Menu

Bloemfontein loty - Tanie loty do Bloemfontein

Pokaż filtry

Bloemfontein

Loty do Bloemfontein

A gdyby tak wybrać się w podróż życia, niemal na koniec świata, do serca RPA? To miejsce z jednej strony mocno zeuropeizowane, z drugiej mocno trzymające się swoich korzeni sprzed czasów kolonizacji. I jedna, i druga strona wykształciły tu fascynującą mieszankę kultur, języków i kuchni. Jeśli chcecie odwiedzić ten kraj, wybierzcie od razu lot do Bloemfontein – jednego z największych południowoamerykańskich miast, położonego w samym centrum, blisko granicy z Lesotho.

Bloemfontein – miasto znane i nieznane

„Bloemfontein” w języku afrikaans oraz niderlandzkim oznacza „fontannę kwiatów” – potocznie nazywane jest też miastem róż, ze względu na ich oszałamiającą ilość i odbywający się tu coroczny festiwal. Jest też stolicą prowincji Wolne Państwo i jednym z największych miast RPA.

Być może wielu osobom sama nazwa miasta mówi niewiele, a większość nawet nie zdaje sobie sprawy, że miała okazję oglądać je podczas Mundialu 2010, chociaż tylko w telewizji. Na tutejszym stadionie rozgrywały się m.in. mecze Niemcy-Anglia, Grecja-Nigeria, czy Francja-RPA.

Jednak największą sławę przyniósł miastu wybitny pisarz: JRR Tolkien, który urodził się w Bloemfontein w czasach, gdy miasto należało jeszcze do niezależnego państwa Burów – Oranii. Próżno jednak szukać tu pamiątek związanych z twórcą „Władcy Pierścieni”, ponieważ opuścił kraj urodzenia jako trzylatek – w jego wspomnieniach zachowało się jedynie jako gorące miejsce.

Bloemfontein to oczywiście tylko początek przygody w RPA – przygotowując się na tak daleką podróż, warto zrobić wcześniej chociaż wstępny plan miejsc, które chcemy zobaczyć w bliższej lub dalszej okolicy.

Lot do Bloemfontein z Polski

Z Polski loty do Bloemfontein odbywają się z Warszawy i, jak łatwo się domyślić, z naszego kraju nie polecimy tam bezpośrednio. Miłośników dalekich podróży czekają po drodze aż dwie przesiadki. Pierwszą część lotu odbyć można z liniami: Quatar, Emirates, Swiss, Lufthansa i Turkish Airlines, a miejsce pierwszej przesiadki zależy właśnie od wyboru linii.

Międzylądowanie może mieć miejsce w Doha, Dubaju, Zurychu, Frankfurcie albo Stambule, a z tych miast polecimy w większości przypadków do Johannesburga, a następnie już z RPA odbędziemy lot do Bloemfontein. W niektórych przypadkach druga przesiadka może mieś miejsce w Kapsztadzie, jednak nie robi to wielkiej różnicy w cenie lotu ani w jego długości.

Czas i koszty

Planując lot do Bloemfontein koniecznie trzeba wziąć pod uwagę przynajmniej 2-3 tygodniowy urlop. Na krócej raczej słabo opłaca się lecieć tak daleko – najkrótszy lot będzie trwał ok. 19 godzin, a standardowo podróż tutaj zajmuje ok. 24 godzin. Kolejny dzień na odpoczynek, zwiedzenie miasta… a przecież RPA oferuje wiele innych wspaniałych miejsc: Przylądek Dobrej Nadziei, Kapsztad, Johannesburg, Park Kruggera i inne parki narodowe, w których zobaczyć można dzikie zwierzęta czy oszałamiającą afrykańską florę.

Koszty biletu do Bloemfontein to tzw. temat rzeka. Nie latają tu z Europy tanie linie lotnicze, więc trzeba liczyć się z dużym wydatkiem. Jednak wbrew pozorom, taki lot nie musi oznaczać nieosiągalnych dla przeciętnego człowieka kwot – bilety w jedną stronę można kupić już od 2600 zł za osobę, a ceny wahają się do 3500 zł. Można oczywiście znaleźć droższe opcje, jednak z kupnem biletu do 3500 zł nie ma problemu, nawet jeśli szukamy biletów ze stosunkowo niewielkim wyprzedzeniem czasowym. Biorąc pod uwagę odległość, czas i dodatki wliczone w cenę biletu, można stwierdzić, że tanie loty do Bloemfontein są dostępne.

Wymagane dokumenty

Na lot do Bloemfontein potrzebujemy tylko ważnego paszportu z min. dwiema pustymi stronami. Już na terytorium RPA otrzymamy 30-dniową wizę, o którą nie trzeba wcześniej składać żadnych wniosków ani opłat. Należy mieć przy sobie do okazania bilet powrotny. W przypadku dzieci, nawet podróżujących z rodzicami, konieczne jest posiadanie dodatkowo aktu urodzenia lub przetłumaczonej na angielski  i potwierdzonej notarialnie jego kopii. Jeśli dziecko podróżuje z jednym rodzicem, konieczna jest pisemna zgoda (w języku angielskim, poświadczona notarialnie) drugiego rodzica.

Nie są wymagane żadne szczepienia, jeśli lot do RPA odbywa się z Polski.

Bezpieczeństwo

Podróż do RPA to nie tylko magiczna przygoda – należy pamiętać, że jest to kraj targany licznymi konfliktami na tle rasowym. Spory odsetek społeczeństwa żyje w wielkim ubóstwie, co sprzyja (tak jak w innych częściach świata) napadom i kradzieżom. Nie oznacza to, że wszędzie czyha niebezpieczeństwo – przeciwnie, atrakcje typowo turystyczne są bezpieczne, a większość ludzi miła i pomocna. Polski MSZ nie odradza podróży do RPA, zaleca jednak ostrożność w miejscach publicznych oraz poruszanie się w grupach, najlepiej z przewodnikiem. Warto jednak przed wyjazdem dowiedzieć się jak najwięcej o sytuacji w miejscach, które chcemy zobaczyć – zwłaszcza jeśli planujemy wycieczki poza parkami narodowymi, kurortami czy centrami miast – a na miejscu zawsze słuchać porad miejscowych mieszkańców.

Należy unikać chodzenia pieszo po zmroku – najlepiej poruszać się wtedy taksówkami, zatrzymywania się samochodem na drogach, nie nosić przy sobie drogich aparatów, telefonów czy biżuterii.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty do Bloemfontein znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Bloemfontein mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Bloemfontein mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Bloemfontein?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Bloemfontein obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Bloemfontein

Popularne linie latające do Bloemfontein

Tablica lotów: Bloemfontein

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Bloemfontein

Znajdź nocleg w Bloemfontein