Menu

Tanie loty Porto Velho Jorge Teixeira

Pokaż filtry

Porto Velho

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: portugalski
  Strefa czasowa: UTC -4
  Waluta: Real brazylijski (BRL)

 • Sąsiedztwo Boliwii

  Porto Velho jest jedyną stanową stolicą w Brazylii, która sąsiaduje bezpośrednio z innym krajem. Miasto znajduje się przy zachodniej granicy kraju, w sąsiedztwie Boliwii.

 • Miasto Trzech Marii

  W mieście znajdują się trzy zbiorniki wodne - Três Caixas d'Água, nazywane również As Três Marias. Ze względu na ich dużą rozpoznawalność miasto zyskało przydomek Cidade das Três Marias.

 • Dla miłośników natury

  Wokół Porto Velho znajduje się kilka parków narodowych i rezerwatów. Warto wiedzieć, że leży na granicy z Amazonią - najbogatszym w gatunki roślin oraz lasy deszczowe miejscem na Ziemi.

Co ciekawego zobaczyć w Porto Velho?

Porto Velho jest stolicą brazylijskiego stanu Rondônia. Jest największym miastem w swoim regionie, a liczba ludności wynosi tu ponad 400 tysięcy. Znane jest z tego, że w połowie XX wieku odnaleziono w jego rejonie złoto. Najlepszym sposobem poruszania się po Porto Velho jest wypożyczenie samochodu.

Nad rzeką Madeirą rozciąga się niewielka promenada Beira Rio z wieloma barami, w których można wygodnie usiąść i podziwiać zachód słońca nad wodą. W centrum miasta znajdują się trzy zbiorniki wodne - Três Caixas d'Água. Każdy z nich mieści po 200 tysięcy litrów wody i używany był do jej dostarczania mieszkańcom. Dziś stanowi dobrze rozpoznawalny element miejskiego krajobrazu, jest punktem obowiązkowym podczas zwiedzania.

Niedaleko Três Caixas d'Água znajduje się wiele restauracji. W sąsiedztwie znajdziesz restaurację San Gennaro (przy Rua Duque de Caxias 568), do której szczególnie warto udać się, gdy wakacje spędzasz z dziećmi - możesz zjeść tam pizzę (które dziecko jej nie lubi?) i inne włoskie dania. Niewiele dalej znajduje się restauracja Celeiro (Rua Rui Barbosa 739), gdzie z kolei skosztować można lokalnej, brazylijskiej kuchni.

Fascynujesz się sztuką? Zajrzyj na kilka chwil do Casa da Cultura, gdzie możesz obejrzeć prace lokalnych artystów, zgromadzone na tymczasowych wystawach.

Zainteresowany lokalnymi smakami? Wybierz się na targ, odbywający się co niedzielę. Warto kupić tu przede wszystkim egzotyczne owoce i warzywa. W razie potrzeby miejscowi wytłumaczą, które można zjeść na surowo, a co warto inaczej przyrządzić.

Jak przystało na brazylijskie miasto, także Porto Velho daje się ponieść zabawie podczas karnawału. W jego trakcie ulice przemierzają liczne, barwne korowody i parady, wtedy także możesz nauczyć się tańczyć sambę (a przynajmniej poznać pierwsze kroki tego tańca).

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty Porto Velho Jorge Teixeira znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty Porto Velho Jorge Teixeira, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty Porto Velho Jorge Teixeira mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty Porto Velho Jorge Teixeira?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty Porto Velho Jorge Teixeira obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Popularne linie latające Porto Velho Jorge Teixeira

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Porto Velho

Znajdź nocleg w Porto Velho