Menu

Chengdu loty - Tanie loty do Chengdu

Pokaż filtry

Chengdu

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: mandaryński
  Strefa czasowa: UTC +8
  Waluta: Yuan (CNY)

 • Góra Qingcheng

  Przepiękna góra z jeszcze wspanialszym widokiem na Chengdu znajduje się na południowy zachód od miasta. Wiecznie zielona góra kryje wiele niespodzianek, dlatego najlepiej skorzystaj z towarzystwa przewodnika.

 • Świątynia Wuhou

  Nie jest znana dokładna data powstania świątyni. Budynek, który dzisiaj można zobaczyć, to efekt przebudowy z 1672 roku. Odpocznij, chowając się w cieniu starych cyprysów i pozwól sobie na chwilę medytacji. 

 • Pamiątki

  Co przywieźć z Chengdu? Najlepsze będą pamiątki kupione w butikach przy odrestaurowanej ulicy Jinli - haftowane tkaniny, tworzona ręcznie biżuteria czy obrazy z kaligraficznymi zapisami sentencji.

Co warto zobaczyć w Chengdu?

Chińskie miasto w prowincji Syczuan ma długa historię, której początki nie są jasne. Wiadomo, że już w IV wieku p.n.e. znajdowała się tu stolica państwa Shu, które zostało podbite przez Qin. Z czasem, po zjednoczeniu Chin i po upadku dynastii Han, w III wieku, Chengdu pełniło rolę stolicy państwa Shu Han. Dzisiaj miasto znane jest z ogromnego lasu,w którym hoduje się i obserwuje pandy.

Chińska Baza Badawczo-Hodowlana Pandy Wielkiej znajduje się 10 km od centrum miasta. Została stworzona tak, by zapewnić pandom najlepsze warunki, możliwie najbardziej zbliżone do naturalnych. Pandy wielkie żyją tylko w trzech prowincjach, liczba osobników wynosi zaledwie ok. 2000, dlatego goście odwiedzający Chengdu obowiązkowo zabierani są do tej bazy. Obok pand żyją tu również inne zwierzęta zagrożone wyginięciem.

W parku spotkać można żurawie czy bociany białe. Roślinność również jest warta uwagi - aby zapewnić zwierzętom odpowiednie pożywienie, posadzono tu dziesięć tysięcy drzew bambusowych i krzewów, które niezbędne są w zdrowej diecie zwierząt. Na terenie parku znajduje się również muzeum Giant Panda, w którym można dowiedzieć się więcej o tych niezwykłych zwierzętach.

W samym mieście do rangi symbolu Chengdu urosła ulica Jinli, znajdująca się na wschód od świątyni Chengdu. Już w czasach panowania dynastii Qin, w III wieku p.n.e., ulica znana była jako najlepsze miejsce w mieście do kupienia bogato zdobionej tkaniny na baldachim. Handel trwał tu od świtu do nocy. Przez wieki to się zmieniło, ale dzięki staraniom kapłanów ze świątyni Wuhou przywrócono ulicy Jinli dawny czar. Dzisiaj można tu odpocząć, spacerując wśród odrestaurowanych budynków i zjeść doskonałe dania syczuańskiej kuchni. Na środku ulicy znajduje się drewniany pawilon. Jeśli będziesz mieć szczęście, załapiesz się na występ tutejszej opery.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty do Chengdu znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Chengdu mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Chengdu mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Chengdu?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Chengdu obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Chengdu

Popularne linie latające do Chengdu

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Chengdu

Znajdź nocleg w Chengdu