Menu

Tanie loty Marechal Rondon

Pokaż filtry

Cuiaba

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: portugalski
  Strefa czasowa: UTC-4 (lato), UTC-3 (zima)
  Waluta: Real brazylijski (BRL)

 • Największy stadion

  W mieście znajduje się Arena Pantanal, największy stadion w stanie Mata Grosso. Mieści on ponad 40 tysięcy widzów i był jednym z boisk, na którym odbywały się mecze podczas Mistrzostw Świata w 2014 roku.

 • Gorące miasto

  Jeśli uwielbiasz wysokie temperatury i to w nich czujesz się najlepiej, Cuiabá będzie dla Ciebie idealnym celem. Średnia roczna temperatura wynosi tu około 25℃, w ciągu dnia rzadko spadając poniżej 20!

 • Siostrzane miasta

  Cuiabá wraz z sąsiadującą z nią Várzea Grande uznawane są za miasta siostrzane i często postrzegane są właściwie jako jedno. Oddziela je rzeka Cuiabá, wspólnie mają ponad 800 tysięcy mieszkańców.

Co warto zobaczyć w Ciuabie?

Cuiabá jest stolicą brazylijskiego stanu Mata Grosso, znajduje się w centralno - zachodniej części kraju. Miasto zostało założone podczas gorączki złota, w osiemnastym wieku.

Około ośmiu kilometrów od centrum miasta znajduje się najbliższe lotnisko - Aeroporto Internacional Marechal Rondon. Wbrew nazwie, obsługuje loty prawie wyłącznie wewnątrzkrajowe, do wielu miast w Brazylii. Jeśli przylatujesz z zagranicy, z pewnością czeka Cię wycieczka przez większe lotnisko, na przykład to w São Paulo lub Rio de Janeiro. Łatwo także dostaniesz się tu samochodem.

Klimat Caiuby sprzyja spacerom i spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Wybierz się do któregoś z okolicznych parków (Parque Tia Nair czy Parque Massairo Okamura), gdzie będziesz mógł cieszyć się zielonym otoczeniem w centrum miasta, a być może nawet zdecydujesz się zrobić piknik? Podczas spacerowania po mieście z pewnością zwrócisz uwagę na pochodzące z dawnych czasów budynki, wśród nich na kościoły. Do których zatem warto zajrzeć? Przede wszystkim do monumentalnej katedry metropolitarnej (Catedral Metropolitana Basílica Senhor Bom Jesus), a także do kościoła wybudowanego w gotyckim stylu - Nossa Senhora de Bom Despacho, dla której inspiracją stała się francuska katedra Notre Dame.

Cuiabá to nie tylko zabytki i piękne miejsca stworzone ludzką ręką. Zwróć uwagę na niesamowite elementy przyrody, znajdujące się w jego okolicy. Wśród nich, około 40 kilometrów od miasta, znajduje się wspaniały park narodowy - Chapada dos Guimarães, będziesz mógł podziwiać w nim klify i wodospady.

Wreszcie ostatni, ale także bardzo istotny element zwiedzania miasta - jego gastronomiczne oblicze. Za jedną z najlepszych restauracji w mieście uznawana jest Mahalo przy Rua Presidente Castelo Branco 359, oferuje ona kuchnię brazylijską, w jej wykwintnym wydaniu. Innym miejscem, do którego podróżni polecają Ci się wybrać, jest E Peixaria Okada przy Avenida Ribeirao Preto Q 07 Casa 11, tu także skosztujesz kuchni brazylijskiej, a także zjesz najlepszą rybę.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty Marechal Rondon znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty Marechal Rondon, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty Marechal Rondon mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty Marechal Rondon?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty Marechal Rondon obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Popularne linie latające Marechal Rondon

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Cuiaby

Znajdź nocleg w Cuiaby