Menu

Tani weekend w Europie: Barcelona, Rzym. Kiedy rezerwować?

Tani weekend w Europie: Barcelona, Rzym. Kiedy rezerwować?

Mało kto może sobie pozwolić na dwutygodniowy urlop, dlatego coraz większą popularnością cieszą się 2-4 dniowe wypady do europejskich miast. Daty podróży przeważnie zahaczają o weekend lub inne dni wolne od pracy. W ten sposób, wybierając jedynie pojedyncze dni urlopu, w ciągu roku można odwiedzić wiele ciekawych miejsc na naszym kontynencie. Sprawdziliśmy, kiedy warto rezerwować, by nie przepłacić za taką podróż.

Najpopularniejsze weekendowe kierunki to Rzym i Barcelona. Najlepiej wybrać się tam wiosną lub jesienią, gdy turystów jest odrobinę mniej, a pogoda jest najlepsza na zwiedzanie i spacerowanie po zabytkowych dzielnicach. Wiosną i jesienią ceny biletów są najniższe, pod warunkiem, że zarezerwuje się je odpowiednio wcześnie.

Kiedy rezerwować bilet na weekend do Rzymu lub Barcelony?

Najlepszym sposobem jest regularne przeglądanie okazji dostępnych na esky.pl/okazje. Bilety do obu miast możesz zarezerwować za ok. 100 zł w dwie strony.

Weekend w Barcelonie, Rzymie wiosną
Przygotowując się do wyprawy pamiętaj, że ceny lotów w kwietniu i w maju mogą być w niektórych dniach wyższe z powodu świąt oraz majówki. Poza tym ze  względu na odległość loty do Rzymu są zazwyczaj odrobinę tańsze niż do Barcelony. Najtańsze bilety zarezerwujesz na marzec. Warto porównywać ceny już od lipca do końca oku.

 

Weekend w Barcelonie, Rzymie jesienią
Jeśli wolisz wybrać się w podróż jesienią, zaplanuj ją na październik lub listopad. Najniższą cenę uzyskasz, rezerwując lot od stycznia do sierpnia. Do Barcelony taniej kupisz bilet regularną niż tzw. tania linią lotniczą w kwietniu. Jeśli chcesz lecieć regularną linią do Rzymu, mniej zapłacisz, rezerwując w marcu i kwietniu.

 


To może Cię zainteresować:

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec eSky.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!