Menu

Adria Airways

Reklama

Najlepsze okazje linii Adria Airways na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Adria Airways?

Rozkład lotów Adria Airways obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Adria Airways?

Bilety na lot linią Adria Airways najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Adria Airways kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Adria Airways mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Adria Airways

Adria Airways

Słoweńskie narodowe linie lotnicze Adria Airways są na rynku od 1961 roku. Pierwotnie przewoźnik nazywał się Inex-Adria Airways. Pierwszy lot odbył się z holenderską ekipą po zakupie od KLM dwóch samolotów DC-6B. W 1967 roku firmę dopadł poważny kryzys, który zakończył się postępowaniem upadłościowym w 1968 roku. Do upadłości linii jednak nie doszło. W 1970 roku flota przewoźnika została odnowiona, wzbogacając się o pierwszy odrzutowy samolot McDonnell Douglas DC-9-30 i cztery DC-6. 
Od 1996 roku Adria Airways jest partnerem niemieckiej Lufthansy, a od 2004 roku należy do sojuszu Star Alliance. Od wiosny 2014 roku samoloty przewoźnika lądują na polskich lotniskach.

Bagaż

W liniach lotniczych Adria Airways na pokład samolotu możesz zabrać bagaż podręczny. Jego wymiary i waga są określane prze linie lotnicze i mogą zmieniać się zależnie od klasy rezerwacyjnej czy trasy.
Bagaż rejestrowany w Adria Airways też musi mieć określone wymiary i wagę. Tu również wszystko zależy od klasy podróży i trasy.

Klasy rezerwacyjne

Klasa Ekonomiczna oferuje standardowe wygody.
W klasie Biznes podróżuje się komfortowo, atutem jest m.in. korzystanie na lotniskach z saloników lotniskowych, na pokładzie otrzymywanie darmowych przekąsek, napojów i gazety.
W Biznes Pierwszej klasie pasażer może liczyć na więcej prywatności i jeszcze większy komfort oraz na zależny od pory dnia posiłek, czyli albo śniadanie, albo obiad, albo kolację. Na specjalne życzenie, złożone nie później niż na co najmniej 48 godz. przed odlotem, linie zaserwują zamówiony, indywidualny posiłek. Klasa ta gwarantuje również większą elastyczność cenową.

Flota

Flota słoweńskich linii lotniczych składa się łącznie z 10 samolotów typu Airbusy A319, Canadair Regional Jet CRJ900 i Canadair Regional Jet CRJ 200 LR. Poza tym Adria wynajmuje Canadair Regional Jet CRJ 200, Canadair Regional Jet CRJ 100 i Boeinga 737-500.

Port lotniczy Lublana

Międzynarodowe lotnisko Lublana im. Jožeta Pučnika położone jest 26 km na północ od centrum stolicy Słowenii. Jest to największy port lotniczy tego kraju. W obrębie lotniska znajdują się kawiarnie, restauracje, bary, różne sklepy, wśród nich bezcłowe oraz wypożyczalnie samochodów.

Posiłki

Na pokładach samolotów Adria Airways działa SkyShop, w którym można nabyć przekąski, słodycze oraz napoje zimne, gorące i alkoholowe. Pasażerowie klasy biznes mają w cenę biletu wliczony posiłek, w zależności od pory dnia – śniadanie, obiad lub kolację.