Lotniska w Londynie

Lotniska w Londynie

Promocje biletów lotniczych

Miasto przylotu Wylot w dniu Cena za osobę  
Oslo 2016-02-22 4 PLN Wybierz
Szczecin 2016-03-05 39 PLN Wybierz
Lizbona 2016-02-09 41 PLN Wybierz
Kopenhaga 2016-03-08 41 PLN Wybierz
Goteborg 2016-02-17 42 PLN Wybierz
zobacz wszystkie promocje z Londynu

Wylot Wylot w dniu Cena za osobę  
Kopenhaga 2016-03-05 23 PLN Wybierz
Szczecin 2016-03-05 39 PLN Wybierz
Oslo 2016-02-15 41 PLN Wybierz
Weeze 2016-04-01 44 PLN Wybierz
Mediolan 2016-02-14 56 PLN Wybierz
zobacz wszystkie promocje do Londynu

Wszystkie lotniska w Londynie

 • City Airport

  Londyn City Airport (LCY)

  Londyn, Wielka Brytania

  Lotnisko London City Airport znajduje się we wschodnim Londynie, w pobliżu Canary Wharf. Port obsługuje przede wszystkim połączenia biznesowe i loty czarterowe, które są realizowane przez 11 linii lotniczych. W 2009 roku lotnisko obsłużyło 2,8 miliona pasażerów. Nieopodal lotniska jest kilka hoteli.

  Połączenia oferują:
 • Gatwick
  Bardzo dobry 5.1
  na podstawie 49 opinii

  Londyn Gatwick (LGW)

  Londyn, Wielka Brytania

  Port lotniczy Londyn-Gatwick jest drugim co do wielkości międzynarodowym portem lotniczym w Anglii, jak i w Londynie. Położony jest 45 km na południe od centrum miasta. Lotnisko posiada dwa terminale: północny i południowy. Obsługuje regularne i tanie linie lotnicze. Jets także drugim węzłem lotniczym dla takich przewoźników jak British Airways oraz Virgin Atlantic. Lotnisko to cieszy się bardzo dużą popularnością z uwagi na fakt, iż dojazd do niego jest bardzo dogodny. Doskonałe połączenia z publicznymi środkami transportu zapewnia ponad 900 pociągów oraz ponad 400 ekspresowych autokarów dojeżdżających codziennie do lotniska ze wszystkich regionów Wielkiej Brytanii. W pobliżu lotniska jest wiele hoteli.

  Połączenia oferują:
 • Heathrow
  Bardzo dobry 4.7
  na podstawie 50 opinii

  Londyn Heathrow (LHR)

  Londyn, Wielka Brytania

  Port lotniczy Londyn-Heathrow – największy port lotniczy Europy. Położony jest 24 km na zachód od centrum Londynu. Jest jednym z pięciu portów lotniczych obsługujących metropolię londyńską (obok Gatwick, City, Stansted oraz Luton). Niemal 100 linii lotniczych zapewnia połączenia krajowe i międzynarodowe. Lotnisko znajduje się praktycznie w centrum miasta. W pobliżu jest wiele hoteli, niestety duża większość stosunkowo droga.

  Połączenia oferują:
 • Luton
  Bardzo dobry 4.5
  na podstawie 517 opinii

  Londyn Luton (LTN)

  Londyn, Wielka Brytania

  Port lotniczy Londyn Luton położony jest 3-4 km od centrum Luton oraz ok. 55 km na północny-zachód od centrum Londynu. Obecnie jest to 5. największy port lotniczy w Wielkiej Brytanii.

  Historia lotniska Londyn-Luton
  Oficjalne otwarcie portu w Luton miało miejsce 16 lipca 1938 roku. W czasie II wojny światowej pełniło funkcję bazy dla 264. Dywizjonu Myśliwców. Po okresie wojny wznowiono ruch pasażerski. Na początku lat 70-tych było to najbardziej rentowne lotnisko Wielkiej Brytanii.

  W 2014 roku z usług portu skorzystało ponad 10,4 mln pasażerów. Siatkę połączeń krajowych i międzynarodowych oraz czarterowych zapewnia prawie 20 linii lotniczych,  głównie niskokosztowych. Najbardziej popularne kierunki to: Budapeszt, Amsterdam, Dublin, Warszawa, Gdańsk, Glasgow, Bukareszt, Genewa, Edynburg, Paryż. Londyn-Luton stanowi lotnisko bazowe dla linii Thomsonfly.

  Tuż przy lotnisku znajduje się kilka hoteli, jednak największy wybór obiektów hotelowych mieści się w Londynie.

  Połączenia oferują:
 • Southend

  Londyn Southend (SEN)

  Londyn, Wielka Brytania

  Lotnisko znajduje się w odległości 65 km od centrum Londynu. Jego początki przypadają na okres I wojny światowej, kiedy nowy port lotniczy Southend służył do zadań wojskowych. Po II wojnie światowej zaczął obsługiwać loty komercyjne. W latach ’60 stanął w czołówce najbardziej ruchliwych lotnisk w Wielkiej Brytanii (1967 rok – rekordowa liczba blisko 700 000 obsłużonych pasażerów). W latach 2011-2012 Southend Airport przeszedł gruntowną modernizację.

  Połączenia krajowe i międzynarodowe świadczą dwie linie: Aer Lingus Regional oraz easyJet.

  Baza hotelowa znajduje się w Londynie, m.in. Palmers Lodge Swiss Cottage oraz Holiday Inn Express London Chingford Hotel.

  Połączenia oferują:
 • Stansted
  Bardzo dobry 4.6
  na podstawie 878 opinii

  Londyn Stansted (STN)

  Londyn, Wielka Brytania

  Międzynarodowy port lotniczy Londyn Stansted położony jest około 48 km na północny wschód od centrum Londynu. Jest czwartym co do wielkości lotniskiem w Wielkiej Brytanii, a zarazem trzecim obsługującym Londyn.

  Historia Lotniska
  Początki London Stansted Airport sięgają okresu II wojny światowej: pas startowy został zbudowany w 1943 roku na potrzeby wojskowe. Obszar portu lotniczego – wówczas funkcjonującego pod nazwą RAF Stansted Mountfitchet, wykorzystywany był przez siły powietrzne Royal Air Force oraz amerykańskie USAAF.

  Obecnie lotnisko głównie obsługuje tanie linie lotnicze, które zapewniają siatkę ponad 150 połączeń krajowych oraz międzynarodowych. W 2014 roku z usług portu skorzystało blisko 20 mln pasażerów. London Stansted Airport składa się z jednego terminalu oraz trzech subterminali. Na środkowym obsługiwany jest airberlin, easyJet, Ryanair, na prawym tylko Ryanair, natomiast na lewym wszystkie pozostałe linie. Łączność pomiędzy głównym Terminalem, a lewym oraz środkowym subterminalem zapewnia bezzałogowa kolejka.

  Kilka hoteli znajduje się w pobliżu tego portu lotniczego.

  Połączenia oferują: