Menu

Tanie loty Viracopos-Campinas

Pokaż filtry

Campinas

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: portugalski
  Strefa czasowa: UTC-3 (lato), UTC-2 (zima)
  Waluta: Real brazylijski (BRL)

 • Pola trawy

  Nazwa miasta - Campinas - oznacza dosłownie “pola trawy”. Nazwa wzięła się od charakterystycznego ukształtowania terenu i jego roślinności. Wokół płyną rzeki otoczone polami wysokiej trawy.

 • Pociąg do dawnych czasów!

  Parque do Taquaral oferuje oryginalną atrakcję - wybierz się w nim na wycieczkę starą kolejką. Trzykilometrową trasę możesz pokonać tramwajem z pierwszej połowy XX wieku.

 • Zwiedzanie miasta autobusem

  Gdy postanowisz zwiedzać miasto autobusem, warto wziąć pod uwagę, że niełatwo odgadnąć, gdzie się zatrzymuje. Mieszkańcy chętnie pomogą, jednak nie zawsze znają angielski.

Co ciekawego zobaczyć w Campinas?

Campinas - miasto w stanie São Paulo, położone w odległości 100 kilometrów od stolicy stanu. Założone zostało pod koniec XVIII wieku. Nazywane jest Księżniczką Zachodu, a także miastem jaskółek. Od samego początku uprawa stanowi istotny element jego gospodarki. Jeśli masz ochotę napić się tego słynnego napoju - wybierz się do kawiarni Maria Antonina przy Rua Coronel Quirino 1239 lub do Cafe Container przy Rua Antonio Lapa 1080 - by spróbować oryginalnej mieszanki ziaren i różnego sposobu ich parzenia. Głodnym turystom mieszkańcy polecają wizytę w tajskiej restauracji Lagundri, przy Rua Sampainho 58. Jesteś wegetarianinem? Znajdziesz w menu również coś dla siebie! Innym polecanym miejscem jest restauracja Theo Medeiros, znajdująca się przy Rua Doutor Sampaio Ferraz 175, oferująca jedzenie z całego świata.

Jeśli lubisz sport i spędzanie czasu na świeżym powietrzu - wybierz Parque do Taquaral (Parque Portugal) - jest on pięknym miejscem, w którym poćwiczysz, pobiegasz czy pojeździsz na rowerze. W parku znajduje się jezioro, po którym w weekend możesz popływać łódką. Entuzjastów kosmosu może zainteresować natomiast fakt, że znajduje się tam także planetarium.

Jeśli masz ochotę spróbować regionalnych produktów, wybierz się na Stary Rynek (Mercadão), gdzie kupisz świeże owoce i warzywa od lokalnych dostawców. Panoramę całego miasta natomiast obejrzysz z Wieży Wodnej Castelo.

Najbardziej popularny dziennik w Campinas, Correio Popular, stworzył listę najpiękniejszych i najciekawszych miejsc w mieście, nazywając je siedmioma cudami Campinas. Oprócz wymienionych wcześniej Parque Portugal, Starego Rynku oraz Wieży Castelo znalazł się tam stary dworzec kolejowy - symbol miasta, w którym aktualnie odbywają się miejskie wydarzenia i koncerty. W rankingu wymieniono także miejską katedrę, siedzibę Jockey Club oraz Szkołę Kadetów.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do Viracopos-Campinas w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty Viracopos-Campinas, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty Viracopos-Campinas mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty Viracopos-Campinas?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty Viracopos-Campinas obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Popularne linie latające Viracopos-Campinas

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Campinas

Znajdź nocleg w Campinas