Menu

Złamana noga a lot samolotem

Złamana noga a lot samolotem

Reguły podróżowania z nogą w gipsie zależą od przewoźnika, typu samolotu oraz miejsca, w którym znajduje się gipsowy opatrunek.

Noga w gipsie a lot samolotem

Jeśli noga jest zagipsowana poniżej kolana, wystarczy zarezerwować normalne miejsce. Należy jednak upewnić się, ze podróż nie będzie trwała zbyt długo – lekarze zalecają, by unieruchomioną kończynę trzymać w górze, jeśli tylko jest to możliwe.

Problem pojawia się natomiast, gdy noga jest zagipsowana powyżej kolana, a więc nie ma możliwości jej zgięcia. W takim wypadku konieczne może okazać się wykupienie dodatkowych dwóch miejsc, aby pasażer mógł usiąść w poprzek. Klienci eSky mogą skorzystać z pomocy konsultantów, by zarezerwować dodatkową przestrzeń.

Uwaga!
Linia lotnicza może wymagać, by gips, który został założony mniej niż dwie doby przed lotem, był w trakcie lotu nacięty na całej długości. Ma to pozwolić na szybkie usunięcie gipsu, jeśli noga zacznie puchnąć.

Jeśli pasażer potrzebuje w samolocie pomocy obsługi, taką potrzebę należy zgłosić najszybciej, jak to możliwe.

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec eSky.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!