Menu

Criciuma loty - Tanie loty do Criciumy

Pokaż filtry

Criciuma

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: portugalski
  Strefa czasowa: UTC-3 (lato), UTC-2 (zima)
  Waluta: Real brazylijski (BRL)

 • Zejdź do podziemi

  Na północ od centrum miasta znajduje się Mina de Visitação Octávio Fontana, opuszczona kopalnia węgla. Zwiedza się ją podróżując kolejką. Na kolejnych stacjach poznasz historię tutejszego górnictwa.

 • Muzeum Zoologiczne

  To osobliwe muzeum prof. Morgana Cirimbelli Gaidzinki mieści się przy Avenida Universitaria. Zobaczysz tu wypchane zwierzęta - ptaki, gady, ssaki, a także szkielety niektórych gatunków.

 • Jorginho Lanches

  Dobrze, smacznie i tanio - tak zjesz w Jorginho Lanches przy Rua Pascoal Meller. To również świetny pomysł, jeśli chcesz zjeść szybko. Szczególnie polecamy cheeseburgera deluxe.

Co warto zobaczyć w Criciumie?

Criciuma to brazylijskie miasto w stanie Santa Catarina, założone 6 stycznia 1880 roku przez imigrantów z Włoch. Zaledwie dekadę później dołączyli do nich imigranci z Polski i z Niemiec. 

Kiedy warto przyjechać do Criciumy? W ciągu roku odbywa się tu kilka festiwali, które porywają do wspólnej zabawy tłumy na ulicach. Tutejsze zabawy stanowią największą atrakcję miasta. W lutym organizowany jest Carnaval de Rua, czyli kilkudniowa zabawa, wypełniająca ulice muzyką i tańcem. Imprezie towarzyszą m.in. wybory Królowej i Króla Karnawału. Tradycję zapoczątkowano w 1980 roku. 

Z kolei wrzesień to Festa das Etnias - festiwal grup etnicznych, które skolonizowały Criciumę - obok kultury włoskiej, polskiej i niemieckiej, są tu też pokazy tańców, śpiewów czy tradycyjnej kuchni hiszpańskiej, portugalskiej, arabskiej i afrykańskiej. Impreza trwa tydzień, odbywa się w parku, wstęp jest bezpłatny.

Trochę inny przebieg mają obchody na cześć Świętej Barbary, które odbywają się zawsze 4 grudnia. Wszystko zaczyna się mszą w kościele. Następnie procesja przechodzi z obrazem św. Barbary przez miasto. Po kolejnej mszy zaczynają się tańce i zabawa. 

Jednym z najważniejszych obiektów w mieście jest Casa da Cultura Neusa Nunes Vieira przy placu Nereu Ramos, budynek otwarty na początku lat 40. XX wieku jako ratusz miejski. Obecnie znajduje się tu miejskie archiwum oraz galeria sztuki. Tuż obok, przy tym samym placu, spójrz na katedrę São José. Jej budowa rozpoczęła się w 1907 roku, trwała dekadę. To jeden z najstarszych kościołów w mieście. 

Masz ochotę na lekcję historii? Zajrzyj do Museu de Colonização Augusto Casagrande otwartego w 1980 roku z okazji obchodów stulecia miasta. Muzeum znajduje się w typowej włoskiej kamienicy w centrum miasta. Zobaczysz tu archiwalne zdjęcia, dokumenty, meble, artykuły gospodarstwa domowego czy narzędzia, których używali włoscy imigranci na przełomie XIX i XX wieku.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty do Criciumy znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Criciumy mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Criciumy mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Criciumy?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Criciumy obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Criciumie

Tablica lotów: Criciuma

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Criciumie

Znajdź nocleg w Criciumie