sklepy z zabawkami i pamiątkami (5:00-22:30), salony odzieżowe oraz prasowe.

Finanse
- kantory znajdują się w obu strefach: przylotu i odlotu.

Inne
- Automaty Chargee do ładowania telefonów komórkowych można znaleźć na poziomie odlotów.