Menu

Algier loty - Tanie loty do Algieru

Pokaż filtry

Algier

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: arabski
  Strefa czasowa: UTC +1
  Waluta: Dinar algierski (DZD)

 • Koncerty w ramadan

  Na terenie muzeum Bardo w czasie ramadanu odbywają się cieszące się wielkim zainteresowanie koncerty oraz wycieczki z przewodnikami.

 • Za miasto

  W miasteczku Tipaza zobaczyć można rzymskie ruiny oraz tumulus, czyli grobowiec królów numidyjskich. W tutejszym porcie skosztujesz najlepszych świeżych owoców morza.

 • Formalności na start

  Wizy turystyczne do Algierii wydawane są jedynie na podstawie zaproszenia od osób prywatnych mieszkających w mieście, do którego się udajesz.

Loty do Algieru

Stolica Algierii to kawałek Europy w Afryce. Łączy w sobie francuskie wyrafinowanie z afrykańską energią i radością życia. Warto zobaczyć to miasto chociaż raz w życiu i spędzić tu chociaż kilka dni. A jak najlepiej tu dolecieć i kiedy to zrobić? O tym zaraz przeczytacie.

Algier – miasto na rzymskich gruzach

Stolica Algierii jest miejscem fascynującym, o długiej i burzliwej historii. Pierwotnie na jego miejscu istniało rzymskie miasto Icosium, a podbite przez Arabów przechodziło z rąk do rąk, aż w XIX wieku znalazło się we władaniu Francuzów, przez krótki czas pełniąc funkcję stolicy Wolnej Francji w czasach II wojny światowej.

Dzisiejszy Algier to jednak nie tylko ślady dawnych kolonizatorów, ale także wiele pamiątek po Imperium Osmańskim a także Maurach. Niezwykłe wrażenie sprawia Plac Emira Abdelkadera zabudowany wokół białymi, eleganckimi kamienicami, dzięki którym poczujecie się tu jak w śródziemnomorskim kurorcie. Nieco ochłody można znaleźć z kolei we wspaniałym ogrodzie botanicznym. Warto zobaczyć też Pałac Rządu oraz liczne muzea, m.in. Muzeum Czasów Antycznych i Sztuki Islamskiej.

Jeśli macie trochę wolnego czasu, odwiedźcie też pobliską Tipazę ze starożytnym miastem z czasów rzymskich. Dobrze też zarezerwować chwilę, by po prostu pospacerować po mieście i wczuć się w jego niezwykły klimat.

Loty do Algieru – ile kosztują?

Żadne lotnisko w Polsce nie obsługuje bezpośrednich lotów do Algieru, dlatego też ceny są bardzo zróżnicowane. Zależą przede wszystkim od długości lotu, liczby przesiadek i linii lotniczych.

Do Algieru można polecieć dość tanio, za mniej niż 1000 zł. Należy jednak liczyć się, że tanie bilety będą oznaczać długi lot albo kilka przesiadek. Tanie połączenie to np. takie, w którym czeka nas lądowanie w Barcelonie i w Madrycie. Jednak wystarczy dołożyć ok. 100 zł, by polecieć do Algieru prosto z Barcelony.

Z kolei droższe loty, w granicach 2000 zł, często są szybkie i sprawne, np. z jedną tylko szybką przesiadką. Zdarza się jednak, że do ceny biletu trzeba doliczyć też bagaż rejestrowany, a posiłek należy zorganizować sobie we własnym zakresie, gdyż cena biletu pokrywa jedynie przekąski i napoje.

Jak długo trwa lot do Algieru?

Podobnie jak ceny, czas lotu do Algieru może być zróżnicowany. Najszybsze połączenie z Polski trwa 6 godzin, jednak można lecieć tam aż 2 doby, jeśli chce się kupić w miarę tanie bilety.

Standardowo, przeciętny lot z przesiadkami trwa ok. 10-11 godzin. Jeśli więc nie lecimy na długo, warto rozważyć nieco droższe połączenie, które pozwoli nam na zaoszczędzenie kilku godzin.

Najlepsze połączenia do Algieru z Polski ma Warszawa, jak zwykle, jeśli chodzi o loty międzykontynentalne. Całkiem dobrą ofertę posiada też Kraków, z którego można polecieć do Algieru za ok. 900 czy 1000 zł – jednak w tym przypadku cena nie zawiera żadnych usług dodatkowych, nawet napojów. Inne polskie miasta posiadają tylko loty z dwoma przesiadkami albo znacznie droższe niż Kraków czy Warszawa.

Formalności i bezpieczeństwo

Polski MSZ odradza co prawda podróże w wiele rejonów Algierii lub odradza podróże bez konieczności, jednak Algier pozostaje miastem, do którego nie ma żadnych ostrzeżeń. Warto jednak na bieżąco śledzić doniesienia z tej części świata, gdyż sytuacja zmienia się w niej czasem dość dynamicznie. Nie są wymagane szczepienia, ale w lecie występują zagrożenia epidemiologiczne. Zaleca się, by na miejscu pić tylko wodę butelkowaną i zrezygnować z lodu w kostkach.

Polacy potrzebują wiz, żeby wjechać na terytorium Algierii – wizy te można otrzymać jedynie w ambasadzie tego kraju znajdującej się w Warszawie. Konieczne jest też posiadanie ubezpieczenia podróży, trzeba też posiadać bilet powrotny albo środki na jego zakup – może być to sprawdzone przez straż graniczną. Podobnie jak w przypadku wielu innych państw, paszport musi posiadać ważność min. 6 miesięcy od daty wyjazdu.

Lotnisko w Algierze

Ostatnią rzeczą, która zostaje do dopracowania w przypadku lotu do Algieru, jest dojazd z lotniska do centrum miasta. Dla wielu mniej doświadczonych podróżników może to być lekki stres, jednak niepotrzebnie – transfer jest bardzo prosty i nie powinien sprawiać kłopotów.

Lotnisko w Algierze nosi nazwę Houari Boumediene i mieści się 20 kilometrów od centrum miasta. Jest jednym z największych lotnisk w Afryce, posiadającym 3 terminale – obsługuje 2,5 miliona podróżnych krajowych i 6 milionów międzynarodowych.

Transport publiczny obsługują autobusy kursujące z lotniska, a bilety można kupić u kierowcy – jest to najtańsza opcja na to, by dostać się do centrum miasta.

Spod terminali 1 i 3 przez całą dobę kursują taksówki, które są nieco droższą opcją niż autobusy, jednak wciąż są one stosunkowo tanie. Należy dodać, że autobusy kursują do godzin popołudniowych, więc lądując wieczorem, trzeba skorzystać z taksówki. Ceny są bardzo zróżnicowane, ale można negocjować je z taksówkarzami.

Jeśli macie w planach podróżowanie po Algierii, najlepszym wyborem będzie wypożyczenie samochodu – wypożyczalnia działa przy terminalu 1, a do wyboru mamy kilka różnych firm.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Algieru w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Algieru, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Algieru mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Algieru?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Algieru obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Algierze

Popularne linie latające do Algieru

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Algierze

Znajdź nocleg w Algierze