Menu

Cebu loty - Tanie loty do Cebu

Pokaż filtry

Cebu

Połączenia lotnicze do Cebu

Filipiny od lat są jednym z bardziej popularnych kierunków turystycznych. Niemal zagwarantowana wspaniała pogoda i wciąż niezbadane egzotyczne plaże niczym magnes przyciągają turystów z Europy. Jednym z ciekawszych miejsce w tym wyspiarskim państwie jest wyspa Cebu. Położone jest na niej miasto o takiej samej nazwie, czasem nazywane też dla odróżnienia Cebu City. Piąte najludniejsze filipińskie miasto zamieszkuje niespełna milion osób. Pomimo rozwiniętego przemysłu, górnictwa i rolnictwa, a także sporego portu morskiego, po bilety lotnicze do Cebu sięgają zwykle osoby szukające tu egzotycznej przyrody.

Podróż z Polski do Cebu

Jeśli decydujemy się na podróż na Filipiny, musimy mieć świadomość, że najczęściej około jednej doby spędzimy w podróży. Na taki stan rzeczy mają wpływ dwa czynniki. Po pierwsze odległość, jaka dzieli Polskę od wyspiarskiego kraju, jest spora. Jeśli nie jesteśmy szalonymi pieszymi podróżnikami, którzy na wyprawę mogą poświęcić kilka miesięcy, nie da się jej pokonać inaczej, niż tylko samolotem. Tu pojawia się druga kwestia: musimy liczyć się z przesiadkami w podróży.

Niestety żaden z przewoźników nie zdecydował się na otwarcie bezpośredniego połączenia z polskiego lotniska na lotnisko Mactan-Cebu, oznaczane w kodzie IATA symbolem CEB. Jesteśmy zatem skazani na podróż w kilku odcinkach. Możemy mówić o szczęściu, jeśli odcinki są dwa. Często tak daleka podróż będzie odbywała się w trzech odcinkach, a każdy boarding i oczekiwanie na odlot będziemy musieli doliczyć do czasu podróży.

Istnieje kilka tras, którymi możemy dostać się na malowniczą wyspę Cebu. Najmniej skomplikowany jest lot z Warszawy z międzylądowaniem na lotnisku Singapur Changi (w kodzie IATA to SIN). Taką podróż do Cebu zapewnia nam LOT i Philippines AirAsia. Najdłuższy odcinek pokonamy z rodzimym przewoźnikiem, który z reguły dba o komfort pasażerów zwłaszcza na dalekich trasach.

Nieco trudniejsze zadanie czeka nas, jeśli zdecydujemy się na lot do Cebu z innych polskich lotnisk. Możemy wybrać w pierwszej kolejności połączenie do Warszawy i dalej identyczną trasą. Inną możliwością są loty w trzech odcinkach. Cześć osób przed podróżą na wschód pierwszy odcinek trasy pokona w kierunku zachodnim. Wynika to z faktu, że niemieckie czy brytyjskie lotniska częściej obsługują połączenia do Singapuru, oraz do innych lokalizacji tego rejonu Azji. Niestety takie trasy mogą zabrać nam jeszcze więcej czasu.

Ciekawym pomysłem jest lot w trzech odcinkach, z postojami na lotnisku w Stambule oraz największym porcie lotniczym na Filipinach - Manila Ninoy Aquino. Pierwsze dwie części trasy pokonamy w samolotach Turkish Airlines. Ostatni skok między wyspami wykonamy z Philippine Airlines. Cała podróż przy dobrym układzie przesiadek potrwa około 20 godzin.

Gdzie kupić bilety lotnicze do Cebu?

Ogromna ilość możliwości, a jednocześnie wynikające z tego trudności, sprawiają, że decydując się na zakup biletów lotniczych do Cebu, możemy stracić orientację. Czy korzystniejszy będzie lot przez Stambuł, czy bezpośrednie połączenie z Singapurem, choćby miało okazać się nieco droższe? Jeśli zależy nam na poznaniu wszystkich dostępnych opcji, warto skorzystać z profesjonalnej wyszukiwarki lotów, czyli serwisu eSky.

Wpisując w odpowiednie pola kod IATA dla lotniska Mactan-Cebu i decydując o miejscu wylotu, otrzymamy propozycje od wszystkich przewoźników, którzy działają na tej trasie. W odpowiednich rubrykach możemy zaznaczyć, czy interesuje nas podróż z wieloma przesiadkami, czy najwyżej jedną. Wpisując datę podróży, warto skorzystać z opcji +/- 3dni, dzięki której poznamy ceny biletów lotniczych do Cebu na kilka dni przed i po planowanym terminie odlotu. Często różnica może być tak duża, że bardziej będzie się opłacało zmienić termin podróży o kilkadziesiąt godzin.

Ile kosztują bilety na tak skomplikowaną wyprawę? Rezerwacja w odpowiednim terminie sprawi, że za lot do Cebu i z powrotem dla jednej osoby zapłacimy niespełna 2500 złotych. Dzięki wyszukiwarce lotów eSky i rozpoczęciu poszukiwania biletów z większym wyprzedzeniem, jesteśmy w stanie nabyć bilety lotnicze w atrakcyjnej cenie. Rezerwacja na ostatnią chwilę zazwyczaj oznacza połączenia lotnicze droższe o kilkadziesiąt złotych.

Wyspa rekinów wielorybich, kaczych jaj i Magellana

Wszyscy znawcy odkryć geograficznych znają zapewne postać Ferdynanda Magellana, portugalskiego podróżnika, żeglarza i pierwszego człowieka, którego statek opłynął ziemię dookoła. To właśnie ten żeglarz zawitał w kwietniu 1521 roku na wyspę Cebu, gdzie ustawił krzyż na pamiątkę ochrzczenia jej mieszkańców. Choć sam podróżnik niespełna trzy tygodnie później został zabity podczas awantury z mieszkańcami sąsiedniej wyspy, wbity przez jego załogę krzyż do dziś jest jednym z symboli miasta. Można oglądać go w centrum miasta, osłoniętego charakterystyczną kapliczką.

Do innych obiektów, jakie warto zobaczyć podczas podróży do Cebu jest bazylika Santo Ninio. Najstarszy kościół na Filipinach został wybudowany przez Hiszpanów w 1565 roku. Wewnątrz znajdują się piękne malowidła, a warto odwiedzić go także dlatego, że wewnątrz można odpocząć od wszechobecnego upału. Równie ciekawym miejscem jest twierdza Fort San Pedro, która obecną formę otrzymała w XVIII wieku. Dwa wieki wcześnie w tym samym miejscu stała obronna palisada drewniana, dlatego czasem sam fort datuje się na XVI wiek.

Samo miasto jest typowym azjatyckim kompleksem, w którym strzeliste drapacze chmur przeplatają się z biednymi dzielnicami. Jednak już kilkadziesiąt kilometrów od miasta czekają nas prawdziwie rajskie plaże z palmami i licznymi rafami koralowymi pod taflą turkusowego oceanu. Dla turystów żądnych wypoczynku, czekają chaty nad samym brzegiem morza, z których rano wychodzi się wprost na biały piasek plaży. Fani zastrzyku adrenaliny z pewnością wybiorą nurkowanie z rekinami tygrysimi.

Jak przy okazji każdej zagranicznej podróży, a zwłaszcza poza Europę, warto skosztować lokalnych przysmaków. Do najpopularniejszych należą sajgonki, znane także z kuchni innych azjatyckich krajów. Jednak najpopularniejszą potrawą na Filipinach jest balut, czyli ugotowane jajo kacze, wewnątrz którego znajduje się zarodek ptaka. To danie w naszym kręgu kulturowym może być uznane za niezbyt apetyczne. Samo określenie go, jako produkt przejściowy między nabiałem a mięsem powoduje raczej spadek apetytu. Polecane jest tylko dla prawdziwych twardzieli i fanów ekstremalnych doznań kulinarnych.

Co warto wiedzieć przed podróżą na Filipiny?

Podróże do rejonów świata, w których mamy do czynienia z inną kulturą, sposobem życia i zamożnością mieszkańców, zazwyczaj wiążą się z pewnymi niebezpieczeństwami. Chodzi tutaj głównie o zagrożenia wynikające z działalności grup przestępczych. Podobnie rzecz się ma, jeśli wybieramy się w podróż do Cebu. Chociaż Filipińczycy to niezwykle sympatyczny naród, często dochodzi tu do napadów rabunkowych na turystów z Europy. Choć w Cebu sporadycznie notuje się takie przypadki, warto zachować szczególną ostrożność poza skupiskami turystów i wyruszając na samodzielne spacery poza centrum miasta.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych nie zanotowało przypadków chorób, na które mieszkańcy z Europy musieliby być zaszczepieni przed lotem na Filipiny. Podczas wizyty w tym kraju nie są wymagane także wizy. Na lotnisku musimy jedynie okazać paszport ważny jeszcze przynajmniej pół roku i gotówkę, która wystarczy nam na pobyt. Często sprawdzany będzie także bilet powrotny albo bilet lotniczy do innego kraju. Więcej formalności będziemy musieli załatwić, jeśli wybieramy się w ten rejon świata na dłużej niż 30 dni.

Choć dostęp do opieki medycznej jest stosunkowo otwarty i stoi na przyzwoitym poziomie, koszt dziennego pobytu w szpitalu to 40 dolarów. Oczywiście nikt nie przewiduje, że podczas podróży będzie miał do czynienia z lokalną służbą zdrowia, jednak warto zabezpieczyć się na taką ewentualność. Tu znowu z pomocą przychodzi nam wyszukiwarka lotów eSky. Jedną z możliwości, jaką daje ten serwis, jest ubezpieczenie podróży w wielu wariantach do wyboru. Można ubezpieczyć się na wypadek odwołania lotu, czy zagubienia bagażu. Innym wariantem jest ubezpieczenie na wypadek pobytu w szpitalu za granicą. Polisy nie są drogie, dostępne w różnych wersjach, a sięgnięcie po nie da nam większy spokój podczas podziwiania Filipin.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Cebu w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Cebu, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Cebu mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Cebu?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Cebu obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Cebu

Popularne linie latające do Cebu

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Cebu

Znajdź nocleg w Cebu