Menu

Czym zająć dziecko w samolocie? Gry i zabawki

Czym zająć dziecko w samolocie? Gry i zabawki

Podróż z dzieckiem samolotem to nie lada wyzwanie dla rodziców. Bez względu na to, w jakim wieku jest pociecha, warto przed podróżą przygotować kilka zabawek lub pomysłów na zabawę, by zająć dziecko podczas lotu samolotem. Pamiętaj jednak, że dzieci najbardziej lubią towarzystwo rodziców i wspólne zabawy.

Czym zająć dziecko w samolocie?

Dobór zabawek czy gier uzależniony jest od wieku i preferencji dziecka. Zwróć jednak również uwagę na długość i porę lotu. Najlepiej lecieć nocą, wtedy większość trasy oboje prześpicie. Jeśli jednak nie ma takiej możliwości, przygotuj się do wyprawy. Lot samolotem może być dla dziecka wspaniałym przeżyciem.

Pamiętaj, by zabrać do samolotu ulubione przekąski dziecka. Zobacz, jakie menu dla dzieci w samolocie przygotowały linie lotnicze.

Ulubione zabawki

Niemowlakowi wystarczy Twoje towarzystwo i ulubiona pieluszka. Możesz też wziąć grzechotkę lub ubrać korale, którymi dziecko lubi się bawić.

Kilkunastomiesięczne dziecko zajmiesz materiałową książeczką z mnóstwem kieszonek,  zakamarków, sznurków, zaczepów. Na każdej stronie dziecko może odkrywać nowe wyzwania.

Kilkulatka roznosi energia, więc najlepiej, by zabawki były różnorodne. Mogą to być:

  • konsola do gier lub tablet z ulubionymi bajkami (zabierz słuchawki i kabel USB, w wielu samolotach możesz podłączyć ładowanie),
  • ulubiona przytulanka,
  • blok rysunkowy i kredki – zaproponuj dziecku, by narysowało, jak wygląda miejsce, do którego lecicie, samolot, kapitan itp.; zachęć dziecko, by dokumentowało rysunkami Waszą podróż,
  • nowa zabawka, której dziecko jeszcze nie zna,
  • pacynki, którymi możesz opowiedzieć dziecku, co się dzieje i niebawem się wydarzy,

Gry i zabawy

Dzieci szybko się nudzą, a zabieranie wielu zabawek może okazać się kłopotliwe. Warto więc mieć w zanadrzu kilka pomysłów na zabawę, do której nie potrzeba rekwizytów:

  • odnajdywanie w mijanych chmurach kształtów zwierząt, budynków, potworów itp.,
  • wymyślanie słów: na ostatnią literę poprzedniego wyrazu, na konkretną literę, związanych z jakimś tematem itp.,
  • fantazjujcie: co byście robili, gdybyście mieszkali w chmurach, na bezludnej wyspie, byli piratami itp.;
  • kamień, papier, nożyczki; klasyczna gra bez końca.

 

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec eSky.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!