Menu

Tanie loty Salvador Luis Eduardo Magalhaes

Salvador

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: portugalski
  Strefa czasowa: UTC -3
  Waluta: Real brazylijski (BRL)

 • Ekscytująca przygoda

  W Salvadorze odbywa się największy na świecie karnawał uliczny. Trwa sześć dni oraz nocy i rozpoczyna się tydzień przed Środą Popielcową. W tym czasie 19 kilometrów ulic miasta zapełnia się 1,5-milionowym tłumem tancerzy, muzyków, mieszkańców oraz turystów.

 • Kolonialny przepych

  W kościele Igreja de São Francisco znajdują się jedne z największych zbiorów Azulejos, czyli ozdobnych kafli charakterystycznych dla Portugalii. Dodatkowo do ozdobienia tej barokowej światy zużyto aż 100 kilogramów złota. Warto to zobaczyć.

 • Wstążki życzeń

  Lembrança do Senhor do Bonfim da Bahia to kolorowe tasiemki, które od kilkuset lat mieszkańcy miasta zawią-zują przy bramach kościołów oraz na swoich nadgarstkach, wierząc, że przynoszą one szczęście. Kupisz je od ulicznych handlarzy.

Co ciekawego zobaczyć w Salwadorze?

Salvador powinien być punktem obowiązkowym każdej osoby odwiedzającej Brazylię. Można tu bowiem zobaczyć najbardziej kolorowe miasto na świecie z jego wielobarwnymi fasadami budynków, strojami miejscowych i wstążkami rozwieszonymi przy bramach tutejszych kościołów. Do spędzenia tu czasu zachęcają także rajskie plaże oraz pyszna lokalna kuchnia.

Założony w XVI wieku przez portugalskich kolonizatorów Salvador jest najstarszym miastem Brazylii. Ze względu na usytuowanie na wybrzeżu Oceanu Atlantyckiego przez lata pełnił funkcję najważniejszego portu świata. Okres jego rozkwitu przypadał na epokę baroku - do dziś w starych dzielnicach miasta podziwiać można pełne przepychu i bogato zdobione perły architektury tego okresu, np. kościół św. Franciszka (Igreja de São Francisco). Ciekawa jest również topografia Salvadoru, gdyż miasto to położone jest na różnych poziomach łańcucha górskiego i dzieli się na część górną, tj. cidade alta, oraz położoną o 70 m niżej dolną, czyli cidade baixa. Z jednej dzielnicy do drugiej można dostać się dzięki spektakularnej windzie Lacerda, miejskiej kolejce linowej Plano Inclinado Gonçalves lub jednej z wielu linii autobusowych.

W tzw. górnym mieście znajduje się wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO Pelourinho, czyli stare miasto. Nazwa ta oznacza pręgierz i odnosi się do niechlubnej historii kolonialnej Salvadoru. W tym miejscu bowiem znajdował się targ niewolników z Afryki Zachodniej oraz jedyny kościół, czyli Igreja do Rosário dos Pretos, do którego mieli oni wstęp do końca XIX wieku. Jeszcze przed trzema dekadami dzielnica ta była zaniedbana i niebezpieczna. Dziś jest to turystyczna okolica z doskonałymi restauracjami i hotelami oraz pięknie odnowionymi wielobarwnymi budynkami. Afrykańskie wpływy do dziś widoczne są w kulturze Salvadoru, tj. w jego języku, kuchni, kolorowych strojach, capoeirze, której miasto to jest najważniejszym ośrodkiem w Brazylii, czy wierzeniach łączących katolicyzm z bóstwami z Czarnego Lądu.

Zdaniem smakoszy, zdradzająca wyraźne wpływy afrykańskie kuchnia stanu Bahia jest najlepszą w Brazylii. Sto-łować możesz się w restauracjach, ale także tzw. garkuchniach prowadzonych przez baianas, czyli ubierające się w koronkowe stroje i turbany Brazylijki afrykańskiego pochodzenia. Na pewno warto skosztować dostępnych na niemal każdym rogu ulicy acarajé, czyli smażonych kulek z ciasta fasolowego z vatapa i krewetkami oraz dania o nazwie moqueca, tj. gęstej zupy z mleka i oleju kokosowego oraz świeżych lub suszonych ryb albo z ośmiornicy z dodatkiem aromatycznych ziół. Z drugich dań wybierz churrasco, czyli wołowinę pieczoną na ruszcie oraz carurú - krewetki w ostrym sosie z czerwonej papryki i okry. Gdzie można dobrze zjeść? W Acarajé Da Cira przy Largo da Mariquita, Tereza Paim przy Rua Odilon Santos, Restaurante Kimukeka przy Avenida Octavio Mangabeira oraz w nieco zaniedbanym, ale za to serwującym pyszną kuchnię brazylijską lokalu Tabuleiro da Cira przy Rua Aristides Milton.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do Salvador Luis Eduardo Magalhaes w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty Salvador Luis Eduardo Magalhaes, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty Salvador Luis Eduardo Magalhaes mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty Salvador Luis Eduardo Magalhaes?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty Salvador Luis Eduardo Magalhaes obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Popularne linie latające Salvador Luis Eduardo Magalhaes

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Salvadorze

Znajdź nocleg w Salvadorze