Menu

Tanie loty Tokat Airport

Tokat

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: turecki
  Strefa czasowa: UTC +3
  Waluta: Lira turecka (TRY)

 • Kebab z bakłażanem

  Miasto słynie z oryginalnego przepisu na kebab. W Tokat mięso oraz bakłażan kroi się na kawałki, nadziewa na patyki do szaszłyków, a po kilkugodzinnym marynowaniu - grilluje.

 • Zile pekmezi

  Charakterystyczna pasta, z której słynie miasto. Aby ją uzyskać, gotuje się małe, zielone, wyciśnięte winogrona z melasą. Gdy prawie cała woda odparuje, dodaje się białko z jajka.

 • Mevlevihanesi

  Muzeum w dzielnicy Sogukpinar Mahallesi to wyjątkowa okazja, by z bliska zobaczyć ludowe stroje taneczne oraz instrumenty, których mężczyźni używali do wykonywania tradycyjnych tureckich tańców.

Co warto zobaczyć w Tokat?

Na terenie dzisiejszego Tokatu mieszkali przedstawiciele różnych kultur. Ślady po sobie zostawili zarówno Hetyci, Frygowie, Rzymianie, jak i Bizantyjczycy. W mieście zachowało się kilka pięknych meczetów oraz kompleks świątynny.

Zwiedzanie Tokat zacznij od wizyty w zamku z 28 wieżami, zbudowanym na szczycie skalnego wzgórza w sercu miasta. Najstarsze znalezione przedmioty pochodzące z zamku datuje się na V wiek n.e. W 1074 roku przejęli go Duńczycy, następnie odbili Turcy. Później wykorzystywany był jako więzienie dla rebeliantów. Niedawne odkrycia naukowców udowodniły, że jednym z więźniów był słynny hrabia Dracula, czyli Wład Palownik. Miał zostać aresztowany w 1442 roku, podczas spotkania dyplomatycznego z ówczesnym sułtanem, Muradem II.

Ali Pasa, świątynny kompleks z XVI wieku, obejmuje meczet, szkołę koraniczną oraz łaźnię. Niezwykle piękny jest sam meczet, wykonany w całości z ciętego kamienia. Najciekawsze, że kompleks można nie tylko zwiedzać. Do dzisiaj czynna jest łaźnia, zarówno damska jak i męska, w której można zażyć kąpieli lub masażu.

Koniecznie wybierz się na wycieczkę do oddalonej o 26 km na południowy wschód kamiennej jaskini Ballıca Mağarası. W skalnych wnękach znajduje się kilka pomieszczeń, najciekawszym jest galeria prowadząca do otwartej przestrzeni ze stawem. Przy odrobinie szczęścia można tu usłyszeć, a nawet poczuć, obecność… krasnoludków. Choć trzeba przyznać, że jeszcze nikomu nie udało się ich zobaczyć. Podziwiać można natomiast niesamowite kolory, mieniące się na ścianach jaskini.

Zajrzyj też do oddalonego 20 minut jazdy samochodem na wschód miasteczka Pazar. Znajdowało się ono na szlaku handlowym łączącym Persję z Morzem Egejskim, później przebiegał tędy Szlak Jedwabny pomiędzy Chinami a Europą. Do dzisiaj znajduje się tu karawanseraj, czyli przydrożny bar z hotelem dla podróżnych. Tutejszy zajazd został odrestaurowany w XXI wieku, ponownie można tu doskonale zjeść. Szczególnie polecamy lokalny kebab.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do Tokat Airport w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty Tokat Airport, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty Tokat Airport mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty Tokat Airport?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty Tokat Airport obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Popularne linie latające Tokat Airport

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Tokacie

Znajdź nocleg w Tokacie