Menu

Wyszukaj loty do Bolonii

Pokaż filtry

Bolonia

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: włoski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Imponujące arkady

  Nie znajdziesz drugiego miasta z taką liczbą arkad – w samym centrum miasta znajdziemy ich około 38 kilometrów! Piękno tego imponującego i zgłoszonego do listy światowego dziedzictwa UNESCO zabytku, można odkryć w trakcie długiego spaceru.

 • Weekendowe deptaki

  Każdego piątkowego wieczora trzy główne ulice centrum miasta zamieniają się w deptaki. Zakaz wjazdu obowiązuje aż do północy w niedzielę. Warto o tym pamiętać, planując podróż na lotnisko – wówczas dojazd transportem publicznym być utrudniony!

 • Przepyszne jedzenie

  Co podobało nam się najbardziej? Restauracja Ceserina z niesamowitymi makaronami oraz American Graffiti, gdzie we wnętrzu klasycznego amerykańskiego baru z lat 50. spróbujesz najlepszych burgerów na świecie!

Co warto zobaczyć w Bolonii?

To całkiem niewielkie, ale przepiękne miasto, w którym z pewnością się zakochasz! Zalotna i pełna uroku, Bolonia roi się od starych domów i kościołów z imponującą architekturą. Idealna na krótki romantyczny wypad, powinna być zwiedzana pieszo w trakcie niespiesznych spacerów, podczas których można delektować się każdym krokiem. Co więcej, zawsze można wypożyczyć auto i zwiedzić pobliskie miasta: Florencję i Pizę.

Czego nie możesz przegapić w Bolonii:

Wieże Asinelli i Garisenda. Wstęp na nie kosztuje tylko 6 euro, a dają możliwość podziwiania widoku całego miasta, będąc jego największymi atrakcjami. Uwaga! Schody prowadzące na ich szczyty są bardzo stare i wąskie, a patrzenie w dół w trakcie wchodzenia na górę nie jest polecane ludziom o słabych nerwach! Wieże wzięły swoją nazwę od nazwisk dwóch rodzin, które je zbudowały. Legenda mówi, że jedna z nich jest wyższa z powodu… miłości! Według legendy, syn ubogiego mężczyzny zakochał się w córce władcy, który pozwolił na małżeństwo tylko pod warunkiem, że chłopak wybuduje najwyższą wieżę w Bolonii.

Piaza Maggiore. Plac usytuowany w centrum Bolonii, przy którym mieści się Bazylika Św. Petroniusza, architektoniczne arcydzieło i jednocześnie największy ceglany kościół na świecie! Główny hol można zwiedzać bez żadnych opłat, a za możliwość zwiedzania całej świątyni zapłacimy 3 euro. Na Piazza Maggiore znajduje się również Palazzo Comunale i El Palazzo del Podestà. Niedaleko znajduje się Piazza del Nettuno, na którym stoi Fontanna Neptuna.

Przydatne informacje o lotniskach w Bolonii

Popularne linie latające do Bolonii

Włochy to kraj, do którego po prostu chce się wracać! Oprócz spacerów po Rzymie warto jednak zwiedzić również inne włoskie miasta, które zachwycą nas swoim klimatem! Jednym z nich jest Bolonia. Loty do Bolonii z polskich miast są realizowane z przesiadką lub bez (w zależności od miejsca wylotu). Jeśli chodzi o bilety lotnicze do Bolonii, to należy podkreślić, że są one znacznie tańsze, niż na przykład bilety do Rzymu czy Wenecji. Bolonia jest miastem równie urokliwym, ale i nieco spokojniejszym, niż stolica Rzymu, co z pewnością przypadnie wielu osobom do gustu. Tanie loty do Bolonii to także świetny pretekst, aby zaplanować sobie dodatkową wycieczkę do pobliskich miejscowości i zwiedzić jak najwięcej włoskich zakątków! Jedno jest pewne – Bolonia to miasto, w którym można i odpocząć, i pozwiedzać, a lokalna kuchnia z pewnością podbije nasze kubki smakowe!

Tablica lotów: Bolonia

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Bolonii

Znajdź nocleg w Bolonii