Lotniska

Znajdź loty na mapie

Lotnisko w Londynie - Londyn Heathrow

Londra Heathrow Havalimanı, The Compass Centre, Nelson Road, Hounslow, Middlesex TW6 2BA

Bardzo dobry, 4.7 - 50 opinii

Telefon

+44 (0) 8443351801

Port lotniczy Londyn-Heathrow – największy port lotniczy Europy. Położony jest 24 km na zachód od centrum Londynu. Jest jednym z pięciu portów lotniczych obsługujących metropolię londyńską (obok Gatwick, City, Stansted oraz Luton). Niemal 100 linii lotniczych zapewnia połączenia krajowe i międzynarodowe. Lotnisko znajduje się praktycznie w centrum miasta. W pobliżu jest wiele hoteli, niestety duża większość stosunkowo droga.

Lokalizacja
5.0
Komfort poczekalni
4.8
Oznakowanie
5.1
Parking
4.6
Baza hotelowa
4.5
Usługi
4.6
Odprawa
4.5

Bardzo dobry 4.7

80% osób poleca to lotnisko

Nr 15 w rankingu lotnisk Wielka Brytania

Dodaj opinięWszystkie opinie (50)

Trwa ładowanie opinii
 1. polecam
  6

  Polecam

  2015-12-01 | Nina Ramza, Wadowice

  Lotnisko jest bardzo dobrze zorganizowane, akurat mój lot przebiegał bez zakłóceń i spóźnień, zatem wszystkie czynności były zgodne z planem, przeprowadzone spokojnie i uprzejmie, czego nie mogę powiedzieć o tych samych czynnościach na lotnisku w Warszawie. Był wczesny ranek, ludzi mało, wszystkie usługi otwarte-przygotowane do obsługi. Polecam to lotnisko, mimo że obawiałam się jego wielkości, okazało się bardziej przyjazne niż niejedno mniejsze. Zastanawiam się tylko, co stałoby się z informacją w razie braku prądu...

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 2. polecam
  4

  Pretty good

  2015-11-26 | Didi, Younes

  Good airport

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 3. polecam
  5

  dobre oznakowanie

  2015-11-20 | Karolina, Polska

  bardzo dobre oznakowanie, na dalsze platformy dojeżdza się kolejką

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 4. polecam
  5

  Lotnisko Heathrow Londyn

  2015-09-30 | Margaret Raven, Warszawa/Łomianki

  Lotnisko o znacznie wyższym standardzie niż np. 2 lata temu. Toalety dopracowane, dobrze przemyślane ciągi komunikacyjne. Dobry system check in, bardzo sprawne security, brak nieskoordynowanych akcji przy dystrybucji pasażerów.
  Na duty free:
  Restauracje o zróżnicowanym menu oraz cenach. Duży punkt za rest. z sushi.
  Świetny pomysł z internetem., choć nie korzystałam.
  BRAKI: Brak sklepów z ciekawymi pomysłami na prezenty. Ciągłość prezentów type czekoladki, herbary tip można osiągnąć przez serie metalowych pudełek. Wszystkie dotychczas zbieram i nie tylko ja. Dzieci by miały różne samochody , tyle jest ciekawych budynków historycznych.
  Generalnie ocena na 5.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 5. polecam
  5

  Zaginiony bagaż

  2015-09-15 | Tadeusz Sobczak, Łódź - Warszawa - Londyn

  Mimo zagubionego bagażu i nieznajomości języka , w ciągu godziny miła obsługa odnalazła bagaż ... Pozytywnie zaskoczony :) ... Dziękję :)

  Przydatna opinia? Tak / Nie

Samochodem

Współrzędne do systemów nawigacji samochodowych GPS:
51°28'39''N
000°27'41''W

Dojazd na lotnisko Heathrow samochodem poruszając się autostradą M4 zajmuje około 90 minut. Obecnie ze względów bezpieczeństwa nie ma możliwości podjechać pod sam terminal. Samochód należy zostawić na long term car park i dalej poruszać się shuttle bus.

Taksówką

Wybierając taksówkę decydujemy się na najdroższy środek transportu. Koszt dojazdu może wynieść nawet 100 funtów. Korzystając z ofert polskiej korporacji w Londynie minicab za przejazd zapłacimy 30 funtów. Podane ceny mają charakter orientacyjny.

Środkami Transportu Publicznego

Autobus
Autobus kursuje przez całą dobę, a orientacyjna cena biletu wynosi około 7 funtów. Autobusem dostaniemy się zarówno do Londynu, jak i na inne lotniska - tutaj jednak bilet może być droższy.

Kolej
Trasa pomiędzy centrum a lotniskiem Londyn Heathrow jest obsługiwana przez Heathrow Express, który odjeżdża regularnie co 15 minut ze stacji Paddington Station. Za bilet zapłacimy około 15 funtów, czas podróży to około 30 minut. Alternatywą dla pociągu jest linia metra District Line, która kursuje od godziny 5.00 do godziny 24.00, tutaj za bilet zapłacimy około 6 funtów. Podane ceny mają charakter orientacyjny.

Parking

Każdy terminal posiada własny parking krótkoterminowy. Są również parkingi długoterminowe, a także Valet Parking oraz Business Parking.

Usługi

Informacja – punkty informacyjne znajduja się w każdym terminalu.

Gastronomia – w obrębie lotniska znajdziemy liczne bary, restauracje, kawiarnie oraz puby.

Finanse – pasażerowie mogą korzystać z usług kantorów wymiany walut oraz wypłacać pieniądze z licznie rozlokowanych na terenie portu bankomatów.

Zakupy – liczne placówki handlowe oferują szeroki asortyment towarów. Są to między innymi sklepy muzyczne, księgarnie, punkty sprzedaży prasy, sklepy z elektroniką, perfumerie, apteki, sklepy obuwnicze itd.

Wynajem samochodów – sześć firm świadczy usługi w tym zakresie na lotnisku.

Bagaż – biuro rzeczy znalezionych prowadzi firma Excess Baggage Company (tel. +44 (0)20 8745 7727). Przechowalnie bagażu znajduja się w każdym z terminali.

Internet – na terenie lotniska rozmieszczone są specjalne kioski internetowe z dostępem do sieci. Ponadto na terenie wszystkich terminali jest bezprzewodowy dostęp do Internetu oferowany przez trzech operatorów.

Niepełnosprawni – lotnisko jest dobrze przygotowane do obsługi osób niepełnosprawnych.