Menu

Bony turystyczne 500+: jak z nich skorzystać?

Bony turystyczne 500+: jak z nich skorzystać?

Polski Bon Turystyczny to kolejny projekt rządowy, którego celem jest wsparcie polskich rodzin i gospodarki krajowej, a dokładnie branży turystycznej. Świadczenie jest przyznawane rodzinom z minimum jednym dzieckiem w wieku do 18. roku życia. Jak złożyć wniosek o bon 500+ oraz jak wykorzystać turystyczny voucher?

Bon 500+ - pomoc w finansowaniu wakacji

Początkowo rząd planował wprowadzić bon turystyczny 1000+ dla osób zatrudnionych na umowę o pracę i zarabiających poniżej 5200 zł brutto miesięcznie. Plan ten jednak uległ zmianie, a w jego miejsce wprowadzono Polski Bon Turystyczny 500+. Jest to świadczenie przyznawane na każde dziecko (bon turystyczny 500+ na dziecko) w formie kodu elektronicznego, którym będzie można płacić za usługi hotelarskie i imprezy turystyczne organizowane przez przedsiębiorców turystycznych oraz organizacje porządku publicznego. Należy podkreślić, że voucher turystyczny wykorzystamy na sfinansowanie wakacji tylko na terenie Polski. Takie rozwiązanie ma wspomóc branżę turystyczną, którą mocno osłabiła pandemia COVID-19.

Polski Bon Turystyczny jest przyznawany każdej rodzinie z minimum jednym dzieckiem w wieku do 18. roku życia, bez względu na poziom dochodów rodziny. Wysokość bonu to 500 zł, jest to świadczenie jednorazowe. W przypadku dziecka z orzeczeniem o niepełnosprawności oprócz bonu 500+ dostaniemy również dodatkowe świadczenie w wysokości 500 zł. Szacuje się, że z PBT skorzysta ponad 6 mln dzieci.

Jak złożyć wniosek o bon 500+?

Aby otrzymać bon, wystarczy zalogować się na PUE ZUS (Platforma Usług Elektronicznych ZUS) przy użyciu profilu zaufanego, kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub systemu bankowości internetowej. Po zaktualizowaniu i sprawdzeniu danych bon zostanie nam przesłany w wiadomości tekstowej na wskazany numer telefonu lub adres poczty elektronicznej.

Termin ważności bonu turystycznego upływa z końcem marca 2022 roku. Voucher jest wielokrotnego użytku, możemy z niego korzystać do wyczerpania kwoty 500 zł. Co ważne, bon nie jest wymienny na gotówkę, a przyznane świadczenie jest wolne od podatku. Trwają prace nad katalogiem bazy turystycznej, w której znajdziemy listę miejsc, akceptujących płatność voucherem. Spis ten nadzoruje Polska Organizacja Turystyczna (POT). Bon turystyczny 500+ będzie można również zrealizować w eSky, aby opłacić nocleg lub wykupić pakiet Lot+Hotel. Szczegóły można znaleźć na specjalnej stronie poświęconej bonom turystycznym 500+

Wskazówki i sugestie zawarte w niniejszym artykule oraz w artykułach powiązanych mają charakter wyłącznie informacyjny i pomocniczy i nie mogą stanowić podstawy jakichkolwiek roszczeń wobec eSky.pl.

Czy artykuł zawierał poszukiwane przez Ciebie informacje? Tak | Nie
Moim zdaniem ten artykuł:
Dziękujemy za Twoją opinię!