Lotniska

Znajdź loty na mapie

Lotnisko w Londynie - Londyn Heathrow

London Heathrow Airport, The Compass Centre, Nelson Road, Hounslow, Middlesex TW6 2BA

Bardzo dobry, 4.7 - 29 opinii

Telefon

+44 (0) 8443351801

Port lotniczy Londyn-Heathrow – największy port lotniczy Europy. Położony jest 24 km na zachód od centrum Londynu. Jest jednym z pięciu portów lotniczych obsługujących metropolię londyńską (obok Gatwick, City, Stansted oraz Luton). Niemal 100 linii lotniczych zapewnia połączenia krajowe i międzynarodowe. Lotnisko znajduje się praktycznie w centrum miasta. W pobliżu jest wiele hoteli, niestety duża większość stosunkowo droga.

Lokalizacja
5.1
Komfort poczekalni
4.7
Oznakowanie
5.1
Parking
4.7
Baza hotelowa
4.4
Usługi
4.7
Odprawa
4.5

Bardzo dobry 4.7

79% osób poleca to lotnisko

Nr 15 w rankingu lotnisk Wielka Brytania

Dodaj opinięWszystkie opinie (29)

Trwa ładowanie opinii
 1. polecam
  6

  was great

  2014-03-17 | rafal dawdo, merstham

  i found everything i needed fast and easy.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 2. polecam
  5

  Polecam

  2014-03-11 | zuzanna wladyka, Ascot

  Lotnisko bardzo przyjemne aczkolwiek ogromne i droga z odprawy do wyjscia zajmuje trochę czasu. Oznakowanie bardzo dobre, nie da się zgubić no chyba ze nie potrafi się czytać :) lokalizacja świetna, blisko mojego miasta a poza tym ma dostęp do metra.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 3. polecam
  5

  pierwszy raz na Heathrow

  2014-03-06 | Hung Cuong Bui, Warszawa

  Dobre położenie, można dojechać metrem, dojazd taksówką do centrum Londynu około 150 zł, przy odlocie bardzo szybka odprawa i kontrola bezpieczeństwa. Jedyna niedogodność to duża kolejka przy kontroli paszportowej po przylocie.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 4. polecam
  5

  Bardzo dobre lotnisko

  2014-02-12 | Dorota Zemla , Warszawa

  Lotnisko jest kameralne.wszystko jest dobrze oznakowane.Internet jest free co jest SUPER ! I prosty do zalogowania.

  Przydatna opinia? Tak / Nie

 5. nie polecam
  4

  LONDYN

  2014-02-11 | Tomek, Myszków

  Brak możliwości zapalenia papierosa, nie wychodząc z Lotniska. Przynajmniej ja takowego nie znalazłem będąc tam już kilka razy. Pytając przy tym obsługę lotniska .

  Przydatna opinia? Tak / Nie

Samochodem

Współrzędne do systemów nawigacji samochodowych GPS:
51°28'39''N
000°27'41''W

Dojazd na lotnisko Heathrow samochodem poruszając się autostradą M4 zajmuje około 90 minut. Obecnie ze względów bezpieczeństwa nie ma możliwości podjechać pod sam terminal. Samochód należy zostawić na long term car park i dalej poruszać się shuttle bus.

Taksówką

Wybierając taksówkę decydujemy się na najdroższy środek transportu. Koszt dojazdu może wynieść nawet 100 funtów. Korzystając z ofert polskiej korporacji w Londynie minicab za przejazd zapłacimy 30 funtów. Podane ceny mają charakter orientacyjny.

Środkami Transportu Publicznego

Autobus
Autobus kursuje przez całą dobę, a orientacyjna cena biletu wynosi około 7 funtów. Autobusem dostaniemy się zarówno do Londynu, jak i na inne lotniska - tutaj jednak bilet może być droższy.

Kolej
Trasa pomiędzy centrum a lotniskiem Londyn Heathrow jest obsługiwana przez Heathrow Express, który odjeżdża regularnie co 15 minut ze stacji Paddington Station. Za bilet zapłacimy około 15 funtów, czas podróży to około 30 minut. Alternatywą dla pociągu jest linia metra District Line, która kursuje od godziny 5.00 do godziny 24.00, tutaj za bilet zapłacimy około 6 funtów. Podane ceny mają charakter orientacyjny.

Parking

Każdy terminal posiada własny parking krótkoterminowy. Są również parkingi długoterminowe, a także Valet Parking oraz Business Parking.

Usługi

Informacja – punkty informacyjne znajduja się w każdym terminalu.

Gastronomia – w obrębie lotniska znajdziemy liczne bary, restauracje, kawiarnie oraz puby.

Finanse – pasażerowie mogą korzystać z usług kantorów wymiany walut oraz wypłacać pieniądze z licznie rozlokowanych na terenie portu bankomatów.

Zakupy – liczne placówki handlowe oferują szeroki asortyment towarów. Są to między innymi sklepy muzyczne, księgarnie, punkty sprzedaży prasy, sklepy z elektroniką, perfumerie, apteki, sklepy obuwnicze itd.

Wynajem samochodów – sześć firm świadczy usługi w tym zakresie na lotnisku.

Bagaż – biuro rzeczy znalezionych prowadzi firma Excess Baggage Company (tel. +44 (0)20 8745 7727). Przechowalnie bagażu znajduja się w każdym z terminali.

Internet – na terenie lotniska rozmieszczone są specjalne kioski internetowe z dostępem do sieci. Ponadto na terenie wszystkich terminali jest bezprzewodowy dostęp do Internetu oferowany przez trzech operatorów.

Niepełnosprawni – lotnisko jest dobrze przygotowane do obsługi osób niepełnosprawnych.