Menu

Bilet lotniczy dla dziecka i niemowlęcia

Bilet lotniczy dla dziecka i niemowlęcia

Aby zarezerwować lot dla niemowlęcia lub dziecka, należy skorzystać z wyszukiwarki umieszczonej na stronie eSky. Przy wyborze liczby pasażerów należy zaznaczyć odpowiednią kategorię pasażera:

  • dorośli: od 18. roku życia
  • młodzież: od 12. do 18. roku życia
  • dzieci: od 2. do 12. roku życia
  • niemowlęta: do 2. roku życia 

Uwaga!
Wybór odpowiedniego wieku, a następnie podanie daty urodzenia dla każdego nieletniego pasażera podczas procesu rezerwacji lotu jest obowiązkowe. Niemowlęta oraz dzieci nie mogą podróżować na bilecie zarezerwowanym na osobę dorosłą. 

Dziecko do 2. roku życia może podróżować na kolanach rodzica (0-20% ceny normalnego lotu, ograniczenie limitu bagażu) lub w foteliku samochodowym na osobnym siedzeniu (50-100% ceny normalnego lotu, limit bagażu jak dla dorosłego lub nieznacznie mniejszy). Zobacz, jaki  bagaż, wózki i foteliki dziecięce w samolocie można przewozić.


Podróże, podczas których dziecko kończy 2 lata

Jeśli w czasie planowanej podróży dziecko przekracza granicę wieku, według której linie lotnicze kategoryzują pasażerów, należy uwzględnić to podczas dokonywania rezerwacji, aby uniknąć późniejszych niejasności lub problemów. W zależności od tego, jakiego rodzaju linii lotniczych dotyczy lot, jest kilka sposobów na poprawne dokonanie rezerwacji.

Rejsowe linie lotnicze

Pierwszym sposobem jest wykupienie dwóch osobnych biletów na lot tam i lot powrotny. W przypadku pierwszego lotu dziecko będzie jeszcze korzystało ze zniżki przysługującej niemowlętom (zwykle 90%). W przypadku drugiego lotu już tylko ze zniżki przysługującej dzieciom (zwykle 33%).
Nie jest to jednak korzystne rozwiązanie, z uwagi na to, że dziecko musi znajdować się na jednej rezerwacji z opiekunem – osobą dorosłą. Ponieważ lot w jedną stronę w rejsowych liniach lotniczych kosztuje często niemal tyle, co loty w dwie strony, wykupienie dwóch takich lotów dla dziecka i opiekuna bardzo zwiększa koszty, mimo, że na pierwszym odcinku dziecko korzysta z większej zniżki.

Drugim sposobem jest wykupienie jednego lotu w dwie strony z pominięciem zniżki, jaka przysługuje niemowlętom. Wówczas należy rezerwować lot wybierając od razu typ pasażera „Dziecko” zamiast „Niemowlę” w wyszukiwarce lotów.
To rozwiązanie wbrew pozorom bardziej korzystne. Wprawdzie nie korzystamy ze zniżki przysługującej niemowlęciu na pierwszym odcinku lotu, ale z racji tego, że lot w dwie strony jest zwykle w rejsowych liniach lotniczych tańszy niż dwa bilety w jedną stronę, końcowy bilans jest korzystny dla pasażera. W celu ułatwienia założenia takiej rezerwacji, najlepiej tego typu bilety kupować za pośrednictwem naszej infolinii. Wówczas będziemy mieli pewność, że nasza rezerwacja nie zostanie zablokowana przez system linii lotniczej, który może wykryć niezgodność danych niemowlęcia (poniżej 2. roku życia) i deklaracji wykupienia miejsca dla dziecka (powyżej 2. roku życia).

Tanie linie lotnicze

W tym przypadku należy wykupić dwa osobne bilety na lot tam i na lot powrotny. W pierwszym przypadku w wyszukiwarce zaznaczamy opcję „Niemowlę”, w drugim opcję „Dziecko”.

Uwaga!
Aby wykupić lot dla dziecka, które przed datą powrotu ukończy 2 lata, skontaktuj się z nami za pomocą formularza.

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec eSky.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!