Menu

WizzAir

Reklama

Tanie loty WizzAir - Promocje WIZZ na eSky

Cena za 1 osobę dorosłą w obie strony

Reklama

✔️ Gdzie lata Wizz Air?

Rozkład lotów Wizz Air obejmuje trasy z wielu popularnych miast. Aby sprawdzić dostępność połączeń, skorzystaj z wyszukiwarki eSky.

✔️ Kiedy można kupić najtańsze bilety na loty Wizz Air?

Bilety na lot linią Wizz Air najlepiej kupować z dużym wyprzedzeniem

✔️ Jakie linie lotnicze obsługują podobne połączenia?

Do miast, do których kursują loty samolotów linii Wizz Air kursują także inne linie lotnicze, które znaleźć można w wyszukiwarce lotów eSky.

✔️ Czy razem z lotem Wizz Air mogę zarezerwować hotel na miejscu?

Korzystając z wyszukiwarki turystycznej eSky.pl wraz z lotem możesz zarezerwować także nocleg w ramach pakietu Lot+Hotel. Dzięki temu Twoja podróż będzie nie tylko wygodniejsza, ale też dzięki zniżkom pakietowym zaoszczędzisz pieniądze.

Dowiedz się więcej o Wizz Air

WizzAir

WizzAir to węgierskie tanie linie lotnicze obsługujące Europę Środkowo-Wschodnią, Europę Zachodnią, Gruzję, Izrael i Turcję. Pierwszy samolot przewoźnika wyleciał 19 maja 2004 roku z Katowic. Jednym z odbywających podróż inauguracyjnym lotem był założyciel i Prezes Zarządu Wizz Air, József Váradi. Jak większość tanich linii lotniczych, Wizz Air korzysta z mniejszych lotnisk umożliwiających tańszą i szybszą obsługę pasażerów. W samolotach dostępne są kabiny jednej klasy, ze skórzanymi fotelami bez przydziału miejsc. Usługi gastronomiczne świadczone są na życzenie pasażera za dodatkową opłatą. Obecnie samoloty Wizz Air obsługują 340 tras. Linie zatrudniają ok. 2000 pracowników.
Bazą Wizz Air jest port lotniczy Budapest Liszt Ferenc, największy międzynarodowy port lotniczy na Węgrzech. Znajduje się 16 km na południowy wschód od centrum stolicy kraju. Jest to drugie co do wielkości lotnisko w Europie Centralnej, jego początki sięgają 1950 roku. Rocznie za pośrednictwem ok. 40 linii lotniczych korzysta z niego ok. 8 mln pasażerów. Na terenie lotniska znajduje się poczekalnia dla klientów Wizz Air, którzy wykupią usługę Ekskluzywna Poczekalnia. Goście mogą liczyć m.in. na bezpłatne posiłki i napoje, dostęp do Internetu, prasy, telewizję, łazienkę.

WizzAir bagaż - waga i wymiary

Wymiary i waga bagażu w liniach WizzAir są ściśle określone przez tego węgierskiego przewoźnika. Dlatego przed zarezerwowaniem biletu warto sprawdzić, ile sztuk bagażu możemy zabrać ze sobą w podróż. Ponadto przed lotem warto zapoznać się z przepisami celnymi kraju przylotu. W przypadku wątpliwości najlepiej sprawdzić tzw. Białą Listę przedmiotów dozwolonych do przewozu w transporcie lotniczym na stronach Urzędu Lotnictwa Cywilnego.
Zgodnie z przepisami linii WizzAir, pasażerowie mogą zabrać na pokład w cenie biletu jeden bagaż podręczny (kabinowy) o wymiarach 40x30x20 cm oraz wadze do 10 kg. W przypadku wykupienia usługi Wizz Priority pasażer może zabrać ze sobą na pokład dodatkową walizkę o wymiarach maksymalnych 55x40x23 cm.
Ile sztuk bagażu rejestrowanego można przewieźć w samolotach Wizz Air? Limit wynosi 6 sztuk, 3 z nich mogą mieć maksymalną wagę 32 kg i wymiary 149x119x171 cm, 2 z nich - maksymalnie mogą ważyć 20 kg, a 1 - 10 kg. Bagaż rejestrowany w Wizz Air można wykupić zarówno w trakcie rezerwowania biletu, jak i już po dokonaniu odprawy online.

Gdzie lata WizzAir?

Tanie linie lotnicze to jeden z najczęściej wybieranych przez podróżujących środków transportu. Gdzie lata WizzAir? Siatka połączeń WizzAir stale się rozrasta – obecnie obejmuje ona kilkaset tras w Europie oraz na Bliskim Wschodzie. Linia obsługuje rejsy do m.in. Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Francji, Norwegii czy Izraela. 
Linia posiada ok. 30 baz operacyjnych, w tym kilka w Polsce. Wszystkie rejsy są realizowane nowoczesnymi samolotami. Flota WizzAir to kilkadziesiąt nowoczesnych maszyn zapewniających komfort podróży oraz bezpieczeństwo pasażerów i całej załogi. WizzAir lata samolotami z serii Airbus A320, w tym A320s. Flota przewoźnika jest stale rozbudowywana, linia złożyła zamówienia na kolejne samoloty, m.in. A321neo.

Jak przebukować bilet w WizzAir?

Czy wprowadzanie zmian w rezerwacji jest możliwe, a jeśli tak, to jak przebukować bilet w WizzAir? Pasażerowie mogą dokonać zmian w rezerwacji, ale usługa ta jest dodatkowo płatna (opłata za zmianę oraz pokrycie ewentualnej różnicy cen w biletach). Można zmienić trasę lotu, jego godzinę lub datę na 3 godziny przed rozpoczęciem podróży. Pasażerowie mogą też zmienić nazwisko pasażera lub wykupić dodatkowe usługi, na przykład dokupić bagaż lub zdecydować się na miejsce w samolocie z większą przestrzenią na nogi. I w tych przypadkach zmiany te muszą zostać dokonane najpóźniej na 3 godziny przed startem samolotu. Warto jednak pamiętać, że przysługuje nam jedna bezpłatna zmiana w rezerwacji online, jeśli dotyczy ona:

  • zmiany 1-3 znaków w nazwisku pasażera,
  • zmiany płci pasażera (gdy popełniliśmy błąd podczas rezerwacji i kobiecie przyporządkowaliśmy męski zwrot grzecznościowy i na odwrót),
  • rozwinięcia skróconych danych na pełne imię i nazwisko.

Co można mieć w bagażu podręcznym WizzAir?

Zgodnie z przepisami bezpieczeństwa nie wszystko można przewozić w bagażu kabinowym. Co można mieć w bagażu podręcznym? Przede wszystkim przedmioty, które nie stwarzają zagrożenia dla innych i nie posiadają ostrych zakończeń. Na pokład można ze sobą zabrać m.in. leki, rzeczy osobiste, laptop, ubrania itd. Warto pamiętać o przestrzeganiu przepisów dotyczących przewozu kosmetyków w bagażu podręcznym, aby uniknąć nieporozumień podczas kontroli bezpieczeństwa. Płynne kosmetyki w bagażu podręcznym należy przewozić w opakowaniach po 100 ml. Pojemniki te powinny znajdować się w przezroczystej torbie o wymiarach 20x20 cm i pojemności 1l. Jak przewozić kosmetyki, które mają stałą konsystencję, np. puder, cienie do powiek czy szminka? W takim przypadku wystarczy włożyć je do zwykłej kosmetyczki.
Przed spakowaniem należy zapoznać się z przepisami celnymi kraju, do którego się udajemy. Jeśli mamy wątpliwości odnośnie danej rzeczy, warto pobrać ze strony Urzędu Lotnictwa Cywilnego listę przedmiotów zabronionych i dozwolonych do przewozu w transporcie lotniczym (tzw. Biała Lista). Zgodnie z przepisami WizzAir pasażerowie tej linii mogą zabrać na pokład samolotu jeden bagaż kabinowy (w cenie biletu), a jego dopuszczalne wymiary to 40x30x20 cm. Waga bagażu podręcznego może wynosić maksymalnie 10 kg. Po wykupieniu usługi Wizz Priority pasażer może dodatkowo wnieść do kabiny samolotu walizkę. Dopuszczalne wymiary tego bagażu to 55x40x23 cm.

Co można mieć w bagażu rejestrowanym WizzAir?

Co można przewozić w bagażu rejestrowanym WizzAir, a przewóz których rzeczy jest niedozwolony? Bagaż rejestrowany w ramach podstawowej taryfy jest płatny, a ograniczenia dotyczące przedmiotów dozwolonych są znacznie mniejsze niż w przypadku bagażu podręcznego. Jak spakować bagaż rejestrowany? W walizce mogą się znaleźć m.in. większe sprzęty sportowe, narzędzia czy broń. Dozwolone są również m.in. zasobniki z tlenem czy przenośne medyczne urządzenia elektroniczne. Pamiętajmy, aby w bagażu rejestrowanym nie przewozić wartościowych i delikatnych przedmiotów (linia nie odpowiada za ich ewentualne uszkodzenia), dokumentów, gotówki. Niedozwolony jest także przewóz m.in. materiałów wybuchowych i łatwopalnych, substancji chemicznch, toksycznych, farb w aerozolu oraz napojów o zawartości alkoholu powyżej 70%.
Jaki limit bagażu rejestrowanego obowiązuje w liniach WizzAir? Pasażer może przewozić maksymalnie 3 sztuki bagażu rejestrowanego o wadze do 32 kg każdy, 2 sztuki bagażu o wadze do 20 kg każdy oraz 1 sztukę bagażu do 10 kg. Dopuszczalne wymiary walizki w WizzAir to 149x119x171 cm. Ważne! Istnieje możliwość dokupienia bagażu już po dokonaniu odprawy online.

Czy można przewozić jedzenie w WizzAir?

Wiele osób zastanawia się, czy można przewozić jedzenie w WizzAir? Zgodnie z aktualnymi przepisami, przewożenie jedzenia w bagażu podręcznym oraz rejestrowanym jest dozwolone, jednak trzeba pamiętać o kilku istotnych zasadach. Po pierwsze, produkty powinny być zamknięte w oryginalnych opakowaniach. Przewóz w bagażu podręcznym napojów oraz żywności płynnej podlega ograniczeniom – należy ją przewozić w opakowaniach liczących 100 ml, w plastikowej torbie o pojemności 1l. W bagażu podręcznym można przewozić także m.in. ciasta, kanapki, batoniki czy pokarm dla niemowląt (podlega on osobnej kontroli; można ze sobą zabrać tyle pokarmu, ile jest potrzebne dziecku na czas podróży). Należy także pamiętać o ograniczeniach wynikających z przepisów celnych kraju, do którego się udajemy. Przykładowo – USA zabrania pasażerom wwozu świeżej żywności. Jeśli nie chcemy zabierać własnej żywności na pokład samolotu, to w trakcie rejsu możemy skorzystać z usługi Wizz Café, która obejmuje przekąski, kanapki, ciepłe i zimne napoje oraz alkohol.

Jak zrobić odprawę online w WizzAir?

Jak zrobić odprawę online w WizzAir, aby uniknąć niepotrzebnych pomyłek? Wystarczy kliknąć na link do odprawy online, który został wysłany mailem z potwierdzeniem rezerwacji biletu. Następnie należy podać wymagane dane i wydrukować kartę pokładową.
Oprawa online w WizzAir jest bezpłatna. Jedną z najważniejszych informacji jest ta dotycząca czasu, w którym możemy się odprawić. W WizzAir odprawa online jest dostępna dla pasażerów na 30 dni przed datą podróży. Najpóźniej należy się odprawić online na 3 godziny przed startem samolotu. Osoby, które nie wykupiły miejsca podczas rezerwacji, mogą się odprawić na 24 godziny przed lotem. Należy pamiętać o zabraniu ze sobą na lotnisko wydrukowanej karty pokładowej oraz dokumentu, którego dane podaliśmy w trakcie dokonywania odprawy online.

Jak WizzAir przydziela miejsca?

Jak WizzAir przydziela miejsca? Każda osoba może odpłatnie dokonać wyboru miejsc w samolocie podczas rezerwacji. Jeśli nie wykupimy konkretnego miejsca, to WizzAir przydziela miejsca w samolocie losowo, na 24 godziny przed rozpoczęciem podróży. Warto jednak pamiętać, że nawet jeśli dokonaliśmy już rezerwacji lotu i przeszliśmy odprawę online, to ciągle możemy wykupić konkretne miejsce w samolocie do 3 godzin przed jego startem.
Jeśli chodzi o pierwszeństwo wejścia na pokład w WizzAir, to przewoźnik oferuje płatną usługę Wizz Priority. Można ją wykupić podczas rezerwacji lotu. Usługa Wizz Prority obejmuje pierwszeństwo wejścia na pokład samolotu, gwarancję transportu bagażu podręcznego w kabinie, a także możliwość wzięcia ze sobą na pokład dodatkowego bagażu o wymiarach 55x40x23 cm. Wykupienie Wizz Prority nie jest równoznaczne z pierwszeństwem podczas kontroli bezpieczeństwa oraz odprawy.

Jakie samoloty ma WizzAir w swojej flocie?

Wizz Air w swojej flocie ma 54 samoloty typu Airbus A320. Każdy z nich jest wyposażony w silnik typu International Aero Engine V-2500 i mieści na pokładzie 180 pasażerów bez podziału na klasy. Średni wiek maszyn w Wizz Air to 3,5 roku. Każdy z samolotów pomalowany jest w charakterystyczne kolory: róż, fiolet i biel. Airbusy były jako pierwsze pasażerskie maszyny wyposażone w elektroniczny system sterowania statkiem powietrznym (fly-by-wire). Oznacza to zastąpienie sygnałem cyfrowym mechanicznych połączeń pomiędzy urządzeniami do sterowania a sterami. Pierwszy samolot A320 był testowany już w 1987 roku. Rok później zadebiutował na komercyjnej trasie w barwach Air France. Później z Airbusów A320 zaczęły korzystać linie British Airways. Maszyna jest europejską odpowiedzią na amerykańskiego Boeinga 737. Linie lotnicze Wizz Air w 2006 roku zamówiły 30 maszyn typu A320, a w następnych latach domawiano kolejne egzemplarze. W 2014 roku WizzAir przewiózł przewie 16 mln pasażerów.