Menu

Bezpieczna podróż na Karaiby z KLM Royal Dutch Airlines

Bezpieczna podróż na Karaiby z KLM Royal Dutch Airlines

Archipelag Małych Antyli to doskonały kierunek na wakacje. Bogactwo flory i fauny oraz znakomite warunki do uprawiania sportów wodnych przyciągają tam turystów z całego świata. Szczególnie popularnymi miejscami na wypoczynek są Wyspy Zawietrzne: Curacao, Aruba oraz Bonaire, a także jedna z Wysp Nawietrznych, czyli Sint Maarten. O jakich zasadach bezpieczeństwa należy pamiętać podczas planowania podróży na Karaiby w dobie pandemii COVID-19?

Holenderskie wyspy na Karaibach

Antyle Holenderskie, czyli wspomniane już wyspy Curacao, Aruba, Bonaire oraz Sint Maarten, to prawdziwie wakacyjny raj. Raj, w którym lazurowe wody obmywają piaszczyste plaże, a wspaniała pogoda sprawia, że wypoczynek zawsze jest udany. Pandemia COVID-19 nie ominęła Karaibów, jednak zachowanie odpowiednich zasad oraz środków higieny pozwoliło stworzyć spokojną i bezpieczną przestrzeń dla turystów. O czym należy pamiętać przed wylotem na Karaiby?

Curacao

Na wyspie można przebywać maksymalnie 3 miesiące bez wizy, na 48 godzin przed wylotem należy wypełnić online Kartę Lokalizacji Podróżnego oraz imigracyjną kartę ED. Kopie wydrukowanych dokumentów podróżujący muszą mieć przy sobie podczas odprawy na lotnisku. Władze Curacao wymagają przedstawienia negatywnego wyniku testu PCR na COVID-19, wykonanego nie wcześniej niż 72 godziny przed lotem. Dzieci poniżej 6 roku życia, bez objawów koronawirusa, nie muszą wykonywać testów.

Warto pamiętać, że służby mogą odmówić pobytu na wyspie osobom, które nie będą spełniać wymagań dotyczących wymaganej dziennej kwoty na czas pobytu. W przypadku pobytu w hotelu jest do 150-200 USD, z kolei noclegi w prywatnym obiekcie wiążą się z limitem dziennym w wysokości 100 USD. Podróżujący muszą mieć również wykupione ubezpieczenie podróżne na wysokość nie mniejszą niż 15000 USD.

Aruba

Podobnie jak w przypadku Curacao, turyści mogą przebywać na wyspie do 3 miesięcy bez wizy. Podróżujący muszą wypełnić online formularz karty ED oraz formularz dotyczący oceny stanu zdrowia na 72 godziny przed lotem. Dopiero po wykonaniu tej czynności otrzymają zezwolenie na podróż na wyspę. W ramach formularza karty ED jest już zawarte wykupienie obowiązkowego ubezpieczenia podróżnego. Jeśli chodzi o testy na koronawirusa, władze wyspy wymagają przedstawienia negatywnego wyniku testu PCR COVID-19, wykonanego maksymalnie 72 godziny przed lotem. Podróżujący mogą także już w czasie wypełniania online karty ED wykupić możliwość wykonania testu dopiero po przylocie na wyspę, jednak wiąże się to z koniecznością kwarantanny do momentu uzyskania jego wyniku. Obowiązek wykonania testu nie dotyczy dzieci poniżej 15 roku życia.

Bonaire

Na wyspie Bonaire można przebywać do 3 miesięcy bez wizy. Podróżujący muszą mieć negatywny wynik testu NAAT, wykonany 24 godziny przed lotem. Drugą z możliwości jest przedstawienie wyniku testu nieco starszego – sprzed maksymalnie 72 godzin, jednak wiąże się to z koniecznością wykonania także szybkiego testu antygenowego (24 godziny przed lotem). Podróżujący wypełniają online deklarację stanu zdrowia oraz formularz z deklaracją negatywnego wyniku testu/testów. Dzieci poniżej 13 roku życia są zwolnione z obowiązku wykonania testów.

Sint Maarten

Turyści mogą przebywać na wyspie maksymalnie 3 miesiące bez wizy. Przed podróżą każda osoba musi złożyć online wniosek o specjalne zezwolenie zdrowotne na pobyt na wyspie. Wnioski są składane za pośrednictwem elektronicznego systemu EHAS. Potwierdzenie upoważnienia na przylot na wyspę jest przesyłane mailowo – kopię dokumentu należy mieć przy sobie w formie cyfrowej lub wydruku. Dodatkowo podróżujący powyżej 11 roku życia muszą wykonać test PCR/LAMP na COVID-19 na maksymalnie 72 godziny przed lotem. Warto również pamiętać, że władze wyspy mogą odmówić pobytu na Sint Maarten, jeśli dana osoba nie będzie miała wykupionego ubezpieczenia podróżnego lub w razie potrzeby nie przedstawi dowodu na wykupione miejsce zakwaterowania. Samo ubezpieczenie jest wybierane już podczas wypełniania wniosku w EHAS.

Chcesz zainspirować się, jak spędzić czas na Karaibach? Przeczytaj nasz artykuł o rajskich wakacjach z KLM Royal Dutch Airlines.

KLM Royal Dutch Airlines – bezpieczna podróż do celu

Spokojny i bezpieczny lot na Karaiby zapewniają podróżującym linie lotnicze KLM Royal Dutch Airlines. Przewoźnik zadbał o to, aby każdy etap podróży przebiegał z zachowaniem odpowiednich zasad i środków bezpieczeństwa. Wszystkie punkty obsługi klienta na lotnisku są zabezpieczone przeźroczystymi ekranami, a o zachowaniu dystansu społecznego przypominają specjalne oznaczenia. Zarówno lotnisko, jak i samolot są regularnie dezynfekowane za pomocą certyfikowanych środków czystości. Podczas lotu w kabinie zapewniany jest stały przepływ powietrza z zewnątrz, stosowany jest także system filtracji powietrza z wydajnością na poziomie 99,99%. Podróżujący i personel są zobowiązani do noszenia maseczek w trakcie lotu, jak i na lotnisku. W przypadku gdy jeden z pasażerów gorzej się poczuje i zacznie wykazywać objawy choroby, personel natychmiast izoluje taką osobę. Wszyscy podróżujący otrzymają również specjalny zestaw środków ochrony indywidualnej.

W związku z tym, iż pandemia COVID-19 wiąże się z nagłymi zmianami w obostrzeniach, linie lotnicze KLM Royal Dutch Airlines zapewniają podróżującym elastyczną politykę rezerwacji. Zakłada ona możliwość zmian w rezerwacji lotu, jak i jego anulowanie. Klienci mogą liczyć na zwrot środków za bilety, wykupienie opcji dodatkowych czy vouchera podróżnego.

Tekst powstał we współpracy z KLM Royal Dutch Airlines.

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec eSky.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!