Menu

Jak przygotować dziecko do lotu samolotem?

Jak przygotować dziecko do lotu samolotem?

Przygotowanie dziecka do pierwszego lotu samolotem to nie lada wyzwanie dla każdego rodzica. Wiele zależy przede wszystkim od wieku dziecka. Ważne, aby kilkulatka wprowadzić w temat najwcześniej, jak to możliwe.

Jak przygotować dziecko do lotu samolotem?

Dobrym pomysłem jest oswojenie dziecka z innymi formami transportu niż samochód. Jeśli na co dzień nie podróżujecie komunikacją miejską, zabierz malucha na przejażdżkę autobusem, tramwajem lub pociągiem. Pozwól mu zrozumieć, jakie zasady panują w środkach komunikacji. Równie ważne dla dziecka jest oswojenie się z obecnością wielu obcych osób.

Możecie również zorganizować rodzinna wycieczkę na lotnisko, by dziecko poznało budynek i zobaczyło na własne oczy startujące samoloty.  Spróbuj zainteresować pociechę lataniem. Starszemu dziecku pokaż, jak działa radar lotów.

Opowiedz, jak wygląda cały lot. Wytłumacz, na czym polega odprawa, praca pilotów, stewardess, jak wygląda wnętrze samolotu i gdzie znajduje się luk bagażowy. Sprawdźcie na mapie, jaka będzie trasa waszego lotu.

Na lotnisku i w samolocie

Nie pozwól dziecku się nudzić. Możesz je zabrać na trasa widokowy, aby podziwiało startujące i lądujące maszyny. Warto również przygotować różne gry i zabawy na czas podróży. Sprawdź, czym zająć dziecko w samolocie.

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec eSky.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!