Menu

Cartagena loty - Tanie loty do Cartageny

Cartagena

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC -5
  Waluta: Peso kolumbijskie (COP)

 • Kuchnia

  Kuchnia kolumbijsko-karaibska to mieszanka intensywnych, wywołujących niesamowite wrażenia smaków, które są popularne w tym regionie. Tutejsze potrawy bazują na ptasim oraz czerwonym mięsie i produktach bagien, rzek i morza.

 • Zakupy

  Cartagena znana jest ze swych tradycji handlowych. Dziś doświadczymy ich w licznych sklepach i galeriach handlowych, takich jak: Plaza Bocagrande, centrum handlowe Plaza El Castillo oraz Caribbean Plaza.

 • Rozrywka

  Historyczne centrum miasta naprawdę posiada duszę! Wiele willi z czasów kolonialnych zamienionych zostało na hotele, restauracje lub sklepy. Przechadzając się słonecznymi ulicami, natkniesz się na sprzedawców i rzemieślników, a nocą to miejsce nabiera romantycznego charakteru.

Co warto zobaczyć w Cartagenie?

Cartagena de Indias to miasto, które jest prawdziwym muzeum na świeżym powietrzu. W okresie kolonialnym był to port o znaczeniu strategicznym, co widać nawet dziś w mieście zachowały się budynki posiadające kolonialną architekturę oraz wspaniały kompleks fortyfikacji. W całej Ameryce Południowej nie znajdziemy drugiego tak dobrze zachowanego obiektu obronnego z czasów hiszpańskiego panowania.

Co prawda panuje tu wilgotny tropikalny klimat, a średnia roczna temperatura wynosi 29OC, ale obecność bryz morskich czyni pogodę łatwiejszą do zniesienia. Sezon deszczowy występuje między kwietniem i majem oraz październikiem i listopadem.

Najbardziej znaczącymi przykładami architektury sakralnej są: Archikatedra Św. Katarzyny Aleksandryjskiej, kościół i klasztor San Pedro Claver, kościół Santo Domingo oraz klasztor La Popa, zbudowany na początku XVII wieku na szczycie małego wzgórza. Innymi ciekawymi miejscami są: Pałac Inkwizycji, Plaza de las Bóvedas oraz El Museo del Oro.

Przez ponad 250 lat, Cartagena była ważnym punktem hiszpańskiego imperium kolonialnego. 11 listopada 1811 roku Cartagena stała się jednym z najważniejszych miast niepodległej Kolumbii, otrzymując nowe życie oraz tytuł „Heroicznego Miasta”.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Cartageny w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Cartageny, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Cartageny mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Cartageny?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Cartageny obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Cartagenie

Popularne linie latające do Cartageny

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Cartagenie

Znajdź nocleg w Cartagenie