Lotniska

Znajdź loty na mapie

Lotnisko w Nowym Jorku (NY) - Nowy Jork John F. Kennedy

John F Kennedy Uluslararası Havaalanı, Van Wyck Expwy. at Nassau Expwy., Queens, NY 11430

Bardzo dobry, 4.7 - 23 opinii

Informacja
+1 7182444444

Port lotniczy, którego patronem jest John F. Kennedy (35. prezydent USA), znajduje się w dzielnicy Queens, w południowo-wschodniej części Nowego Jorku. Siatkę połączeń krajowych i międzynarodowych zapewnia ponad 90 linii lotniczych. Jest to największe lotnisko w Stanach Zjednoczonych pod względem liczby pasażerów odprawianych na loty międzynarodowe. W 2011 roku port J.F. Kennedy obsłużył niemal 48 milionów pasażerów, stając się tym samym 17 najbardziej ruchliwym portem lotniczym na świecie. Lotnisko posiada 4 pasy startowe oraz 8 terminali. Na terenie lotniska mieści się hotel. Kilka innych obiektów hotelowych znajduje się w pobliżu.

Lokalizacja
4.8
Komfort poczekalni
4.2
Oznakowanie
5.2
Parking
4.7
Baza hotelowa
4.3
Usługi
4.6
Odprawa
4.6

Bardzo dobry 4.7

91% osób poleca to lotnisko

Nr 19 w rankingu lotnisk Stany Zjednoczone Ameryki

Dodaj opinięWszystkie opinie (23)

Trwa ładowanie opinii
 1. polecam
  6

  Oznakowanie na lotnisku

  2015-10-07 | Kamila Gołas, Żnin

  Byłam juz 2 raz na Lotniku JFK w Nowym Jorku jesli chodzi o oznakowanie wszytskiego nie idzie sie zgubic bardzo czytelne.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 2. polecam
  6

  lot

  2015-05-14 | Piotr Kedziora, Warszawa

  Lotnisko jest bardzo duże , wszystko jest przejrzyste, jest jedno z częstych wybieranych portów docelowych. Polecam gorąco.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 3. polecam
  5

  Lotnisko przyjazne dla turystów

  2015-04-14 | Aneta Winter, Dąbrowa Górnicza

  Witam,polecam lotnisko w NY J.F.Kennedy, dobrze oznakowane, personel jest tam gdzie pasażer go potrzebuje.Chętnie służą pomocą,pomagają jeżeli ktoś ma problem z porozumieniem się w języku angielskim.Bardzo miłe Panie podczas odprawy biletowo-bagażowej używają często prostych słów w języku polskim żeby pasażer czułsie komfortowo.Informacje podawane przez głośniki tez są w języku polskim i angielskim to właśnie najbardziej mnie pozytywnie zaskoczyło. Polecam to lotnisko z czystym sumieniem .

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 4. polecam
  4

  średnio

  2014-12-06 | Tomasz Dziewit , Sosnowiec

  Bardzo długa odprawa paszportów przy przylocie. Za mało stanowisk w stosunku do ilości podróżnych. W części wolno celowej malo sklepów. Koło gatu zapach jak w smazalni frytek . Znakomita obsługa sprzątających, co kilka minut oprozniane pojemniki na śmieci.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 5. polecam
  3

  średnie lotnisko JFK

  2014-09-05 | Edyta Hareza, Gronkow

  Odprawa długo,kolejki.przed odprawą nie ma gdzie usiąść.Tłoczno.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

Samochodem

Współrzędne do systemów nawigacji samochodowych GPS:
N  40°38'23"
W 73°46' 44"

Na lotnisko najwygodniej dostać się drogami ekspresowymi: Van Wyck nr 678 z Manhattanu i JFK ze wschodniej części Long Island.

Taksówką

Charakterystyczne żółte taksówki należące do New York City Taxi & Limousine Commission oferują przejazd z lotniska na Manhattan za stałą opłatę 45 $. Podróż w przeciwną stronę, z Manhattanu na lotnisko Nowy Jork (JFK), kosztuje już według wskazań taksometru.

Środkami Transportu Publicznego

Autobus
Na lotnisko można się dostać z Nowego Jorku busami lub autobusami. Pasażerowie przesiadają się na stacji Jamajca Station w kolejkę jednotorową AirTrain, która dostarcza ich na odpowiedni terminal. Informacja o rezerwacji biletów autobusowych, godzin odjazdów znajduje się w pobliżu odprawy bagażu na każdym terminalu lotniska.

Kolej
Na lotnisko Nowy Jork (JFK) dojechać pociągiem Long Island Rail Road lub metrem Subway A. Pasażerowie podróżujący LIRR przesiadają się na stacji kolejowej Jamajca Station, natomiast podróżujący metrem na stacji Howard Beach w kolejkę jednoszynową AirTrain, która dostarcza ich na odpowiedni terminal (koszt to 5 dolarów).
Kolejką jednoszynową AirTrain można poruszać się za darmo tylko w obrębie lotniska, pomiędzy terminalami, parkingami oraz punktami wynajmu aut.

Parking

Przed każdym z terminali znajduje się parking krótkoterminowy. Z kolei parking długoterminowy jest oddalony o 6,5 km od portu lotniczego. Z lotniska na parking długoterminowy można dotrzeć pociągiem.

Usługi

Informacja – punkty informacyjne znajdują się we wszystkich terminalach. Informacja główna znajduje się w terminalu 6.

Gastronomia – bary i restauracje są rozmieszczone na terenie całego lotniska.

Finanse – punkty wymiany walut są dostępne we wszystkich terminalach za wyjątkiem terminalu numer 6. Z kolei we wszystkich terminalach znajdują się bankomaty.

Zakupy – na terenie portu lotniczego znajduje się wiele sklepów, w tym te wolnocłowe.

Wynajem samochodów – sześć firm świadczy usługi w tym zakresie na lotnisku. Ich biura znajdują się w każdym z terminali w strefie przylotów.

Bagaż – wózki do przewozu bagażu są dostępne we wszystkich terminalach. Przechowalnie bagażu znajdują się w terminalach: 1 i 4.

Obsługa pasażera – do dyspozycji podróżnych są cztery kaplice, pomieszczenia dla matek z dziećmi oraz centrum medyczne.

Internet – w obrębie lotniska jest dostęp do bezprzewodowego Internetu.