Menu

Canakkale loty - Tanie loty do Canakkale

Pokaż filtry

Canakkale

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: turecki
  Strefa czasowa: UTC +3
  Waluta: Lira turecka (TRY)

 • Byle nie w kwietniu

  25 kwietnia mieszkańcy Çanakkale i liczni zagraniczni goście hucznie świętują Dzień Anzac, będący rocznicą lądowania aliantów na półwyspie Gallipoli w 1915 roku. W ciągu tygodnia przed i po tym wydarzeniu naprawdę trudno znaleźć tu miejsce w hotelu czy restauracji.

 • Płyń do Azji!

  Z portu w Çanakkale codziennie wypływają promy, których celem jest azjatycka strona cieśniny Dardanele. Naprawdę warto kupić niedrogi bilet, by spędzić kilka chwil na pokładzie, pijąc turecki tradycyjny çay i podziwiając widoki.

 • Na wyspę

  Statkiem warto wybrać się również na leżącą niedaleko od Çanakkale wyspę Bozcaada. Miejsce to przyciąga swoją niepowtarzalna atmosferą, widokiem setek statków, kolorowymi zabudowaniami oraz słynnym dżemem pomidorowym.

Co warto zobaczyć w Çanakkale?

Miasto to odegrało niebywałą rolę w XX-wiecznej historii Turcji. To właśnie tutaj podczas I wojny światowej 18 marca 1915 roku artyleria turecka odparła atak wojsk alianckich. O wydarzeniu tym przypomina dobrze widoczny, usytuowany na zboczu góry po europejskiej stronie cieśniny olbrzymi napis: „Stój wędrowcze! Stąpasz po ziemi, na której spoczywa epoka”, który jest fragmentem poematu Halila Onana Necmettina. W 67. rocznicę zwycięstwa morskiego marynarki osmańskiej nad wrogami w południowej części nabrzeża Çanakkale, w strefie zmilitaryzowanej otwarto także Muzeum Wojskowe, czyli Askeri Müze. Największe atrakcje tego miejsca to pozostałości okrętu podwodnego UB-46, replika statku, tzw. stawiacza min Nusret, czyli Nusret Mayın Gemisi, a także XV-wieczna twierdza Çimenlik.

Większość turystów trafia tu jednak z powodu zamiłowania do antyku, gdy wybiera się do leżącego na półwyspie Biga Troia Tarihi Mili Parki będącego pozostałościami po starożytnej Troadzie. Wykopaliska z tego terenu podziwiać można m.in. w Muzeum Archeologicznym w Çanakkale, a replikę konia trojańskiego oraz szklaną makietę Troi z czasów jej świetności zobaczyć można na pięknie odnowionej promenadzie wiodącej wzdłuż cieśniny Dardanele, czyli Kayserili Ahmet Paşa Caddesi zwanej przez mieszkańców Kordonem.

Gdy poczujesz głód, możesz go zaspokoić, kupując jedzenie od ulicznych sprzedawców, np. stojących wzdłuż Kordonu. Oferują oni m.in. gotowaną kukurydzę, małże oraz pieczywo. Jeżeli masz ochotę na konkretny posiłek, udaj się na plac Saat Kulesi Meydani lub w okolice wieży zegarowej, gdzie znajduje się najwięcej restauracji. Typowe dla tego regionu są dania bogato polane oliwą z oliwek, a także wykorzystujące ryby, głównie sardynki, oraz owoce morza takie kalmary czy małże. Ze smakiem zjesz je np. w restauracji Kavala przy Ahmetpasa Cd., w barze Sardalye przy Kemalpaşa Mahallesi, a także w restauracji przy plaży, czyli Kumsal Et & Balik. Na deser nie zapomnij poprosić o tradycyjną serową chałwę, czyli Peynir Helvasi.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty do Canakkale znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Canakkale mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Canakkale mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Canakkale?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Canakkale obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Canakkale

Popularne linie latające do Canakkale

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Canakkale

Znajdź nocleg w Canakkale