Menu

Kayseri loty - Tanie loty do Kayseri

Pokaż filtry

Kayseri

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: turecki
  Strefa czasowa: UTC +3
  Waluta: Lira turecka (TRY)

 • Döner Kümbet

  Nazwa z czymś Ci się kojarzy? To seldżucki grobowiec z wieżą, która wygląda, jakby miała obracać się wokół własnej osi. Czyli dokładnie tak, jak mięso, które potem trafia do döner kebaba.

 • Park Narodowy Göreme

  Godzinę drogi na zachód od miasta znajduje się park, na który składa się 350 kościołów bizantyjskich wykutych w skałach. Najstarsze freski w kościołach pochodzą z IX wieku. Dolinę odkryto w 1907 roku.

 • Erciyes Dağı

  Wulkan, liczący blisko 4000 m n.p.m., otoczony wzniesieniami z zastygłej lawy, jest celem zarówno miłośników lekkiego trekkingu, jak i trudniejszych, zimowych wypraw. Popularny jest również jako stok narciarski.

Co warto zobaczyć w Kayseri?

Dosłownie w samym centrum Turcji znajduje się Kayseri, miasto u podnóża wulkanu Erciyes. Pierwotna nazwa, Mazaka, została zastąpiona w 17 roku n.e. nazwą Cezarea, na cześć cesarza Tyberiusza.

Na terenie Kayseri zachowało się wiele türbesów, czyli tradycyjnych seldżuckich grobowców. Najbardziej znanym jest Hasbek Kümbeti z 1186 roku, w pobliżu którego znajduje się XIV-wieczny meczet Hasbet Kümbet Camii. Jest o tyle oryginalny, że nie przypomina większości popularnych meczetów z minaretami. Ten przywodzi na myśl romańską architekturę - zbudowany na planie prostokąta, z kamiennych bloków i z płaskim dachem. Dość oryginalnie wygląda w towarzystwie bloków mieszkalnych z końca XX wieku.

Będąc w Kayseri wybierz się na wycieczkę do któregoś z pobliskich podziemnych miast, np. w Kaymakli czy Derinkuyu, służyły one chrześcijanom jako schronienie w czasach rzymskich i muzułmańskich. W Derinkuyu zachowało się wiele pomieszczeń typowych dla podziemnych miast - stajnie, piwniczki, winiarnie, refektarze, a nawet kościoły. Z kolei w Kaymakli odkryto aż osiem poziomów takiego podziemnego miasta.

Jeśli szukasz pamiątek z Kayseri, koniecznie wybierz się na Wielki Bazar, który znajduje się przy Wielkim Meczecie. Aż trudno uwierzyć, że targowisko działa tu już blisko 800 lat! Co ciekawe, zadaszony bazar, z licznymi uliczkami i sklepikami, nie jest atrakcją turystyczną, a zwykłym targiem, na którym mieszkańcy codziennie robią zakupy. Nie znaczy to jednak, że nie zrobisz tu doskonałych zakupów, a jedynie tyle, że nie przepłacisz jako turysta. Bez problemu dowieziesz do domu pastirmę - suszoną wołowinę, z której wyrobu słynie miasto.

Turecka kuchnia w najlepszym wydaniu? Na pewno zajrzyj do Elmacioglu Iskender przy Cumhuriyet Mahallesi. Przekonasz się tu, jak powinien smakować prawdziwy kebab i jak doskonałe mogą być dania halal. Polecamy także tutejsze smakołyki - kaymak nie ma sobie równych!

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Kayseri w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Kayseri, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Kayseri mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Kayseri?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Kayseri obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Kayseri

Popularne linie latające do Kayseri

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Kayseri

Znajdź nocleg w Kayseri