Menu

Co to jest Elektroniczna Autoryzacja Podróży (eTA)?

Co to jest Elektroniczna Autoryzacja Podróży (eTA)?

Elektroniczna Autoryzacja Podróży to dokument, który jest wymagany przez służby imigracyjne Kanady od każdego podróżnego, który przylatuje na lotnisko w tym kraju z państwa nieobjętego obowiązkiem wizowym (w tym Polski). Obowiązek ten dotyczy zarówno osób, które przylatują do Kanady, jak i osób, które przesiadają się na kanadyjskich lotniskach na loty do innych krajów.

Aby uzyskać eTA należy złożyć i opłacić wniosek na stronie rządu Kanady. Strona jest dostępna w języku polskim, podobnie jak instrukcja wypełnienia wniosku, który jest dostępny w języku angielskim lub francuskim. Do prawidłowego wypełnienia formularza potrzebny jest ważny paszport, z którego podróżny będzie korzystał w trakcie lotu oraz karta kredytowa lub debetowa. Złożony wniosek należy opłacić tuż po wysłaniu – koszt to 7 dolarów kanadyjskich.

Uwaga!

Decyzja zazwyczaj wydawana jest w ciągu kilku minut, niekiedy jednak władze kanadyjski wymagają dosłania dodatkowych dokumentów. Wówczas w ciągu 72 godzin wysyłana jest instrukcja postępowania i spis wymaganych dokumentów.

Władze kanadyjskie zalecają złożenie wniosku o wydanie eTA przed zarezerwowaniem biletu.

 

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec eSky.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!