Menu

Bulawayo loty - Tanie loty do Bulawayo

Pokaż filtry

Bulawayo

Loty do Afryki

Lot do Bulawayo to doskonały pomysł dla wszystkich, którym marzy się odkrywanie Afryki. Jej ducha można poczuć jeszcze w mieście, ponieważ znajduje się w nim muzeum historii naturalnej, w którym zwiedzający mogą dowiedzieć się wiele o tutejszej przyrodzie. Bulawayo, jako drugie co do wielkości miasto w Zimbabwe, ma jednak wiele innych zalet.

Loty do Afryki

Na loty w południowe rejony Afryki z Polski należy przygotować sobie solidną dawkę lektur lub filmów. Żadne linie lotnicze nie obsługują ich bezpośrednio. Wybierając się w podróż do Zimbabwe, a także innych państw regionu, na miejsce dolecimy liniami południowoafrykańskimi z przesiadką, albo, jak w przypadku Bulawayo – z dwiema. Najpierw trzeba bowiem dostać się do Johannesburga, a dopiero stamtąd do innych krajów regionu.

Loty do Afryki obsługiwane są przez największe światowe linie lotnicze, dlatego nie ma potrzeb, by obawiać się o komfort podczas podróży, chociaż oczywiście należy liczyć się z jej długością.

Lot do Bulawayo

Do Bulawayo z Polski możemy wybrać się z różnych miast – z Warszawy, Krakowa, Poznania. Najbardziej atrakcyjne oferty, zarówno pod względem cenowym, jak i czasowym, znajdziemy jednak wśród połączeń z Okęcia, dlatego skupimy się przede wszystkim na nich.

Podróż z Warszawy do Bulawayo zacząć możemy z liniami lotniczymi takimi jak: Quatar Airways, Emirates, Swiss, Lufthansa. W zależności od tego, które wybierzemy, czeka nas przesiadka w Doha, Dubaju, Zurychu albo Frankfurcie. Nie ma to jednak większego znaczenia jeśli chodzi o czas lotu – ma znaczenie w przypadku ceny. Czas lotu waha się średnio od 16 do 25 godzin.

Koszty lotu do Zimbabwe

Szukając tanich lotów do Zimbabwe należy pamiętać o tym, że dostać się tam można tylko za pomocą tradycyjnych linii lotniczych oraz o kosztach związanych z czasem podróży. Może się bowiem okazać, że okazyjna i atrakcyjna cena wymaga nawet kilkunastu (lub nawet kilkudziesięciu!) godzin w podróży dłużej, co może pociągać ze sobą dodatkowe koszty noclegu czy choćby żywienia się na lotnisku. Ale przejdźmy do konkretów!

Bilet na lot w jedną stronę do Bulawayo kosztuje ok. 3 tysięcy złotych – można znaleźć je niewiele taniej lub niewiele drożej, sporo także połączeń, których koszty oscylują wokół 4 tys. zł. Nieco drożej polecimy z liniami europejskimi – Lufthansą czy Swiss, a nieco taniej z Quatar Airways czy Emirates. Duże wyprzedzenie czasowe nie ma w tym przypadku wielkiego znaczenia.

Kiedy lecieć?

Ze względu na swoje dość wysokie położenie, Zimbabwe nie jest gorącym krajem, chociaż znajduje się na południu Afryki i kojarzyć się może z nieznośnymi upałami. Nie ma więc prostej odpowiedzi na to, kiedy lepiej lecieć, a kiedy odpuścić sobie podróż, ponieważ przez cały rok temperatury są umiarkowane.

Północna część Zimbabwe należy do strefy klimatu podrównikowego, południowa zaś do zwrotnikowego. Na północy najcieplejszym miesiącem jest listopad, ze średnimi temperaturami w dzień wynoszącymi 27 st. Celsjusza, z kolei najzimniejszy jest lipiec – średnio 22 stopnie. Jak widać, nie są to wielkie różnice, zatem, jeśli wolicie lekki chłód, lepsze będzie lato. Jeśli jednak chcecie nieco ogrzać się w czasie polskiej zimy lub jesieni, możecie wybrać się do Zimbabwe w listopadzie albo grudniu. Południe kraju jest chłodniejsze i bardziej suche, a jeśli wybieracie się w góry, liczcie się z możliwością spadku temperatury poniżej zera!

Bezpieczeństwo w Zimbabwe

Podobnie jak w wielu afrykańskich krajach, w Zimbabwe, w tym w prowincji Bulawayo, częste są kradzieże i napady, spowodowane głównie niskim poziomem życia. Dochodzi też do napięć społeczno-politycznych i licznych manifestacji. Polski MSZ nie odradza jednak podróży do Zimbabwe, ale zaleca szczególną ostrożność i stosowanie się do zaleceń lokalnych władz. W Zimbabwe nie ma polskiej ambasady, jedynie konsulat honorowy – polscy obywatele mogą korzystać jednak z pomocy placówek dowolnego państwa Unii Europejskiej.

Część gotówki i dokumenty najlepiej zostawić w hotelowym sejfie (kopię paszportu jednak zawsze mieć przy sobie), nie wychodzić po zmroku i nie korzystać ze środków komunikacji publicznej. Trzeba mieć też na uwadze policyjne blokady dróg i próby wyłudzenia łapówki.

Kolejną kwestią jest zdrowie. Służba zdrowia w Zimbabwe jest na dość niskim poziomie, więc należy dodatkowo liczyć się z kosztami ewentualnego leczenia. Nie ma obowiązkowych szczepień dla podróżujących z Polski, zaleca się jednak szczepienia na:

  • WZW typu A i B,
  • Tężec i płonicę,
  • Japońskie zapalenie mózgu,
  • Dur brzuszny,
  • Chorobę Heinego-Medina.

Niezbędne są także wszelkie środki ochrony przecie komarom.

Wymagane dokumenty

Przy wjeździe do Zimbabwe należy mieć przy sobie paszport ważny mi. 6 miesięcy, a także wizę. Można ją otrzymać w placówkach dyplomatycznych Zimbabwe za granicą, ale także podczas kontroli granicznej, przy głównych punktach – koszt wizy to 60-100 USD, w zależności od tego, czy będzie to wiza jednokrotna, czy dwukrotna. Wiza ważna jest 30 dni, ale można przedłużyć ją w urzędzie migracyjnym. Konieczne jest też posiadanie OC, biletu powrotnego lub środków na jego zakup, a także środków na czas pobytu. Nie ma jednak określonej minimalnej kwoty.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty do Bulawayo znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Bulawayo mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Bulawayo mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Bulawayo?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Bulawayo obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Bulawayo

Popularne linie latające do Bulawayo

Tablica lotów: Bulawayo

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Bulawayo

Znajdź nocleg w Bulawayo