Menu

Cancun loty - Tanie loty do Cancun

Cancun

Tanie loty do Cancún – podróż na niebiańską wysp

Cancún to miasto w Meksyku, leżące na wybrzeżu Morza Karaibskiego. Jest stosunkowo młode, ponieważ powstało w 1976 roku. Od początku rywalizowało o względy turystów z inną słynną miejscowością wypoczynkową, Acapulco. Obecnie jest najbardziej luksusowym miejscem w Meksyku. Posiada liczne hotele, restauracje oraz kluby. Przyciąga turystów spragnionych ekstrawagancji, chcących poddać się lokalnym rozrywkom. Plaże nad Morzem Karaibskim z pewnością możemy zaliczyć do niebiańskich. Znajdziemy tutaj mnóstwo palm, piękne muszle i cudownie błękitną wodę. Ponadto w Cancún możemy podziwiać podwodne życie, ponieważ miejscowość jest światowej sławy stanowiskiem nurkowym. Mamy tutaj świetną bazę wypadową do okolicznych atrakcji, m.in. świątyni Majów. W samym Cancún również znajdują się pozostałości tej kultury. Jednak zanim dotrzemy na rajską wyspę, musimy przygotować się na długi lot samolotem do Cancún.

Ile kosztuje wizyta nad Morzem Karaibskim?

Standardowe ceny lotów do Cancún zaczynają się od około 1700 złotych. Warto wiedzieć, że niewiele połączeń to loty bez przesiadki. Aby uniknąć przesiadania się, najlepiej jest szukać lotów czarterowych do Cancún. Są to przeloty organizowane przez biura podróży, które oferują swoim klientom wakacje nad Morzem Karaibskim. Ze względu na brak dogodnych połączeń tradycyjnymi liniami, biura turystyczne wynajmują samoloty, aby ułatwić transport swoim pasażerom. Nie zawsze udaje im się wyprzedać wszystkie wycieczki. Pozostałe miejsca mogą nabyć osoby z zewnątrz, zazwyczaj w bardzo atrakcyjnych cenach. W przypadku czarterowych biletów lotniczych do Cancún możemy zamknąć się w kwocie 1500 złotych.

Sposoby na znalezienie taniego lotu do Cancún

Planowanie podróży dobrze jest zacząć z dużym wyprzedzeniem. Jeśli jesteśmy elastyczni pod względem terminu, mamy dużą szansę na najlepszą ofertę. W miarę możliwości nie wybierajmy się nad Morze Karaibskie w środku sezonu urlopowego, ponieważ wtedy przewoźnicy podnoszą ceny. Wyjątkiem są okazje last minute. Lepiej jest wybrać się tam tuż po zakończeniu sezonu. Przed zakupem biletu dobrze jest się zorientować, jakie promocje oferuje dany przewoźnik. Dla przykładu, wielu przewoźników lubi organizować wyprzedaże biletów lotniczych po Nowym Roku, wakacjach czy świętach. Z tego powodu dobrze jest śledzić alerty cenowe, np. poprzez zapisanie się do newslettera. Podczas poszukiwań zwróćmy uwagę na godziny odlotów. Samoloty startujące w godzinach wieczornych i nocnych zwykle kosztują mniej niż te poranne. Gdy natrafimy na najlepszą dla nas ofertę, nie warto zwlekać. Liczba biletów zawsze jest ograniczona, a im lepsza oferta, tym szybciej zostanie wykupiona. Zastosowanie się do podanych wskazówek z pewnością ułatwi nam znalezienie taniego lotu do Cancún.

Dlaczego bilety elektroniczne są tak popularne?

Większość dokonywanych przez nas zakupów zostaje sfinalizowana za pośrednictwem Internetu. Rezerwacje biletów lotniczych nie są wyjątkiem. Płatności za zakup biletu elektronicznego można dokonać przelewem bankowym lub kartą kredytową. Gdy nasza wpłata zostanie zaksięgowana, na podany adres e-mail otrzymamy wiadomość z numerem rezerwacji. Bilet elektroniczny możemy wydrukować lub zachować na urządzeniu, np. telefonie lub tablecie. Wystarczy, że podczas odprawy na lot do Cancún wyświetlimy kod rezerwacji na ekranie. Elektroniczna forma biletu sprawia, że łatwiej jest go kupić, a trudniej zgubić.

Czas lotu do Cancún

Podróż przez Ocean Atlantycki zajmuje więcej czasu niż lot w granicach Europy. Jeśli zdecydowaliśmy się na lot z przesiadką, czas naszej podróży może wynieść nawet 16 godzin. Ostateczna długość lotu jest uzależniona od czasu oczekiwania na kolejny samolot. Lot czarterowy do Cancún zwykle trwa około 6 godzin. Najlepszym miastem, z którego warto lecieć do Cancún, jest Warszawa. W stolicy znajduje się największe lotnisko w kraju i odbywa się z niego najwięcej połączeń międzynarodowych. Jeśli mieszkamy blisko zachodniej granicy, możemy rozważyć także lot z Berlina. Dostępne są tam korzystniejsze połączenia w lepszej cenie. Poza tym może to być dodatkowa okazja do zobaczenia pięknego miasta.

Kiedy najlepiej odwiedzić Cancún?

Sezon wakacyjny w Cancún trwa od grudnia do kwietnia. Wielu turystów przyjeżdża tu, by spędzić Boże Narodzenie czy Wielkanoc, dlatego ceny w tych okresach są znacznie wyższe. Temperatury sprzyjają podróżnym przez cały rok – rzadko spadają poniżej 25 stopni. Warto jednak mieć na uwadze, że od kwietnia zaczynają się upały, które mogą utrudnić zwiedzanie. Jeśli nie jest to dla nas problemem i lubimy, kiedy jest bardzo gorąco, spokojnie możemy lecieć do Cancún o każdej porze roku. Jeśli wybieramy się tam, by nurkować w morzu, lepiej będzie odwiedzić miasto między kwietniem a grudniem. Od maja do października trwa pora deszczowa, podczas której zdarzają się huragany. Biorąc to wszystko pod uwagę, najlepszym momentem na lot do Cancún będzie okres między grudniem a czerwcem.

Lotnisko Cancún

Między narodowy port lotniczy Cancún znajduje się 22 kilometry od centrum miasta, na wybrzeżu Morza Karaibskiego. Jest to największy port lotniczy w Meksyku. Rocznie obsługuje 2 miliony pasażerów. Posiada 3 terminale, pomiędzy którymi kursuje bezpłatny autobus. Lotnisko jest dobrze skomunikowane z miastem. Dojedziemy tam taksówką lub specjalnym autobusem lotniskowym. Lotnisko oferuje swoim pasażerom wiele udogodnień. Możemy tu skorzystać z darmowego Internetu, a ponadto mamy do dyspozycji liczne restauracje, banki, pocztę, sklepy i kawiarnie.

Dokumenty potrzebne podczas lotu do Cancún

Wybierając się w podróż do Meksyku, nie musimy wyrabiać wizy. Możemy przebywać na terytorium kraju do 180 dni bez żadnego pozwolenia, ale po tym czasie musimy opuścić Cancún. W przeciwnym wypadku zostaniemy deportowani i obarczeni grzywną. Powinniśmy zabrać ze sobą paszport ważny przez kolejne 6 miesięcy. Jeżeli trasa naszego lotu przechodzi teren Stanów Zjednoczonych lub strefę przygraniczną USA, jesteśmy zobowiązani do wyrobienia wizy tego kraju. Dodatkowo pasażerowie lotu do Cancún są zobowiązani wypełnić Formularz Migracyjny. Zazwyczaj robi się to na pokładzie samolotu lub w meksykańskich punktach konsularnych.

Bagaż w samolocie do Meksyku

Przed lotem do Cancún musimy zapoznać się z przepisami celnymi kraju. Kategorycznie zabrania się przewożenia w bagażu mięsa, roślin, nasion czy świeżych artykułów spożywczych. Nie wolno nam też wywieźć rzadkich okazów roślin, zwierząt czy zabytkowych dzieł sztuki. Poza specyficznymi dla Meksyku przepisami celnymi obowiązują ogólne przepisy regulujące przewóz rzeczy. Dotyczy to szczególnie przewozu broni czy niebezpiecznych narzędzi. Przed odlotem dobrze jest się z nimi zapoznać.

Kupując bilet na samolot do Cancún, mamy możliwość wniesienia jednej sztuki bagażu podręcznego oraz bagażu rejestrowanego. Musi on spełniać odpowiednie normy dotyczące wagi i wymiarów, które zależą od przewoźnika. Dodatkowe udogodnienia na trasie lotu do Cancún to np. ciepły posiłek, napoje bezalkoholowe czy dostęp do rozrywki. Przed dokonaniem rezerwacji warto upewnić się, do czego uprawnia nas nasz bilet.

Środki ostrożności

Mimo że Meksyk jest znany z potyczek gangów narkotykowych, w Cancún jest stosunkowo bezpiecznie. Rząd zadbał o to, aby tak było. W mieście możemy natrafić na liczne patrole policji i obstawę wojskową. Jeśli lot do Cancún jest tylko początkiem naszej przygody w Meksyku, przed wyjazdem powinniśmy sprawdzić, które rejony są szczególnie niebezpieczne. Dodatkowo zaleca się wykupienie ubezpieczenia oraz posiadanie karty płatniczej MasterCard, Visa lub American Ekspress. Jest to gwarancja, że w razie konieczności zostaniemy przyjęci do szpitala. Żadne europejskie ubezpieczenie nam tego nie zagwarantuje. Ponadto radzi się turystom, aby przed wylotem zaszczepić na żółtaczkę typu A oraz żółtą gorączkę. Ponadto Meksyk to kraj zagrożony malarią, dlatego przed wyjazdem należy zaopatrzyć się w preparat odstraszający owady.

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jak znaleźć tanie loty do do Cancun w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Cancun, mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze, można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Cancun mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Cancun?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Cancun obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Cancun

Popularne linie latające do Cancun

Miliony turystów co roku odwiedzają luksusowe kurorty w Cancún. Najwięcej jest młodych Amerykanów, lubiących imprezy, których jest tutaj pod dostatkiem. Kupując bilet lotniczy do Cancún, gwarantujemy sobie niesamowitą przygodę, a to wszystko w otoczeniu pięknego Morza Karaibskiego, piaszczystych plaż i palm kokosowych. Niezapomniany wyjazd mamy w zasięgu ręki. Jedyne, co nas od niego dzieli, to zaledwie kilka kliknięć. Tani lot do Cancún bez problemu zarezerwujemy za pośrednictwem Internetu. W tym celu wystarczy śledzić najnowsze promocje linii lotniczych, aby wybrać dogodny termin odlotu.  Najlepiej jest zrobić to, podając swój adres e-mail na stronie porównywarki, by otrzymywać powiadomienia z ofertami w formie newslettera. Cancún znajduje się niedaleko międzynarodowego lotniska. Dlatego nie musimy martwić się o transport do miasta, kiedy zakończymy nasz lot do Cancún.

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Cancun

Znajdź nocleg w Cancun