Menu

Gdzie lecieć w październiku na wakacje?

Gdzie lecieć w październiku na wakacje?

Jesień w Polsce nie należy do najprzyjemniejszych okresów. Wielu osobom doskwiera brak słońca, a coraz krótsze dni nie nastrajają optymistycznie. Dlatego warto pomyśleć nad urlopem w październiku.

Gdzie jechać na wczasy w październiku?

Wbrew pozorom na październikowy urlop nie trzeba lecieć daleko. A wręcz taka podróż może rozczarować. Przykładowo, w Tajlandii w tym czasie panuje pora deszczowa. Jesienią lepiej więc postawić na bliższe podróże.

Najlepsze, jeśli chodzi o pogodę i ceny, są regiony na południu kontynentu – Andaluzja, Toskania, Sardynia, wyspa Zakynthos, Wyspy Kanaryjskie, Malta czy Rodos. Jeśli wolisz zwiedzać miasta, październik jest również świetnym miesiącem na taką podróż.

W wielu krajach na południu Europy w październiku jest bardzo przyjemna temperatura, zależnie od kierunku, od 20 do 30 stopni Celsjusza. Nie są to upały, które dla niektórych są trudne do zniesienia, ale ciepła, słoneczna pogoda, przy której można zarówno poleżeć na plaży, jak i pozwiedzać okolicę.

Często są trochę niższe niż w sezonie. Dotyczy to nie tylko lotów czy hoteli, ale również biletów wstępu do różnych atrakcji. Poza tym na lokalnych bazarach kupimy jeszcze mnóstwo soczystych owoców, które dojrzewały na słońcu przez ostatnie miesiące.

 

 

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec eSky.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!