Menu

Air Italy

Najlepsze okazje linii Air Italy na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Air Italy

Air Italy to włoskie linie lotnicze z siedzibą w Olbii. Przewoźnik istnieje na rynku od 1963 roku, jednak początkowo działał on pod nazwą Alisarda. Linie stanowią własność AQA Holding. Air Italy oferuje podróżującym loty krajowe, europejskie oraz międzykontynentalne, a także rejsy cargo. Głównym hubem linii jest lotnisko Mediolan-Malpensa, zlokalizowane ok. 50 km od centrum Mediolanu. Na flotę przewoźnika składają się głównie samoloty typu Boeing oraz maszyny Airbus A330-200. Pasażerowie podróżują klasą ekonomiczną lub biznesową, a stali klienci przewoźnika mogą dołączyć do klubu lojalnościowego Meridiana Club.

Kod IATA Air Italy to I9.

Bagaż

Bagaż podręczny Ait Italy ma określone wymiary i wagę, których należy ściśle przestrzegać. Każdy pasażer może wnieść na pokład samolotu jeden bagaż podręczny w cenie biletu oraz jeden dodatkowy przedmiot, np. torebkę, który trzeba umieścić pod poprzedzającym nas fotelem. Wszelkie płyny należy przewozić w opakowaniach po 100 ml, które z kolei muszą być umieszczone w plastikowej, przezroczystej torebce o wymiarach 20x20 cm. Przewoźnik zezwala także na przewóz zwierząt w kabinie (waga zwierzaka wraz z transporterem nie może przekroczyć 10 kg), jednak dostępność tej usługi zależy od trasy lotu oraz typu samolotu, który go obsługuje.

Wymiary bagażu rejestrowanego Air Italy także są określone, a dopuszczalna ilość bagażu i jego waga zależą od klasy i taryfy, którą podróżujemy. Każda torba musi posiadać etykietę z nazwiskiem pasażera oraz jego adresem. Wózek lub fotelik dziecięcy można przewozić zarówno jako bagaż rejestrowany, jak i podręczny.

Klasy rezerwacyjne

Air Italy oferuje swoim klientom podróż w jednej z dwóch możliwych klas rezerwacyjnych – ekonomicznej lub biznesowej. W ramach każdej z nich dostępne są różne taryfy, od których zależy m.in. ilość przysługującego nam bagażu rejestrowanego, możliwość dokonywania zmian w rezerwacji, pierwszeństwo wejścia na pokład czy też możliwość wyboru miejsca w samolocie. Pasażerowie klasy ekonomicznej mogą podróżować taryfą Light, Classic lub Premium, z kolei podróżujący klasą biznesową mają do wyboru taryfę Business Pro i Business Flexi.

Odprawa online

Pasażerowie Air Italy mogą się odprawić na kilka sposobów – na lotnisku, online lub poprzez aplikację mobilną. Odprawa online jest darmowa, a kartę pokładową można pobrać na 7 dni przed planowaną podróżą. Warto jednak pamiętać, że usługa ta jest dostępna na wybranych lotach przewoźnika. Ten rodzaj odprawy nie jest również możliwy w przypadku podróży z bagażem rejestrowanym, zwierzęciem, a także dla podróżujących z niemowlęciem lub osób wymagających pomocy asystenta.

Flota

Air Italy stawia na niezawodne i innowacyjne maszyny, które zapewniają pasażerom bezpieczną i komfortową podróż, a przy tym są przyjazne środowisku. Flota Air Italy jest stopniowo odnawiana i składa się głównie z samolotów typu Boeing. Jedną z najnowocześniejszych maszyn przewoźnika jest Boeing 737 MAX 8, który obsługuje loty krajowe i średniodystansowe. Samolot ma wydajne silniki, co pozwala na oszczędne zużycie paliwa, natomiast pasażerowie z pewnością doceniają przestronną kabinę i regulowane zagłówki przy fotelach. Loty międzykontynentalne są realizowane samolotami Airbus A330-200, a udogodnieniami dla pasażerów w tym przypadku są m.in. rozkładane fotele w klasie biznes, a także złącza WiFi i USB przy fotelach.

Lotnisko Mediolan-Malpensa

Głównym hubem Air Italy jest port lotniczy Mediolan-Malpensa, oddalony od centrum Mediolanu o ok. 50 km. Jest to jedno z największych lotnisk we Włoszech. Do dyspozycji pasażerów oddano dwa terminale, między którymi kursuje bezpłatny autobus. Na terenie lotniska funkcjonują firmy wypożyczające samochody, apteki, banki, kantory, sklepy, restauracje, a także m.in. sauna, sala zabaw dla dzieci czy biura podróży. Podróżujący mogą także korzystać bezpłatnie z WiFi. Dla zmotoryzowanych klientów portu przygotowano krótko- i długoterminowe parkingi. Dojazd z/na lotnisko zapewniają m.in. autobusy i kolej.

Kod IATA lotniska Mediolan-Malpensa to MXP.

Posiłki

Air Italy oferuje pasażerom bezpłatne napoje i posiłki, a menu zależy od klasy, którą podróżujemy oraz od samej trasy lotu. W przypadku klasy ekonomicznej i lotów średniodystansowych możemy liczyć na zimne przekąski i napój. W ramach lotów długodystansowych podróżujący mają do wyboru nie tylko przekąski, ale także dania główne czy śniadania (zależy od pory dnia). W przypadku lotów krajowych klasą biznes pasażerowie otrzymują powitalnego drinka, a następnie przekąski/śniadanie. Loty na dłuższych dystansach wiążą się z bogatszym menu oraz ciepłymi posiłkami do wyboru. Z kolei w ramach lotów międzykontynentalnych klasą biznes obsługa oferuje spersonalizowane menu i szeroki wybór dań oraz desery.

Wszelkie indywidualne prośby dotyczącego menu należy zgłosić obsłudze linii na 48 h przed planowanym lotem.

Dodatkowe usługi

W czasie rejsu pasażerowie mogą się zrelaksować przy lekturze czasopisma pokładowego „Atmosphere”. Dla osób często korzystających z usług Air Italy przygotowano program lojalnościowy o nazwie Meridiana Club. W jego ramach podróżujący zbierają Avios za loty oraz korzystanie z usług firm partnerskich przewoźnika, a następnie wymieniają je na kolejne rejsy realizowane przez Air Italy, British Airways lub Iberia. Rejestracja w klubie jest darmowa. W przypadku lotów realizowanych samolotami Airbus A330-200 pasażerowie otrzymują dostęp do różnorodnej rozrywki (filmy, seriale, muzyka) oraz do WiFi. Kolejnym udogodnieniem jest tzw. „zestaw nocny”, w skład którego wchodzą m.in. kapcie, opaska na oczy czy zatyczki do uszu. Zestaw ten jest rozdawany pasażerom klasy biznes podczas lotów długodystansowych. Przewoźnik umożliwia podróżującym także wybór miejsca w samolocie za opłatą.