Menu

Krajowa loty - Tanie loty do Krajowy

Pokaż filtry

Krajowa

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: rumuński
  Strefa czasowa: UTC+3 (lato), UTC+2 (zima)
  Waluta: Lej (RON)

 • Grająca fontanna

  W parku przy prefekturze od kilku lat działa Fântâna Muzicală, czyli muzyczna fontanna, która w ciepłe, letnie wieczory przyciąga setki osób. Naprawdę warto zobaczyć to niezwykłe widowisko.

 • Psie miasto

  W Krajowej spotkać można niemal tysiąc bezpańskich psów, które nieniepokojone spacerują nawet po centrum miasta. Widok jest ciekawy, ale uważaj, aby nie podpaść takiemu czworonożnemu przyjacielowi.

 • Znak miłości

  Jeżeli chcecie, aby mieszkańcy Krajowej dowiedzieli się o Waszym uczuciu, możecie zostawić kłódkę ze swoimi imionami na moście kochanków w ogrodzie botanicznym przy ulicy Strada Constantin Lecca.

Co warto zobaczyć w Krajowej?

Krajowa jest miastem kontrastów. Z jednej strony zachwyca zadbanym, zabytkowym centrum i jednym z najpiękniejszych parków w Europie, z drugiej - może przytłaczać ogromem osiedli bloków z wielkiej płyty. Na pewno jednak nie pozostawia nikogo obojętnym i sprawia, że chce się tu wracać.

Leżące w zachodniej części Wołoszczyzny miasto może poszczycić się wielowiekową tradycją. Założone zostało przez lud Daków, a następnie okupowali je starożytni Rzymianie. Szczyt rozkwitu Krajowej przypadł na XIX wiek, później – m.in. w wyniku licznych epidemii, jej blask jednak przygasał. Współcześnie, dzięki działającym tu dwóm uniwersytetom, miejsce to odżyło i jest nie tylko naukową, ale także kulturalną stolicą regionu. Miasto słynie także z niezwykle otwartych, sympatycznych i życzliwych mieszkańców, o czym na pewno przekonasz się podczas swojego pobytu tutaj.

Do największych atrakcji Krajowej należą średniowieczne świątynie prawosławne takie jak Madona Dudu, cerkiew św. Dymitra czy oddalony nieco od centrum monastyr Cosuna. Miasto może poszczycić się także jednym z najpiękniejszych w Rumunii budynków prefektury (Prefectura județului Dolj ), przy którym stworzono park i strefę relaksu dla mieszkańców. Chcąc poznać bliżej folklor rumuński, trzeba wybrać się do Muzeum Oltenia mieszczącego się w domu Băniei, czyli w najstarszej świeckiej budowli w mieście. Ważnym punktem podczas zwiedzania jest również Muzeum Sztuki w neobarokowym pałacu Palatul Jean Mihail, gdzie można obejrzeć rzeźby słynnego rumuńskiego artysty Constantina Brâncușiego.

Miejscem, które trzeba zobaczyć i w którym spędzić trzeba kilka godzin lub nawet cały dzień, jest położony wzdłuż ulicy Bulevardul 1 Mai park Nicolae Romanescu (Nicolae Romanescu Park). Zdaniem niektórych jest to najpiękniejszy i największy park naturalny we Wschodniej Europie. To zaprojektowane pod koniec XVIII wieku przez francuskiego architekta Emile Rendonta miejsce jest obecnie zieloną oazą w centrum zatłoczonego miasta. Można tu odpocząć, spacerować po ogrodzie zoologicznym czy botanicznym, a także wypożyczyć rower czy łódkę, uprawiać sport oraz zjeść lunch czy romantyczną kolację w pięknym i relaksującym otoczeniu.

Gdy poczujesz głód, możesz udać się również do zabytkowej części centrum, gdzie znajdziesz kilka naprawdę dobrych tradycyjnych rumuńskich restauracji. Jeżeli nie chcesz się zawieść, wybierz lokal Casa Ghnicea przy Strada Madona Dudu, gdzie nie tylko dania, ale także muzyka i wystrój przypomną Ci, że jesteś w Rumunii. Kolejnym miejscem jest polecany nie tylko przez turystów, ale także miejscowych, Carul din Stele przy ulicy Beharca. Koniecznie skosztuj tochitură ardelenească, czyli gulaszu serwowanego z pure ziemniaczanym i jajkiem sadzonym.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Krajowy w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Krajowy, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Krajowy mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Krajowy?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Krajowy obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Krajowie

Popularne linie latające do Krajowy

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Krajowie

Znajdź nocleg w Krajowie