Menu

Caxias do Sul loty - Tanie loty do Caxias do Sul

Pokaż filtry

Caxias do Sul

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: portugalski
  Strefa czasowa: UTC-3 (lato), UTC-2 (zima)
  Waluta: Real brazylijski (BRL)

 • Włoskie miasto

  Caxias do Sul nazywane jest największym włoskim miastem w Brazylii. Na cześć imigrantów, którzy je założyli, w 1950 roku wybudowano tu pomnik upamiętniający pierwszych osadników.

 • Włoskie drzwi

  Kościół São Pelegrino jest czymś w rodzaju hołdu dla włoskich korzeni. Potężne drzwi wejściowe wyrzeźbione zostały w Italii, a wnętrze świątyni skrywa obrazy Aldo Locatelli, włoskiego malarza. 

 • Odpocznij w parku

  W Caxias do Sul nie brakuje zieleni. Jest tu kilka parków, w których można odpocząć i nieco ochłodzić się w cieplejsze dni. Najciekawszym jest największy z nich – Getúlio Vargas.

Co warto zobaczyć w Caxias do Sul?

Gmina na południu Brazylii w górskim regionie Serra Gauche, która wielokrotnie w swojej historii zmieniała nazwę. Założona została w 1890 roku, podobnie jak wiele innych brazylijskich miast, przez imigrantów. Największą grupę stanowili włoscy rolnicy. Nie byli oni jednak pierwszymi ludźmi na tym terenie. Rdzenni mieszkańcy chętnie wypasali tu bydło.

Nowi osadnicy trudnili się przede wszystkim uprawa winorośli – najpierw na własne potrzeby, a z czasem zaczęli sprzedawać wino w innych regionach. Uprawiali również pszenicę i kukurydzę. Szybki rozwój Caxias do Sul zawdzięcza kolei, która dotarła tu w 1910 roku. Do dzisiaj okolica słynie z doskonałych win.

Choć historia miasta jest dość krótka, nie brak tu architektury, która urzeka swoim pięknem. Spacerując po mieście, z łatwością dostrzeżesz kilka domów w stylu eklektycznym zbudowanych przez tutejsze najbogatsze rody, ciekawe budynki publiczne oraz neogotyckie kościoły. Przy odrobinie szczęścia na wsi znajdziesz jeszcze pojedyncze domy pierwszych włoskich imigrantów, prostych rolników i chłopów. Ich domy wykonane były z kamienia i drewna, podobnie jak kapliczki, które gdzieniegdzie się zachowały.

Co dwa lata, gdy wypada rok parzysty, w lutym odbywa się tu wielkie święto. Festa da Uva, czyli festiwal winogron, jest okazją do kultywowania włoskich tradycji i przypomnienia młodym mieszkańcom Caxias do Sul, gdzie są ich korzenie. Na jarmarkach skosztujesz doskonałych lokalnych win, serów i świeżych winogron. Ucztom towarzyszom zabawy oraz zwiedzanie zamku Lacave Castle, budowli z VI wieku, która dzisiaj służy jako wytwórnia win.

Tutejsza kuchnia oczywiście także czerpie wiele ze słonecznej Italii. Nie ma się co dziwić – pierwsi osadnicy Caxias do Sul gotowali to, co znali, korzystając z produktów dostępnych w Nowym Świecie. Polecamy skosztować pieczonego koguta, tutejszego risotto, a także fortaia – omleta z serem lub brazylijskim salami. 

Popularne kierunki
Najczęściej wyszukiwane kierunki lotów na eSky.
Popularne połączenia lotnicze
Najczęściej wyszukiwane loty, najniższe ceny lotów.

✔️ Jakie promocje na loty do Caxias do Sul znajdę w eSky.pl?

Na stronie eSky.pl regularnie pojawiają się okazje i propozycje podróży w niskich cenach. Śledź nas i daj się zainspirować!

✔️ Czy rezerwując loty do Caxias do Sul mogę zadbać o ubezpieczenie turystyczne?

W eSky.pl rezerwując bilety lotnicze można dodatkowo skorzystać z ubezpieczenia od anulowania lotu. Dzięki temu Twoja podróż będzie bezpieczna i wygodna.

✔️ Czy rezerwując loty do Caxias do Sul mogę wykupić też nocleg na miejscu?

W eSky.pl dostępna jest wyszukiwarka noclegów, dzięki którym można jeszcze przed podróżą zadbać o możliwość odpoczynku na miejscu, do którego podróżujesz. Nocleg możesz rezerwować niezależnie od biletu lub w ramach pakietu Lot+Hotel.

✔️ Jakie linie obsługują loty do Caxias do Sul?

W eSky.pl dbamy o to, aby oferta na loty do Caxias do Sul obejmowała zarówno tanie linie linie lotnicze, jak i te wyspecjalizowane w wysokim standardzie.

Przydatne informacje o lotniskach w Caxias do Sul

Popularne linie latające do Caxias do Sul

Szukasz noclegu? Sprawdź najlepsze hotele w Caxias do Sul

Znajdź nocleg w Caxias do Sul